Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Етапи методики вивчення сполучника і частки в початковій школі

Етапи методики вивчення сполучника і частки в початковій школі

Назва:
Етапи методики вивчення сполучника і частки в початковій школі
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
1,87 KB
Завантажень:
347
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Реферат на тему:
Етапи методики вивчення сполучника і частки в початковій школі


В основу дослідного навчання покладено наукове передбачення про те, що рівень мовленнєвої компетентності учнів початкової школи засобами вивчення сполучників і часток на основі комунікативно-діяльнісної побудови навчального процесу підвищиться, якщо вивченню граматики надати функціонально-стилістичного спрямування; семантична і граматична природа сполучників і часток розкриватиметься на морфолого-синтаксичній основі, а мовленнєві уміння і навички учнів початкових класів будуть формуватися на матеріалі текстів різних стилів.
Зміст і структура експериментального навчання передбачали 3 етапи, які передбачали членування на рівні.
Перший етап – навчально-аналітичний.
І рівень – мотиваційно-підготовчий, який готував молодших школярів до пропедевтичного вивчення теми “Службові частини мови”. Тут передбачено мотивацію необхідності знайомства зі службовими словами. Учням треба було довести перспективність знань про природу службових частин мови і те, в яких умовах ці знання будуть їм необхідні: для формування умінь розрізняти тексти різних стилів, засоби зв’язку речень у тексті та функції сполучників і часток; для формування умінь доцільно використовувати в тексті різноманітні засоби зв’язку залежно від змісту, стилю та умов висловлювання, умінь використовувати в мовленні речення різної структури з урахуванням змісту і стилю висловлювання.
2 рівень – орієнтувально-систематизуючий. На цьому рівні необхідно було окреслити орієнтовну основу дій, спираючись на яку, учні могли б приступити до виконання навчальних мовленнєвих дій. Для цього необхідно: 1) систематизувати знання учнів про специфіку частин мови; 2) ознайомити їх із семантикою і граматичними ознаками службових слів, їхньою роллю в організації висловлювання.
3 рівень – операційно-виконавський. Спираючись на орієнтовну основу мовленнєвої дії, учні приступали до її виконання спочатку в згорнутому вигляді. На цьому рівні передбачалася систематизація знань про службові частини мови.
4 рівень – тренувально-трансформаційний. На цьому рівні повинні були відпрацьовуватися уміння редагувати тексти зі службовими частинами мови, формуватися самоконтроль за побудовою речення й тексту, уміння застосовувати знання й навички в нових ситуаціях.
ІІ етап, синтетично-творчий, був пов’язаний безпосередньо з написанням творчих робіт. Знання й уміння, здобуті й сформовані на першому етапі, переносилися в нову навчальну ситуацію. Цей етап адекватний першому і містив рівні, що співвідносилися з 4 фазами структури мовленнєвої діяльності: 1) орієнтування в ситуації спілкування і в змісті висловлення; 2) планування; 3) реалізація; 4) контроль.
ІІІ етап – контрольно-узагальнювальний, передбачав систематизацію знань про лінгвістичну природу службових слів та функціональні стилі мовлення; формування умінь самоконтролю за використанням сполучників і часток; розвиток комунікативно-мовленнєвих умінь в аспекті правильного комунікативно-доцільного використання сполучників і часток у процесі мовленнєвої діяльності.
Таким чином, формування нормативних і комунікативних умінь, змістовою стороною яких були системні знання про лінгвістичну природу службових слів, про функціональні стилі мовлення, а операційною – уміння, сформовані на основі цих знань, у своєму розвитку мали пройти 3 етапи. Це сприяло тому, що мовні дії від рівня до рівня змінювались якісно і в учнів послідовно відпрацьовувався самоконтроль за ними.

Завантажити цю роботу безкоштовноРеферат на тему: Етапи методики вивчення сполучника і частки в початковій школі

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок