Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Завдання як засіб підвищення ефективності рівня знань студентів-економістів з інформатики

Завдання як засіб підвищення ефективності рівня знань студентів-економістів з інформатики

Назва:
Завдання як засіб підвищення ефективності рівня знань студентів-економістів з інформатики
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,32 KB
Завантажень:
270
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Завдання як засіб підвищення ефективності рівня знань студентів-економістів з інформатики
 


Сучасний підхід до діяльності в процесі навчання полягає в тому, що учіння розглядається як розв’язування задач. Студент повинен дані умови задачі співставити з правилом, теоретичним матеріалом, що дало б можливість розв’язати задачу. Наведемо приклад еврістичної схеми розв’язування задачі, до якої може звертатись студент, за допомогою комп’ютера.
При розв’язуванні задачі можна виділити такі основні етапи (2): усвідомлення задачі, аналіз зв’язків між даними та невідомими, складання плану розв’язання задачі, виконання плану та аналіз розв’язку. Розкриємо дії студента на кожному із цих етапів.
На етапі усвідомлення завдання необхідно перш за все виявити невідомі, визначити дані, сформулювати умови пошуку невідомих. Аналіз умови задачі дозволяє визначити можливості задовольнити умови, та визначити наявність достатніх умов для визначення невідомих. На цьому етапі виконується попередня підготовча робота до розв’язування задачі. Вводяться позначення, виконуються графічні побудови, виділяються та описуються головні частини умови завдання. Використання комп’ютера дозволяє одержати довідку, переглянути хід розв’язування та можливі шляхи одержання проміжного та кінцевого результатів.
В процесі розв’язування задачі за еврістичною схемою студенти оволодівають уміннями виділяти умову задачі та робити висновки на основі результатів, одержаних при її розв’язуванні.
На наступному етапі розв’язування задачі за евристичною схемою аналізуються відношення та зв’язки між даними і невідомими, з’ясовуються необхідні теоретичні положення. За допомогою засобів інформаційних технологій навчання, або інших джерел, аналізується хід розв’язування задачі, аналогічної даній. Бажано, по можливості, переформулювати дану задачу до раніше розв’язаної. Важливо конкретизувати та сформулювати ідею розв’язування задачі.
Відповідальним є етап складання плану розв’язування задачі. При цьому необхідно виділити проміжні результати, установити послідовність знаходження значень проміжних та кінцевих результатів. Важливо усвідомити та обгрунтувати кроки розв’язування задачі та оцінку проміжних результатів, перелічити результати, які повинні бути отримані, визначити критерії їх оцінювання.
Для успішного виконання завдань на цьому етапі студент повинен набути уміння розглядати об’єкти задачі з позицій різних понять, уміння підводити під поняття або властивість (4). Це досягається шляхом розв’язування задач, в яких пропонується назвати всі види об’єктів, які підпадають під дане означення, назвати властивості об’єкта, задач, в яких необхідно зробити висновки із даних або із проміжних результатів.
Розв’язання задачі повинно вестись у відповідності із прийнятим планом. Хід розв’язування задачі контролюється, а результат розв’язування оцінюється. Для виконання завдань даного етапу повинні бути сформовані уміння виводити наслідки із умови задачі або отримувати проміжні твердження. В цьому випадку тренувальними будуть задачі, за допомогою яких можна контролювати уміння робити посилання на вивчений матеріал: означення, закони, результати досліджень та інші твердження.
Розв’язування задачі завершується підсумковим етапом, аналізом розв’язку. При цьому знаходяться нові зв’язки між даними та невідомими. Якщо є потреба, то застосовуються інші методи розв’язування задачі. Підсумковим результатом може бути клас задач, до яких застосовуються одержані результати або методи.
Студент набуває умінь обгрунтовувати одержані результати, якщо викладач систематично використовує тренувальні задачі, в яких виникає необхідність дати достатнє обгрунтування для одержаних в задачі висновків.
Як відомо (4), для діяльності фахівця характерні такі види: систематизація і узагальнення даних спостережень, попередній аналіз умов, побудова формальної моделі середовища та ін.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Завдання як засіб підвищення ефективності рівня знань студентів-економістів з інформатики

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок