Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Музей історії освіти Київщини як просвітницький і культурно-освітній центр

Музей історії освіти Київщини як просвітницький і культурно-освітній центр

Назва:
Музей історії освіти Київщини як просвітницький і культурно-освітній центр
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,86 KB
Завантажень:
85
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему:
Музей історії освіти Київщини як просвітницький і культурно-освітній центр


"Хто не знає свого минулого, той не вартий майбутнього," – стверджує М.Рильський. Глибокий філософський зміст цього крилатого вислову, безсумнівно, є основою зародження ідеї створення музею історії освіти Київщини.
Музей історії освіти Київщини створено 19 січня 2001 року на базі Київського обласного інституту післядипломної освіти педагогічних кадрів відповідно до рішення колегії управління освіти і науки Київської обласної державної адміністрації. Його урочисте відкриття відбулося 6 червня 2003 року.
Музей є складовою музейно-виставкового комплексу, до якого входять також постійно діюча обласна педагогічна виставка "Освіта Київщини" та читальний зал бібліотеки. Музейно-виставковому комплексу належить вагома роль у здійсненні науково-методичного супроводу діяльності закладів освіти області.
Створення музею є результатом цілеспрямованої, систематичної творчої пошуково-дослідницької, збиральницької, фондової, експозиційної роботи, до якої були залучені педагогічні, учнівські та студентські колективи, районні (міські) відділи освіти та методичні кабінети.
Нині музей взаємодіє з державними, науковими, громадськими та іншими закладами й установами. Законодавчою базою його діяльності є Конституція України, Закони України "Про освіту", "Про музеї та музейну справу", Положення про музей при закладі освіти Міністерства освіти і науки України.
Основними напрямами роботи музею історії освіти Київщини є науковий, фондовий, експозиційно-виставковий, освітньо-виховний. Його фондова колекція налічує 4115 експонатів, з них – 484 допоміжного фонду та 3631 – основного фонду; 19 музейних предметів входять до Державного реєстру національного культурного надбання України. На основі зібраних експонатів та вивчення літературних й архівних джерел розроблено тематично-експозиційний план музею, створено естетично оформлену, технічно оснащену експозицію, яка постійно оновлюється.
У музейній експозиції розкрито різноманітні аспекти історії освіти Київської області за досить значний період – від дохристиянських часів до сучасності. Матеріали представлено у таких розділах: "Освіта Київщини в дохристиянський період (до кінця ІХ століття)", "Розвиток освіти та педагогічної думки на Київщині періоду Київської Русі (кінець ІХ століття – середина ХІІІ століття)", "Освіта Київщини у ХІV-ХVІІІ століттях", "Освіта Київщини першої половини ХІХ століття", "Розвиток середньої освіти Київщини у кінці ХІХ століття – на початку ХХ століття", "Освіта Київщини у 17-20-х роках ХХ століття", "Розвиток освіти Київщини у 20-х роках ХХ століття", "Освіта Київщини у 30-х – на початку 40-х років ХХ століття", "Освіта Київщини у роки Великої Вітчизняної війни (1941-1945 роки)", "Розвиток освіти Київщини у 50-60-х роках ХХ століття", "Освіта Київщини у 70-80-х роках ХХ століття", "Розвиток освіти Київщини на сучасному етапі", "Розвиток дошкільної освіти на Київщині", "Становлення та розвиток дитячих та юнацьких організацій на Київщині (20-80 роки ХХ століття)".
У музеї проводиться значна виставкова та організаційно-масова робота, пов’язана з актуальними подіями громадського, культурного та освітнього життя суспільства.
На основі фондових зібрань та наукових досліджень для відвідувачів музею організовано такі тематичні виставки:
- "Світ захоплень педагогів Київщини";
- "Творчість юних митців Київщини";
- "Дитяча література 50-60-х років ХХ століття";
- "Становлення та розвиток дошкільної освіти Київщини";
- "Підручники для початкової школи 30-50-х років ХХ століття",
- "Дитяча література для дошкільного та молодшого шкільного віку (1918-1950 роки)";
- "Наочні посібники, виготовлені вчителями-практиками";
- "Учителі Київщини, учасники бойових дій Великої Вітчизняної війни";
- "Становлення та розвиток Білоцерківського педагогічного училища (1922-2007 роки)";
- "Педагогічні династії Київщини";
- "В.О. Сухомлинський – учитель зі світовим ім’ям";
- "Гордість Київщини – вчителі орденоносці", а також тематичні фотогалереї:
- "Педагогічний Олімп Київщини" (вчителі – Герої Соціалістичної Праці, заслужені вчителі України) (1950-2007 роки);
- "Міністри освіти, які народилися або працювали на Київщині" (1917- 2007 роки);
- "Завідуючі обласним відділом народної освіти" (1932-2007 роки);
- "Попечителі Київського учбового округу" (1832-1917 роки).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Музей історії освіти Київщини як просвітницький і культурно-освітній центр

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок