Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Особливості та методика реабілітаційної превентивної роботи з неповнолітніми правопорушниками різних категорій

Особливості та методика реабілітаційної превентивної роботи з неповнолітніми правопорушниками різних категорій

Назва:
Особливості та методика реабілітаційної превентивної роботи з неповнолітніми правопорушниками різних категорій
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
9,04 KB
Завантажень:
54
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему:
Особливості та методика реабілітаційної превентивної роботи з неповнолітніми правопорушниками різних категорій


ПЛАН
1. До питання змісту перевиховання неповнолітніх.
2. Види і шляхи реабілітації дітей і підлітків з девіантною поведінкою.
3. Реабілітаційні заходи щодо осіб, які вчинили злочини і засуджені без позбавлення волі.


1. До питання змісту перевиховання неповнолітніх.
Оскільки неадекватність ставлення до навколишнього середовища є наслідком відхилення в свідомості правопорушника, першочерговим у його перевихованні є виправлення спрямованості особистості. Виходячи з того, що антисоціальна поведінка умовно засудженого неповнолітнього є наслідком порушення гармонійних стосунків з оточенням, найважливішим завданням у його перевихованні є подолання асоціальної поведінки на основі формування правильних поглядів, переконань, суспільних і правових норм. Зазначимо, що позитивна спрямованість особистості є її здатністю ставитись до законів суспільства та інших людей як до суспільної цінності, що визначається соціальною відповідальністю.
Сучасна організація виховання умовно засуджених неповнолітніх не передбачає застосування тієї різноманітності можливих заходів та мір впливу стосовно них. Виникає необхідність оптимізації та максимального застосування у виховному процесі психолого-педагогічного індивідуального підходу, чіткої взаємодії всіх його учасників.
Так, виправлення правопорушника великою мірою залежить від того, яким буде вплив на нього всіх осіб, що беруть участь у виховному процесі. Тому з метою попередження вчинення умовно засудженими неповнолітніми повторних злочинів є необхідним удосконалення шляхів та способів взаємодії прокуратури, суду, служб та кримінальної міліції у справах неповнолітніх, педагогічних і трудових колективів, громадськості та сім’ї.
Діяльність вище зазначених структур, спрямована на правове інформування неповнолітніх, забезпечення їх соціального захисту, надання соціальної допомоги, розробку програм і заходів боротьби із злочинністю можна визначити як заходи загальної профілактики. Індивідуальна профілактика в їх діяльності є комплексом профілактичних заходів та мір впливу, спрямованих на попередження негативних вчинків окремою особою. Єдність впливу всіх структур, залучених до процесу виправлення неповнолітніх, забезпечується здійсненням взаємообумовлених заходів як загального, так і індивідуального характеру.
Заходи загальної профілактики правопорушень та злочинності серед неповнолітніх даної категорії здійснюються спільними зусиллями працівників правоохоронних органів, органів місцевого самоврядування, педагогічних і трудових колективів, громадськістю у напрямках:
а) аналіз, обмін, узагальнення інформації щодо асоціальної поведінки неповнолітніх;
б) розробка, спільне виконання заходів та здійснення мір впливу, спрямованих на усунення причин та умов, що сприяють вчиненню неповнолітніми правопорушень і злочинів.
Для здійснення індивідуально-профілактичної роботи з умовно засудженими неповнолітніми потрібно:
а) визначити особливості механізмів реалізації виховних методів, заходів, профілактичних мір індивідуального характеру;
б) організовувати самовиховання правопорушника як завершальної стадії індивідуально-виховної роботи з ними.
Процес соціалізації неповнолітнього виражається у прийнятті ним норм і законів співжиття. Прояв дотримання таких норм свідчить про високий рівень свідомості неповнолітнього, переосмислення своєї ролі і становища в суспільстві щодо інших. І навпаки, суперечність соціального пристосування проявляється у невмінні самовиразитись і самореалізації. Негативну роль тут відіграє нездатність неповнолітнього гармонізувати стосунки з тими, хто навколо нього. Тому розроблення програми формування у нього ціннісних орієнтацій в суспільстві стає основою пристосування його до суспільної дійсності шляхом подолання внутрішнього негативізму.
Важливим питанням змісту процесу перевиховання неповнолітніх правопорушників є формування у них громадянських якостей. Слід враховувати необхідність такого виховання згідно змін, що сталися в нашій країні впродовж століття і, особливо, останнього десятиріччя.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Особливості та методика реабілітаційної превентивної роботи з неповнолітніми правопорушниками різних категорій

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок