Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Теорія і практика художньо-естетичного розвитку майбутнього фахівця у системі професійної освіти

Теорія і практика художньо-естетичного розвитку майбутнього фахівця у системі професійної освіти

Назва:
Теорія і практика художньо-естетичного розвитку майбутнього фахівця у системі професійної освіти
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
10,11 KB
Завантажень:
219
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Реферат на тему:
Теорія і практика художньо-естетичного розвитку майбутнього фахівця у системі професійної освіти


Потужним регулятором сучасного виробництва, як відомо, є ринок товарів, який ставить усе більш жорсткі вимоги щодо їх якості. Успішно конкурувати на цьому ринку може лише та продукція, яка є практичною, зручною, надійною в користуванні, а крім того – ще й естетично привабливою. Це закономірно викликає необхідність підвищення рівня художньо-естетичного розвитку самого виробника та надає йому не тільки особистісного, а й економічного значення, перетворює на важливий чинник підвищення ефективності та рентабельності підприємства, на якому він працює, динамічного розвитку виробничої галузі й узагалі – промисловості та економіки в нашій країні. Отже, піднесення рівня художньо-естетичного розвитку сучасного фахівця стає сьогодні важливим і перспективним напрямом його професійної підготовки.
Проблемі художньо-естетичного розвитку особистості присвячено цілу низку наукових праць. Зокрема, про необхідність залучення спеціалістів різних галузей до мистецтва та художньо-творчої діяльності йдеться у працях Г.Ващенка, І.Зязюна, В.Іванова, Д.Лихачова. Обґрунтуванню ролі мистецької освіти як засобу художньо-естетичного розвитку особистості присвячено дослідження Л.Масол, Н.Миропольської, О.Олексюк, О.Рудницької, О.Ростовського, Г.Падалки, О.Щолокової та ін. Теоретичні та методичні засади використання мистецтва у формуванні професійної культури майбутніх педагогів викладені у працях В.Ковальчука, М.Лещенко, В.Орлова, В.Радкевич та ін.
Водночас, незважаючи на значний інтерес науковців до різних аспектів проблеми художньо-естетичного розвитку особистості, вони ще не приділяли спеціальної уваги дослідженню теоретико-методологічних засад та існуючої практики художньо-естетичного розвитку майбутнього фахівця в системі професійної освіти. У зв’язку з цим завданнями даної статті є визначення методологічних та теоретичних засад художньо-естетичного розвитку особистості в системі професійної освіти, а також аналіз сучасного стану його здійснення в навчальних закладах України різних типів і рівнів акредитації.
Опрацювання наукових джерел та узагальнення існуючих підходів до визначення сутності художньо-естетичного розвитку особистості дозволило розглядати його як зумовлене впливом мистецтва зростання рівня художньої та естетичної культури професіонала, сформованості його естетичних якостей та художніх здібностей, естетичного досвіду та естетичного ставлення до оточуючого світу, процесу та результатів своєї професійної діяльності.
Художньо-естетичний розвиток відбувається у процесі діалогічної взаємодії особистості з мистецькими творами, яка проявляється у формах віртуального (з автором та героями мистецького твору), міжособистісного (з приводу мистецтва) та внутрішнього діалогу (процеси осмислення художніх вражень, вироблення ставлення до мистецтва). Його зміст та основні напрями залежать від виду мистецтва, індивідуального художньо-естетичного досвіду та естетичної активності особистості.
У системі професійної освіти особливості художньо-естетичного розвитку виявляються у його професійній та творчій спрямованості і детермінованості змісту й напрямів вимогами професії до фахівця. Це зумовлює необхідність посилення уваги до формування професійно значущих естетичних якостей (естетичних смаків, потреб, інтересів, ідеалів тощо) і художніх здібностей професіонала (“відчуття” слова, форми, кольору; образної уяви, емоційної чутливості тощо).
Високий рівень художньо-естетичного розвитку фахівця, що виявляється в його почутті задоволення від процесу та результатів художньо-естетичної діяльності, зумовлює в нього, у свою чергу, прагнення до привнесення оригінального, естетичного начала у свою професійну працю, здійснення її за законами краси.
Важливою особливістю художньо-естетичного розвитку є його здатність детермінувати вдосконалення інших сфер особистості, зокрема, духовної, моральної (морально-естетичний розвиток), а також фізичний розвиток людини (хореографія, спів).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: Теорія і практика художньо-естетичного розвитку майбутнього фахівця у системі професійної освіти

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок