Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Сучасна освітня система у Великій Британії

Сучасна освітня система у Великій Британії

Назва:
Сучасна освітня система у Великій Британії
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,61 KB
Завантажень:
82
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат
Сучасна освітня система у Великій Британії


У сучасних умовах система ступеневої вищої освіти є важливим напрямом оптимізації підготовки нової генерації фахівців, максимального задоволення освітніх потреб особистості та суспільства, диференціації професійної підготовки, уходження нашої країни у світовий освітянський простір
 
Для ефективного впровадження ступеневої освіти необхідне рішення цілого комплексу завдань. Насамперед, варто розробити чітко кодифікований і оновлений відповідно до вимог державного розвитку України у третьому тисячолітті перелік кваліфікацій фахівців із вищою освітою та перелік спеціальностей, що дозволили б чітко диференціювати мету та зміст підготовки фахівців у ВНЗ. Важливим також є прискорення розробки комплектів державних стандартів вищої освіти, саме тих, які встановлюють методично стратифіковані параметри вимог до змісту, обсягу та рівня освіти на трьох рівнях: держави, суспільства й конкретного вищого навчального закладу.
Зростання та розвиток стали основними рисами, властивими вищій освіті 80-90-х років. З 1980 по 1995 рік кількість студентів у сфері вищої освіти в усьому світі виросла з 51 до 82 мільйонів, у результаті чого приріст складав 31 мільйон студентів.
Переважне значення знань у сучасному світі, з одного боку, і зростання вимог до тих, кого готує вища школа, з іншого боку, підвищує її відповідальність і значимість перед суспільством. Досвід організації вищої освіти Великої Британії може стати в нагоді для побудови професійної освіти в Україні.
Вища освіта Великої Британії з початку 80-х переживає великий приплив студентів. Загальна кількість абітурієнтів, що бажають одержати вищу освіту, уже у 1994 році складало 1,7 мільйона. У порівнянні з 1979 роком кількість студентів, які надійшли на денну форму навчання, виросло з 12 до 30 %.
Національна рада професійних кваліфікацій Великої Британії (NCVQ) представила нову структуру професійних кваліфікацій Англії, Уельсу та Північної Ірландії. Вона базується на національних стандартах, що визначають навички, уміння, знання та компетентність працівників, яких вимагає роботодавець, відповідно потребам сучасної економіки, політики та суспільних відносин.
Стан справ у системі освіти у Великій Британії в останні роки свідчить про великі досягнення у сфері вищої освіти. При плануванні масштабної діяльності в сфері вищої освіти з'являються нові проблеми, з якими зіштовхуються держава і керівники підприємств. У якості однієї з вагомих проблем розглядається питання рівноваги кількості та якості освіти. Нові вимоги до якості освіти повинні відповідати зростаючим різноманітним потребам світового ринку праці.
Деякі з зазначених вище тенденцій - швидкий і стійкий ріст контингенту студентів, підвищення міжнародної мобільності, висока сума витрат на вищу освіту і збільшення її вартості, пояснюють могутній потенціал вищої освіти. Особливості підготовки фахівців визначають гнучке реагування на зміни у структурі системи освіти та громадського життя. Разом із тим, підготовка фахівців будь-якої сфери здійснюється в тісному співробітництві з усіма секторами професійної освіти, такими, як університети, інститути та коледжі.
Цей фактор значно підвищує престиж інститутів і коледжів вищої освіти, що традиційно вважалися установами «нижчої ступіні». Зазначені вище тенденції приводять до відносної уніфікації навчальних планів і програм на рівні змісту освіти. Такий підхід цілком відповідає нинішньої стратегії - як загальноєвропейської, так і національної - досягти високого рівня підготовки фахівців у всіх сферах. На сучасному етапі розвитку Співдружності виникло питання про розробку єдиної стратегії в системі професійної підготовки різних категорій фахівців.
Освіта - чуттєва, сприйнятлива галузь, традиції ж освіти Великій Британії особливо стійкі. Британські освітні системи докорінно розрізняються своєю організацією, змістом і перспективами. Національний уряд не охоче йде на зміни індивідуальності специфічних освітніх систем.
З одного боку, вони повинні залишатися найбільш постійними, тому що духовне формування людини, людства, у цілому, не повинно мати різких стрибків, тим більше якихось значних перерв у єдиному ланцюзі знань, це перешкоджає прогресу освітньої політики співтовариства взагалі.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Сучасна освітня система у Великій Британії

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок