Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Трудове виховання. Зміст. Методи трудового виховання.

Трудове виховання. Зміст. Методи трудового виховання.

Назва:
Трудове виховання. Зміст. Методи трудового виховання.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,25 KB
Завантажень:
350
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Вступ
Одним із найважливіших завдань початкової школи на сучасному етапі є формування в учнів трудових практичних навичок у процесі трудового навчання і посильної трудової праці; пов’язаним з реальними вимогами життя, корисної для сім’ї та держави.
Трудове навчання, поряд з іншими навчальними предметами, є важливим засобом розумового, фізичного розвитку та морального виховання дітей початкової школи.
На уроках трудового навчання діти набувають початкових трудових умінь, оволодівають доступними їм прийомами ручної обробки паперу, картону, тканини та інших матеріалів.
До змісту уроків трудового навчання в початковій школі входять виготовлення найпростіших виробів іграшок, ігор, наочних посібників, навчального приладді, предметів домашнього вжитку.
Сучасні педагоги використовують досвід Сухомлинського та інших відомих педагогів.
Це важливе питання, яке потребує вдосконалення.


План
Зміст
Трудове виховання. Зміст. Методи трудового виховання.
види праці та їх завдання.
Вітчизняний досвід (План-конспект уроку трудового навчання)
Література.


Висновок.
Виховання дітей у праці сприяє розвитку їх фізичного, психічного здоров’я, а також позитивно впливає на формування морально-етичних якостей. Сучасний передовий досвід О. Деміч (розробка уроків) свідчить про те, що над цим питанням працюють педагоги, удосконалюють різні види завдань з трудового навчання.
Отже, трудове виховання кладе позитивний відбиток на формування особистості.
Про це повинні пам’ятати педагоги-початківці, і складаючи конспект уроку повинні творчо підійти до даної проблеми, при цьому не опустити навчальну та виховну мету.


Тема. Композиції із рослинних форм. Складання ор-наментів за малюнком і за власним задумом.
Мета. Продовжувати вчити учнів створювати компо-зиції із природного матеріалу за зразком та власним заду-мом. Удосконалювати вміння використовувати насіння, ли-стя дикорослих дерев та кущів. Розвивати відчуття симет-рії, фантазії. Виховувати естетичні смаки, інтерес до роботи з природними матеріалами.
Обладнання: зразки декоративних тарілок, виготовле-них з природного матеріалу, клей, ножиці, картон, насіння клена, явора, горіхові шкаралупки, пшоно, насіння льону, гарбуза, лусочки шишок з ялини та сосни, сушені листки, рис, пшоно, дерев'яні скіпки.
Хід уроку
- Діти, відгадайте загадку: Голі поля, Мокне земля, Листя опадає. Коли це буває?
- Правильно, восени. Такі явища, які описані в загад-ці, ви спостерігаєте саме в ось ці дні. Пригадайте, що вам розповів осінній ліс, коли ви були там на екскурсії?
- Так, ви побачили, які чарівні стояли дерева, які па-дали додолу дозрілі жолуді та каштани, збирали опале зо-лотисте листя. У ваші торбинки ніби просилося насіння явора та клена. І всім цим ви збагатили свою маленьку майстерню. Гляньте, як багато сушеного різнобарвного лис-тя та насіння! І воно не просте, а чарівне, бо майстровити-ми руками з нього можна зробити багато чудових речей.
А давайте сьогодні організуємо у нашому класі невели-чку майстерню, в якій будемо працювати із дарами осені. А назвемо її "Осіння казка".
І сьогодні тут у нашій майстерні ми будемо виготовля-ти сувеніри з осінніх дарів - декоративні тарілочки.
З осінніх подарунків
Тарілочки ми зробим.
Ми лусками із шишок
Краї їхні оздобим,
Середину - насінням
Засиплем щільно так,
А потім візерунок
Підберем на свій смак.
Тут використаєм шишки,
Насіннячко з дерев,
Засушені листочки
Швиденько підберем.
Чудові сувеніри
Зготуємо ми враз,
Щоб ними прикрасити
Кімнату або клас.
- Отже, розгляньте декоративні тарілочки, які можна зробити із цього природного матеріалу. Ви повинні прояви-ти свою творчість та фантазію і продумати, який краще ви-брати орнамент для цього виробу. На основі цих зразків ви можете зробити свої декоративні тарілочки.
Яка багата і щедра осінь! Які яскраві фарби вона змі-шала на своїй палітрі. Вона розфарбовує не тільки листя дерев і кущів, а й насіння. Ховає його в коробочки, струч-ки, шишки.
Перегляньте свої запаси осінніх дарунків.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Трудове виховання. Зміст. Методи трудового виховання.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок