Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> НАУКОВА ОРГАНІЗАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ПРАЩ

НАУКОВА ОРГАНІЗАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ПРАЩ

Назва:
НАУКОВА ОРГАНІЗАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ПРАЩ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,59 KB
Завантажень:
486
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
НАУКОВА ОРГАНІЗАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ПРАЩ
План
1. Що треба розуміти під науковою організацією праці?
2. На яких принципах ґрунтується наукова організація інтелектуальної праці?
3. Які джерела інформації найбільш поширені та доступні в системі навчальної праці студентів?
4. Як можна зорієнтуватися у величезному масиві наукової літератури?
5. Яка загальна схема пошуку книги в систематичному каталозі?
6. Яких правил потрібно дотримуватись при бібліографічному описі літератури?
7. Яких правил слід дотримуватись у роботі над книгою та іншими друкованими засобами інформації?
8. Які є види читання?
9. Які види записів застосовують у результаті опрацювання книг (статей)?
10. Яких правил слід дотримуватись при використанні цитат у науковій роботі?
11. Яка техніка систематизації результатів опрацювання наукової літератури?
12. Яке місце в системі інтелектуальної праці займає комп'ютер?
13. Література
26.1. Що треба розуміти під науковою організацією праці?
Науково організованою вважають працю, якщо вона ґрунтується на досягненнях науки і практики та комплексному використані чинників, які забезпечують оптимальні умови діяльності, що дають змогу досягти максимальних результатів.
26.2. На яких принципах ґрунтується наукова організація інтелектуальної праці?
В основу наукової організації інтелектуальної праці покладено принципи перспективності, стимулювання, комплексності та науковості.
Принцип перспективності передбачає загальну спрямованість, орієнтацію на досягнення певних завдань. Перспектива — це "завтрашня радість". Розуміння перспективності має велике психологічне значення, оскільки викликає позитивні емоції, почуття радості й задоволення, що стимулює особистість до активної праці, адже стимул — це джерело енергії активної діяльності.
Принцип стимулювання передбачає процес перетворення зовнішніх засобів організації праці у внутрішні. Він потребує оптимального поєднання зовнішніх і внутрішніх чинників діяльності, які б викликали в особистості почуття задоволення не тільки від кінцевих результатів, а й від самого процесу праці.
Принцип комплексності орієнтує працівника на всебічність, цілісність і гармонійність дій щодо вибору методів, засобів, форм діяльності.
Принцип науковості ґрунтується на використанні найновіших досягнень різних наук, які сприяють ефективності та результативності інтелектуальної праці. Це запровадження у практику досягнень фізіології, психології, педагогіки, кібернетики, гігієни тощо.
26.3. Які джерела інформації найбільш поширені та доступні в системі навчальної праці студентів?
Головним джерелом отримання знань у вищих навчальних закладах залишаються друковані засоби (книги, журнали, газети, електронні системи).
Започаткував книгодрукування німецький винахідник Іоган Гутенберг в середині XV ст. Це відкриття виявилося найбільш геніальним, оскільки сприяло збереженню на сотні років найціннішого скарбу — витворів людського розуму, а також дало змогу зміцнити зв'язки поколінь. Особливо збільшилася кількість книг в останні десятиріччя під впливом інформаційного вибуху. Вважають, що за останні 20—25 років у світі видрукувано стільки книг, скільки за всі попередні століття з початку книгодрукування.
26.4. Як можна зорієнтуватися у величезному масиві наукової літератури?
Усі книги, інші друковані джерела систематизуються у відповідних бібліотечних каталогах — алфавітному, систематичному, тематичному.
Для того щоб зорієнтуватись у величезному масиві наукової літератури, треба знати принципи й упорядкування відповідно до вимог певних каталогів.
В алфавітному каталозі всі книги систематизують в алфавітному порядку за прізвищами авторів. У такому каталозі, знаючи прізвище та ініціали автора, можна швидко відшукати потрібну книгу.
Якщо потрібно знайти книгу з певної проблеми, а автор її не відомий, звертаються до систематичного каталогу. Він складений за бібліотечно-бібліографічною класифікацією (ББК). У систематичному каталозі картки групуються за такими розділами:
2.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: НАУКОВА ОРГАНІЗАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ПРАЩ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок