Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Про реальність управлінської аксіологічної свідомості (стилі, ролі людей в управлінні)

Про реальність управлінської аксіологічної свідомості (стилі, ролі людей в управлінні)

Назва:
Про реальність управлінської аксіологічної свідомості (стилі, ролі людей в управлінні)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,89 KB
Завантажень:
146
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
Реферат на тему
Про реальність управлінської аксіологічної свідомості (стилі, ролі людей в управлінні)


Г.А. Дмитренко та Н.Г. Протасова запропонували систему АРС яка сприяє досягненню взаєморозуміння з підлеглими і слугує базисом ефективного виконання управлінських рішень.
За методикою кілець Дж. Вена, що фіксує спільні частини множин, або так звану кон’юкцію множин, ми прокоментуємо цю систему.
Малюнок 8
Узяті три недовільні характеристики (функції) управління були накладені одна на одну таким чином, щоб кожна з них одночасно взаємодіяла з двома іншими і у той же час зберігала певну автономність. У зоні повного взаємного накладання трьох кілець Вена виникає особливе, у даному випадку позитивне, новоутворення – взаєморозуміння учасників освітнього процесу.
У боротьбі за право ефективно управляти ще із середньовіччя відомі два канонізовані аксіологічні образи: король та священик. Один наділений владою, а другий авторитетом. У тому випадку, коли ці дві ”схеми” неконфліктно перетинаються, поєднуються, виникає особливий тип влади, влада харизми.
Харизма – це влада, побудована не на логіці, не на давній традиції, а на силі особистих якостей, потенцій або спроможностей лідера. Влада прикладу чи харизматичного впливу визначається ототожненням виконавця з лідером або потяг до нього, а також потребою виконавця в приналежності та повазі.
Кожна рекомендація, побажання такого керівника виступають у вигляді функції плацебо.
Фабулою нашого бачення ціннісного управління є управління як виявлення ціннісних конфліктів і пошук способів їх подолання.
Ціннісне управління ґрунтується на гуманістичних засадах і визнанні людини вищою цінністю. Визнання самоцінності особистості, її права на саморозвиток і на виявлення індивідуальних якостей – все це і є основою ціннісного управління, заснованого на ”ненауковій” категорії ”людяності”. Під ключовими поняттями людяності ми розуміємо:
взаєморозуміння: емоційна чуйність, турбота, співчуття, здатність поділяти думки та почуття іншого;
взаємоповага: здатність приймати людину такою, як вона є; визнавати її право на особисту думку, розвиватися за власною ”програмою”; бути вільною та відповідальною;
взаємодія: співпраця, взаємодопомога, сприяння, дотримання принципу ненасильства у вирішенні конфліктів.
Для розвитку подальшої логіки ціннісного компоненту в управлінні освітою необхідно дослідити поняття ”стиль управління”.
Стиль – це внутрішня парадигма людини, управлінця, яка залежить, в основному, від таких факторів:
Малюнок 9.
За Н.Л. Коломінським стиль керівництва установою осві-ти – це система методів, прийомів, засобів, які переважають в діяльності управлінця, а також особливості їх застосування, обумовлені особистістю керівника.
Стиль управління визначається такими критеріями, як характер централізації влади та форма впливу на підлеглих; міра делегування керівником своїх повноважень; міра участі підлеглих у прийнятті рішень; рівень інформованості підлеглих; тип влади, який використовує керівник.
Керівники шкіл у своїй більшості володіють вираженою акцентуацією характеру. Це – надмірна виразність окремих рис характеру та їх сполучень. Розглянемо, як зразок, прагнення до влади. Влада – це здатність, а також прагнення зробити власну ціннісну спрямованість провідним мотивом інших людей.
Умовно можна виокремити три типи причин, за якими влада бажана для людини:
щоб домінувати над іншими і (або) обмежувати дії інших, створювати для них визначену депривацію;
щоб інші люди над нею не домінували і (або) не втручалися в її справи – іноді ця мета може бути сама по собі кінцевою і більш цінною, ніж інші;
щоб здійснювати досягнення.
До цінностей влади відносяться: багатство, свобода, незалежність, безпека, володіння, насолода…
Класифікацій стилів управління багато, всі вони обґрунтовані стосовно певних методологічних поглядів. Автор робить спробу повернутися до першоджерел, достовірність яких через множинність трактувань, на жаль, загубилася, або носить сумнівний характер через внесення несанкціонованих змін до них.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 Реферат на тему: Про реальність управлінської аксіологічної свідомості (стилі, ролі людей в управлінні)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок