Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Професійний розвиток майбутнього вчителя іноземної мови початкової школи засобами моделювання

Професійний розвиток майбутнього вчителя іноземної мови початкової школи засобами моделювання

Назва:
Професійний розвиток майбутнього вчителя іноземної мови початкової школи засобами моделювання
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,86 KB
Завантажень:
157
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему:
Професійний розвиток майбутнього вчителя іноземної мови початкової школи засобами моделювання


Визнання на державному рівні доцільності запровадження іноземної мови у початковій школі актуалізувало проблему вдосконалення теоретичної бази і технологічного забезпечення підготовки вчителя початкових класів, зокрема вчителя іноземної мови початкової школи, створення умов для його успішного професійно-особистісного розвитку в навчальному процесі вищої школи.
Нині у практиці підготовки вчителя іноземної мови початкової школи спостерігаються суперечливі тенденції. Зокрема, загальнопедагогічна підготовка студентів факультетів романо-германської філології класичних університетів зорієнтована на формування знань, умінь і навичок реалізації різноманітних функцій вчителя у роботі з учнями середніх і старших класів. Проте до її змісту не включені такі дисципліни як психологія і педагогіка молодшого шкільного віку, методика виховної роботи в молодших класах, методика навчання іноземної мови у початковій школі, що утруднює професійне становлення майбутніх учителів. З іншого боку, студенти, які навчаються на факультетах початкового навчання, не приділяють достатню увагу вивченню власне іноземної мови. А вчитель, який не досконало володіє іноземною мовою, не може сформувати достатню базу знань учнів.
Продуктивним підходом у цій ситуації може стати використання засобів моделювання у процесі загальнопедагогічної підготовки вчителів іноземної мови для формування їх особистісних рис та педагогічної культури у роботі з учнями молодшого шкільного віку. У змінних соціокультурних умовах моделювання має значний еврестичний потенціал та вважається найбільш ефективним способом аналізу педагогічних процесів, які мають системний характер
Необхідність модернізації системи підготовки педагогічних працівників та її стратегічні напрями визначено у Національній доктрині розвитку освіти, Концептуальних засадах розвитку педагогічної освіти України та її інтеграції в європейський освітній простір, державній програмі “Вчитель”. Поліпшення культурологічної, мовної (українська та іноземна мови), психолого-педагогічної, методичної, практичної підготовки з усіх педагогічних спеціальностей та підготовки вчителів початкових класів до викладання однієї з іноземних мов у початковій школі визначено пріоритетними завданнями [1, 1].
За останні роки проведено ряд дисертаційних досліджень за напрямами: багаторівнева педагогічна освіта для початкової ланки (С.Власенко, Л.Хомич), теоретико-методичні основи підготовки вчителів початкової школи (В.Вонсович, Н.Воскресенська. С.Гунько, О.Кучерявий, О.Отич). Окремі праці присвячені підготовці майбутніх учителів іноземної мови початкової школи до гуманістичного виховання учнів (Н.Савчак), викладання інтегрованих курсів (Ю.Стиркіна) та методичній освіті майбутнього вчителя іноземної мови (О.Бігич). Проблему використання методу моделювання у підготовці майбутніх учителів досліджували О.Березюк, І.Зязюн, Ю.Кулюткіна, Г.Сухобська, П.Щербань та ін. Маловивченим питанням залишається впровадження моделювання у загальнопедагогічну підготовку майбутніх учителів іноземної мови початкової школи.
Провідними напрямами професійного розвитку студента як майбутнього вчителя іноземної мови початкової школи є розвиток його особистості та розвиток його професійної діяльності. Тож, при виборі засобів моделювання варто враховувати вимоги як до особистості вчителя іноземної мови початкової школи, так і до його професійної діяльності. Зокрема, науковець Ю.Вавилов виділяє такі професійно важливі якості вчителя початкових класів: спрямованість на педагогічну діяльність саме з молодшими школярами; професійну підготовку, зорієнтовану на програму навчання в початковій ланці; вміння викладати навчальний матеріал в простій, доступній для молодших школярів формі; яскраве образне мислення; знання вікових та індивідуальних особливостей молодших школярів; педагогічну інтуїцію; схильність до ігрових методів навчання [3, 3].
Досліджуючи узагальнений психологічний портрет вчителя іноземної мови, І.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Професійний розвиток майбутнього вчителя іноземної мови початкової школи засобами моделювання

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок