Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Родина, рідня, рід, родовід.Родинне виховання у творах В. Сухомлинського.

Родина, рідня, рід, родовід.Родинне виховання у творах В. Сухомлинського.

Назва:
Родина, рідня, рід, родовід.Родинне виховання у творах В. Сухомлинського.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,11 KB
Завантажень:
51
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Рід. Родина. Рідня. Родовід. Родинне виховання в педагогічній спадщині В.О.Сухомлинського (урок)


Тема: Родина, рідня, рід, родовід.
Родинне виховання у творах В. Сухомлинського.
Мета: Знати в вміти розрізняти значення таких слів: «родина», «рідня», «рід», «родовід». Розширювати пізнавальний інтерес учнів. Учити самостійно робити висновки. Розвивати інтерес до творчості В.Сухомлниського, вміння переказувати близько до тексту його оповідання. Виховувати шану до старшого покоління у сім’ї, бережне ставлення до сімейних традицій, любов до рідної землі. До школи, до батьків на матеріалах творів великого педагога.
Обладнання: Портрет В.О.Сухомлинського, картина – малюнок, листочки калини, фотоальбом, твори В.О.Сухомлинського, цитати, записи, саджанці рослин, вірші, пісні.


Хід уроку
І. Привітання вчителя
Красиво і затишно в нашому класі
Гості у нас сидять дорогі
Сьогодні у нас родинне свято
І хочеться всіх привітати мені
- Добрий день, рідненькі мами!
Добрий день і татусям!
Добрий день, бабусям рідним!
Добрий день і дідусям!
Добрий день усім гостям!
Привітання гостей учнями «Коломийка».
1 д. Гостей дорогих ми вітаємо щиро,
Стрічаємо з хлібом, любов’ю і миром.
2 д. Хліб підносим вам і сіль
На вишитім рушничкові.
І вклоняємось аж до землі.
Щоб були ви завжди здорові.
(Вручають хліб і сіль)
ІІ. Мотивація навчальної діяльності.
Вч. – Шановні гості, діти, сьогодні у нас незвичайний урок, дуже цікавий. А от про кого він буде, ви дізнаєтесь, коли розгадаєте ребуси. (смородина, 7’я – сім’я).
ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку.
-Отже, наш урок буде присвячений нашій родині.
Ми з’ясуємо, що таке сім’я, рід, родина, родовід.
А так як наш урок називається «Я і Україна», то і будемо ми проводити його, використовуючи українські пісні «коломийки», українські вірші, українську мальовничу природу.
А девізом нашого уроку будуть слова видатного педагога, директора школи, мудрого вчителя, люблячого батька і турботливого сина Василя Олександровича Сухомлинського. Деякі твори нам уже знайомі, а з деякими ми познайомимося сьогодні.
«Бути хорошою людиною, приносити щастя батькові і матері, не допускати, щоб старість їхня була горем, - нехай це стане бажанням всього вашого життя».
(Запис на дошці або надруковано на аркуші).
ІV. Вивчення нового матеріалу
-А тепер розглянемо український краєвид, який буде прикрашати наш урок.
- Що зображено на ньому?
(Відповіді учнів)
-А що дає людям сонце? (Відповіді).
-А наше сонечко незвичне, його промінчики не прості, на кожному з них щось записано.
Давайте поглянемо, що записано на 1 промінчику!
1 промінь «Сім’я»
Вч. – Діти, як ви думаєте, кого можна назвати сім’ю? (Відповіді)
Вч. – Отже, сім’я складається з мами, тата і дітей, або батьків і дітей.
Батько і мати – найрідніші для нас люди, від них ми одержали життя. У сім’ї усі люблять і поважають одне одного.
І для батьків ми підготували такі віршовані рядки.
1 д. Мамо, матусенько, мамочко, ненько,
Матінко, усміх твій ніжний люблю,
Мамочко рідна, моя дорогенька,
Понад усе тебе в світі люблю.
2 д. Татку, татусечку, таточку, татку,
Кращого в світі не має навкруг!
Таточку хочу тебе я обняти
Ти – мій порадник, заступник і друг.
2 промінь «Рід»
Вч. – Діти, у ваших татів і мам також є батьки.
Скажіть, як ви їх називаєте? (Відповіді).
- А вони також були колись маленькими і у них теж були батьки, бабусі і дідусі. А чи знаєте ви, як вам їх називати? (Прабабусі і прадідусі).
Отже, усі: бабусі і дідусі, прабабусі і прадідусі, прапрабабусі і прапрадідусі, їхні батьки і батьки їхніх батьків – це усе ваш рід.
Вч. – Для наших бабусь і дідусів ми також приготували віршовані рядки.
3 д. Я до бабусі з любов’ю звертаюсь
Бабцю, бабусю, бабуню моя.
І до бабусених рук притулюся
Бо відчуваю в них лагідність я.
4 д. До дідуся я іду по науку,
Дідику, діду, навчи в світі жить,
Він на голівку кладе мені руку,
Голос сріблястий струмочком біжить.
Вч. – А як ми повинні ставитися до батьків, до нашої великої родини, до людей похилого віку? (Відповіді)
Так, ми повинні шанувати, любити і поважати їх, за їхню любов і піклування про нас, за їхню невтомну працю.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 



Реферат на тему: Родина, рідня, рід, родовід.Родинне виховання у творах В. Сухомлинського.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок