Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Особливості групової форми позакласної роботи

Особливості групової форми позакласної роботи

Назва:
Особливості групової форми позакласної роботи
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,79 KB
Завантажень:
156
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Особливості групової форми позакласної роботи


Важлива роль у вихованні учнів, розширенні й поглибленні їхніх знань, розвиткові творчих здібностей належить спеціально організованій виховній роботі у позанавчальний час.
Позакласна робота – різноманітна освітня і виховна робота, яка спрямована на задоволення інтересів і запитів дітей, організована в позаурочний час педагогічним колективом школи.
Як показує аналіз теорії і практики, проблема позакласної роботи з учнями молодшого шкільного віку посідає важливе місце у системі навчання і виховання молодших школярів.
У процесі нашого дослідження було виявлено, що багато питань цієї багатоаспектної проблеми залишаються ще не вирішеними і потребують всебічного аналізу, розвитку, систематизації та узагальнення. Немає чітких методичних рекомендацій для вчителів початкових класів, щодо позакласної роботи з обдарованими дітьми. Ми абсолютно переконані, що творчого учня може виявити і виховати тільки творчий вчитель, який вміє мислити нестандартно, досліджує, аналізує, прагне до вдосконалення і дбає про свою Батьківщину, прагне зробити її кращою.
Отже, на сьогоднішній час проблема позакласної роботи є актуальною для стабільного інтелектуального розвитку особистості, для розвитку талантів, адже сьогодні спостерігається багато проявів негативізму, занепад духовності. На думку вчених і практиків проблема позакласної роботи повинна вирішуватися від самого приходу учнів до школи.
Аналіз наукової літератури з проблеми дослідження показав, що за способом організації розрізняють: масову, групову та індивідуальну форми освітньо-виховної роботи учнів початкових класів.
Серед масових форм позакласної роботи молодших школярів можна виділити: участь молодших школярів у діяльності шкільних музеїв, зокрема, з історії рідної школи, свого села чи міста.
Кожна з масових форм позакласної роботи несе певне виховне навантаження. Ідейно-політичному вихованню сприяють огляди свіжої дитячої преси, перегляд телепередач; естетичному – відвідування виставок, концертів, театрів, бесіди з естетики; морально-етичному – етичні бесіди.
Відомо, що методика індивідуального виховного впливу залежить від індивідуальних особливостей учня і його психічного стану, темпераменту, а індивідуальний виховний вплив здійснюється через безпосередній вплив педагога на особистість учня або через колектив.
В індивідуальній виховній роботі використовують: колекціонування, гру на музичних інструментах, вишивання, малювання. Головне призначення індивідуальної позакласної роботи – виявлення творчих здібностей учнів і розвиток їх з урахуванням індивідуальних нахилів особистості.
До групових форм виховної роботи належать: політичні інформації, години класного керівника, гуртки художньої самодіяльності, робота з пресою, екскурсії, походи та інше. Позакласна робота повинна бути логічним продовженням навчально-виховної роботи, яка здійснюється на уроках.
Досліджуючи проблему на констатувальному рівні, ми провели анкетування дітей з метою визначення сформованості творчих здібностей у молодих школярів у процесі навчання. Анкетування показало, що розвиток творчих здібностей учнів залежить від сприятливого оточення, вимагає постійної, наполегливої, цілеспрямованої діяльності сприяє розвитку таких психічних процесів, як пам’ять, мислення, уява.
Аналіз діяльності вчителів початкових класів показав, що учні відчувають труднощі в організації позакласної роботи з учнями молодшого шкільного віку, які пов’язані з такими причинами, як:
Недостатній рівень активності учнів.
Низька підготовка учнів до пошуку матеріалів.
Не бажання батьків співпрацювати з колективом.
Пригнічення активності дитини.
Таким чином, аналіз педагогічної теорії і практики з проблеми організації позакласної роботи, а також результати анкетувань показали, що питання про розвиток організації позакласної роботи потребують подальшого вивчення та удосконалення, а стан проблеми в практиці роботи вчителів не можна назвати задовільним. Це дало нам можливість висунути припущення про те, за умови певної організації позакласні заходи з учнями молодшого шкільного віку сприяють розвиткові творчих здібностей, інтересів, нахилів дітей, вносять елемент новизни і незвичайності у виховний процес.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Особливості групової форми позакласної роботи

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок