Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Засоби формування лідерських якостей і властивостей у процесі фахової підготовки майбутніх юристів

Засоби формування лідерських якостей і властивостей у процесі фахової підготовки майбутніх юристів

Назва:
Засоби формування лідерських якостей і властивостей у процесі фахової підготовки майбутніх юристів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
11,04 KB
Завантажень:
127
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
УДК 37.032:811.111
Бабкова-Пилипенко Н.П., Миколаївський державний університет ім. Петра Могили
Засоби формування лідерських якостей і властивостей у процесі фахової підготовки майбутніх юристів
У статті розглядається різниця між поняттями „якість" та „властивість" у загальному розумінні та у контексті процесу формування лідерів. Досліджуються якості особистості як її психосоціальні властивості та засоби їх формування. Аналізується інформаційна теорія пізнання емоцій у межах формування емоційних та вольових якостей особистості.
Difference between notions of "quality" and "characteristic" in general meaning and in the context of leaders' formation is considered in the article. Qualities of personality as his psycho-social characteristics and means of their formation are investigated. Informational theory of emotion cognition in the limits of emotional and determined qualities ofpersonality is analyzed. В ієрархії суспільних цінностей розвинених країн забезпеченість суспільства висококваліфікованими юристами становить один з найсуттєвіших чинників, що впливають на розвиток економіки, культури, соціальних та політичних процесів. Через це підвищені вимоги до представників юридичної професії, особливий ста-тус має юридична освіта в системі вищої школи. В Україні сучасна система юридичної освіти не задовольняє суспільний попит. У нашій країні юристів відносно загальної кількості населення вдвічі-вчетверо менше, ніж у розвинених країнах. Відчувається гостра потреба в юристах вищої кваліфікації.
Нові соціальні замовлення України вимагають не лише високоосвічених спеціалістів, але фахівців, готових прийняти сміливі рішення, проаналізувати ситуацію та побачити кінцеву ціль та шлях її досягнення, тобто фахівці з сильно розвиненими лідерськими якостями.
Проблема лідерства привертала до себе увагу протягом століть. Для Ніцше прагнення до лідерства - це прояв "творчого інстинкту людини" [10, c. 254]. За Фрейдом, подавлене лібідо може переходити в прагнення до лідерства [11, с. 124]. Багато досліджень лідерства спираються на типологію авторитету, розроблену М. Вебером. У сучасній західній соціології проблема лідерства переводиться в план емпіричних досліджень у малих групах, що виявляють психологічні і соціально- психологічні аспекти лідерства. Методологічна основа наукового вивчення лідерства - діалектичний і історичний матеріалізм. Лідерство виступає як процес складної взаємодії людей у соціальних групах на основі пануючих у суспільстві відносин. В антагоністичному суспільстві лідерство, крім функції узгодження і координації зусиль членів групи, виконує задачі нав'язування волі домінуючого класу. При соціалізмі лідерство покликано сприяти прояву ініціативи мас, створенню необхідних умов для оптимального розвитку колективу [12, с. 253]. На взаємини в колективі впливають характер групи, сфера її життєдіяльності, специфічні ознаки ситуації, психологічні особливості учасників, ціль діяльності й особистість лідера. У системі спільної діяльності лідерство виникає як об'єктивна потреба визначеної групи, що переломилася у свідомості учасників і прийняла форму чекань і вимог, що звертаються до лідера. На сучасному етапі проблемою формування лідерів займається велика кількість спеціалістів як за кордоном - Уорен Бенніс, Моллі Браун, Роберт Таунсенд, Уїльям Морроу, А. А. Луней, Л.І. Божович, В.Н. Добриніна, і в Україні - В.Г. Ананьєв, А.Г. Асмолов, В.В. Давидов.
Беручи до уваги усе вищеперераховане, завданнями статті виступають:
Визначення різниці між поняттями "якість" та "властивість" у загальному розумінні та у контексті процесу формування лідерів.
Надання визначення якості особистості як її психосоціальної властивості.
Розглядання засобів формування лідерських якостей студентів.
Обґрунтування використання інформаційної теорії пізнання емоцій у межах формування емоційних та вольових якостей особистості.
З філософської точки зору властивість - це категорія, що виражає відношення однієї речі до інших речей, з якими вона вступає у взаємодію.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: Засоби формування лідерських якостей і властивостей у процесі фахової підготовки майбутніх юристів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок