Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Альбом з малюнками викладача як посібник на уроці образотворчого мистецтва в загальноосвітній школі

Альбом з малюнками викладача як посібник на уроці образотворчого мистецтва в загальноосвітній школі

Назва:
Альбом з малюнками викладача як посібник на уроці образотворчого мистецтва в загальноосвітній школі
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
9,65 KB
Завантажень:
57
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
УДК
Туляєв В.В., Академія дитячої творчості м. Миколаєва
Туляєв В.В. - викладач малюнка та живопису Академії дитячої творчості м. Миколаєва. Коло наукових інтересів - методика викладання малюнка, інформаційні технології в навчанні, комп'ютерна графіка.
Альбом з малюнками викладача як посібник на уроці образотворчого мистецтва в загальноосвітній школі
У статті розроблено й обгрунтовано з точки зору методики викладання малюнка, вікової психології та фізіології альбом, підготовлений викладачем, з варіантом композиції та поясненням найбільш оптимальних форм виконання дітьми поставлених перед ними творчих завдань.
The article describing and substantiating the way of handling the album, drawn up by the teacher offering the optional composition and explanation of choosing the optimal form of execution by the children of their creative tasks with respect to age-specific psychology and physiology, methodology of teaching of drawing. Наочність у навчанні на уроках малювання має великі можливості в ефективності сприйняття її учнями. Задача досягнення максимально можливого засвоєння того, що хотів донести до учня викладач наочним матеріалом, завжди була дуже актуальною, тому що несе в собі полегшення в розумінні учнем нової теми, і отже, швидкості і міцності засвоєння знань і навичок. Задача в тім, що традиційні, найбільш уживані методи наочного навчання розвивалися постійно. Наприклад, при поясненні законів композиції, таких як контрасності, цілісності, руху, статики, ритму, рівноваги, композиційного центру, підпорядкування другорядного головному, симетрії, найбільш часто застосовують репродукції відомих картин. У них дійсно є наочне рішення законів композиції, але вони використовуються тільки тоді, коли підібрані під дитяче сприйняття з його особливостями вікової фізіології і психології. Можна використовувати для прикладу кращі дитячі малюнки, що ближче по сприйняттю учнями, але вони завжди виконуються з однією чітко поставленою метою, тому можуть бути використані обмежено.
Рішенням задачі може стати вчительський малюнок, який найбільш відповідає усім вимогам наочного приладдя. Він несе в собі інформацію про закони композиції і способи застосування їх на практиці. Причому все це подається максимально наближено до дитячого сприйняття з урахуванням вікових особливостей у психології і фізіології учня.
Значення вчительського малюнка показав академік В.Н. Яковлєв, згадуючи заняття у В.Н. Мєшкова: "Такий метод показу я особисто вважаю самим важким і найдохідливішим. Ніщо так не розкриває очі, як наочний приклад" [1, с. 236].
Малюнок викладача прийнято поділяти на наступні види:
малюнок на дошці крейдою;
малюнок на листі паперу, прикріпленого до дошки і виконаного матеріалами, якими працюють учні;
маленький малюнок на роботі учня осторонь від основного зображення;
4) і, нарешті, коли вчитель поправляє безпосередньо роботу учня.
Не дуже давно вчителі малювання стали застосовувати на своїх уроках альбоми з контурними малюнками, випущеними друкарнею, виходячи з наукового висновку про те, що: "Кожна здатність має свою структуру, де можна розрізнити опорні і провідні властивості. Наприклад, опорною властивістю здатності до образотворчої діяльності буде висока природна чутливість зорового аналізатора, що розвивається в процесі діяльності: почуття лінії, пропорції, форми, світлотіні, колорит, ритм. До опорних властивостей відносяться також сенсомоторні якості руки художника і, нарешті, високорозвинена образна пам'ять. До провідних властивостей відносяться властивості художньої творчої уяви" [2, с. 332-333]. Спираючись на це визначення, можна з упевненістю сказати, що, використовуючи альбом, ми маємо відмінну можливість розвивати художні здібності учнів, тому що в ньому є вся перерахована структура, що учні будуть розвивати вивчаючи нові теми уроку.
Цей варіант наочного приладдя може бути дуже ефективним, тому що будується за наступним принципом: весь альбом присвячений якомусь визначеному класу і складається з малюнків, присвячених кожній новій темі уроку.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Альбом з малюнками викладача як посібник на уроці образотворчого мистецтва в загальноосвітній школі

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок