Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Структура та організація тренінгу за спеціальністю

Структура та організація тренінгу за спеціальністю

Назва:
Структура та організація тренінгу за спеціальністю
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,42 KB
Завантажень:
493
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Реферат на тему:
Структура та організація тренінгу за спеціальністю


Планування тренінгу з урахуванням особистісних потреб та бізнес – процесів середовища діяльності
До процесів планування тренінг-програм існують різноманітні підходи з точки зору потреб розвитку бізнесу і з точки зору працівників. Так, первинним і поширеним до сьогодні вважається простий підхід: тренінг-навчання повинно безпосередньо впливати на продуктивність праці, для цього потрібно тренувати відповідні навички. Така форма роботи дає свій результат у короткочасному періоді. Однак у довготривалому – не може забезпечити зростання конкурентоспроможності та інноваційності. Тому, на цьому етапі важливо, поряд з формуванням конкретних умінь, планувати і завдання щодо виявлення потенціалу учасників для їх подальшого розвитку у тому числі й засобами тренінг-навчання вищих рівнів складності. Другий підхід до організації тренінг-навчання поряд з інтересами установи враховує й особистісні та кар’єрні потреби самих спеціалістів. Проблемою в цьому разі є слабке усвідомлення власних потреб працівників низької кваліфікації, учасниками тренінг-програм, а також їх слабка самоідентифікація як членів корпоративної системи. Наслідком таких явищ стає те, що учасник тренінгу відкриває в собі нові можливості, але не бачить їх реалізації в існуючій структурі, тому часто продовжує свій розвиток в іншій установі або переживає несправджувані очікування.
У сучасному бізнес-середовищі поширені тривалі програми розвитку людських ресурсів, які формуються під впливом культурних змін в організації та у зв’язку з потребами індивідуума. Цей напрям тренінгу й розвитку людських ресурсів є одним з інструментів ефективних змін в організаціях, розроблення політики та стратегії їхньої діяльності. У результаті тренінг набуває багатьох форм і охоплює безліч учасників. У багатьох фірмах навчання не є привілеєм лише співробітників: у програмах беруть учать і постійні споживачі продукції, і партнери по бізнесу.
В цілому, при плануванні тренінг-курсу ми пропонуємо враховувати моделювання професійних умінь майбутніх спеціалістів за відповідними рівнями компетентності (за Козаковим В.А., Ковальчук Г.О.) За матеріалами: Активізація навчання, С.35-37. (Табл..1.2.1.).
Таблиця №1.2.1.
Особливості психологічної структури вмінь на різних рівнях засвоєння знань та формування компетентності
Рівні засвоєння елементів бази знань | Етапи формування вмінь | Психологічна структура вміння
Понятійний (фактологічний) | Початкове вміння – відрізняти | Засвоєння окремих термінів, фактів без зв’язку між ними. Мало усвідомлена мета діяльності. Пошук способів дій. Спроби аналізу на основі побутових знань і навичок. Виявлення окремих властивостей. Спроби і помилки виконання дій.
Репродуктивний | Вибіркові окремі вміння – сприймати | Розуміння суті та призначення основних елементів змісту, усвідомлена мета діяльності. Знання на основі сприйняття, пам’яті. Розуміння властивостей, способів, окремих дій. .Формування окремих навичок використання даних знань.
Алгоритмічно-дійовий (умовно-професійний) | Високорозвинені вміння – відтворювати й застосовувати | Усвідомлення мети. Діяльність на основі мотивації. Знання закономірностей явищ, процесів та зв’язків між ними. Сприйняття з розвитком аналітико-синтетичного мислення. Формування базових навичок. Здатність вирішувати типові задачі в типових умовах.
Творчий (професійний) | Формування майстерності – уміння створювати нове | Провідними компонентами діяльності є мотив і внутрішня мета. Знання предметів суміжних галузей. Надійне творче використання різних умінь. Розвинуті пам’ять, мислення, емоційно-вольова сфера. Здатність вирішувати нетипові задачі в нестандартних умовах.
Моделювання рівнів компетентності відповідно до запропонованої структури цілком узгоджується із необхідністю включення у зміст тренінг-навчання тих особливостей діяльності, що відповідають різним напрямкам функціонування установи (Табл.1.2.2.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: Структура та організація тренінгу за спеціальністю

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок