Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Болонський процес та формування вищої освіти в Франції

Болонський процес та формування вищої освіти в Франції

Назва:
Болонський процес та формування вищої освіти в Франції
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,46 KB
Завантажень:
348
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.5


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Р Е Ф Е Р А Т
на тему:
„Болонський процес та формування вищої освіти в Франції”


Уже більше п’яти років європейське освітнє співтовариство живе під знаком так званого Болонського процесу. Його суть полягає у формуванні на перспективу загальноєвропейської вищої освіти, яка грунтується на спільності принципів функціонування. Багато українських та російських науковців присвячують свої праці та статті вивченню Болонського процесу. Серед них
Н. В. Дем’яненко, Л.Л. Товажнянський , Г.Г. Крючков, В.І. Байденко,
Ю. М. Якіменко, З.І. Тімошенко та інші.
Метою роботи є надати стислий огляд історії Болонського процесу, виявити які факти і чинники зумовили його формування та показати наприкладі Франції як реалізуються реформи вищої освіти за вимогами Болонського процесу.
Поштовхом до радикального реформування європейської системи вищої освіти були студентські страйки 1968 року, насамперед Паризького університету - Сорбонни, які призвели до корінних змін у законодавстві європейських країн. Стурбованість європейської громадськості обумовлювалась якістю навчання, конкурентоспроможністю випускників вищих навчальних закладів, які поступалися на ринку праці своїм північноамериканським колегам.
Процес перебудови вищої освіти прийнято називати Болонським, хоча є всі підстави вважати його Сорбоннсько-Болонським. Він мав поступовий характер і розвивався від низу до верху: студенти - університети -уряди європейських країн. Протягом 80-90х років 20 століття міністрами освіти провідних європейських країн було підписано ряд важливих документів. Так, 18 вересня 1988 року, під час святкування 900-ї річниці найстарішого університету Європи у місті Болонья, було підписано Велику Хартію Університетів (Маgnа Charta Universatum). Уся науково-освітянська еліта Європи підтримала фундаментальні принципи подальшого розвитку вищої освіти та науки. [2;8]
Через десять років, 25 травня у 1998 році, на святкуванні 800-ї річниці Паризького університету - Сорбонни, міністрами освіти Німеччини, Франції, Італії та Сполученого Королівства було підписано "Сорбоннську декларацію", спрямовану на гармонізацію національних систем вищої освіти. А наступного року, а саме 19 червня 1999 року, в Болоньї з'явилася підписана від імені урядів міністрами освіти 29 країн "Болонська декларація", яка сформулювала вимоги та критерії до національних систем вищої освіти у світлі утворення єдиного європейського освітньо-наукового простору до 2010 року.
Відтепер кожні два роки відбуваються зустрічі міністрів вищої освіти країн Європи, на яких обговорюються результати впровадження Болонського процесу та уточнюються завдання на майбутнє. У Празі 19 травня 2001 року було підписано Празьке комюніке. Чисельність країн-учасниць Болонського процесу збільшилося до 33. У Берліні 19 вересня 2003 року кількість країн, які приєдналися до Болонського процесу, досягла 40, а в травні 2005 року в Бергені (Норвегія) — 45. Таким чином, розбудова європейського освітньо-наукового простору - це міжурядова ініціатива, що започаткована у Сорбонні у 1998 році, продовжена у Болоньї в 1999 році, у Празі в 2001 році, у Берліні в 2003 році, у Бергені у 2005 році.
Заснована на спільному бажанні держав, які вважають процедури Європейського Союзу в цій галузі занадто складними, ця політична лінія в освіті, започаткована у 1998 р. чотирма країнами (Німеччиною, Сполученим Королівством, Італією та Францією), віднині є провідним напрямом діяльності сорока п'яти країн "Великої Європи".
Деклараціями і прийнятими рішеннями було висунуто дві основні мети:*
перетворити європейський континент на безмежний простір, в якому студенти, викладачі та дослідники могли б вільно переїжджати з однією місцевості в іншу;*
зробити цей простір прозорим та привабливим для всього світу. [2;10]
Зберігаючи культурні надбання кожної країни, Болонський процес має на меті полегшити поступову адаптацію кожної нації до необхідних змін, причому кожна країна усвідомлює, що для вищої освіти немає іншого шляху розвитку, ніж забезпечити її прозорість та якість на світовому рівні.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Болонський процес та формування вищої освіти в Франції

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок