Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Підвищення аналітичної основи управління загальноосвітньою школою

Підвищення аналітичної основи управління загальноосвітньою школою

Назва:
Підвищення аналітичної основи управління загальноосвітньою школою
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,98 KB
Завантажень:
38
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему:
Підвищення аналітичної основи управління загальноосвітньою школою


Педагогічний аналіз відіграє важливу роль у процесі управління загальноосвітньою школою. Не можна успішно управляти навчально-виховним процесом, не аналізуючи його хід і розвиток, не порівнюючи дійсний стан з минулим, не розкриваючи причин позитивних і негативних результатів роботи. Якщо не має аналізу пройденого шляху, основних його підсумків, то і не може бути наукового підходу до управління. Завдяки педагогічному аналізу в кожній конкретній ситуації можуть своєчасно прийматися найбільш ефективні управлінські рішення.
Управління загальноосвітньою школою розпочинається з визначення мети і завдань щодо конкретного питання і на конкретний період. Для того, щоб завдання роботи школи, наприклад, на рік, були актуальними для шкільного колективу, потрібно проаналізувати результати роботи за півріччя, рік згідно конкретної проблеми.
У проведенні педагогічного аналізу багато керівників відчуває утруднення через те, що не володіють цим видом діяльності у повній мірі. Однією із причин низької якості аналізу є відсутність у школах системи внутрішкільної педагогічної інформації, яка давала б можливість всебічно охарактеризувати стан педагогічного процесу.
Будь-яке управлінське рішення, якщо воно приймається на основі аналізу достатньо повної і об’єктивної інформації буде науково обґрунтованим, а значить, дійовим. На думку В.О. Сухомлинського [6, 450], логіка педагогічного керівництва школою така, що не можливо працювати, якщо ми не будемо постійно аналізувати зв’язки теперішнього з минулим і майбутнім. Уміння передбачити – це перш за все уміння оглядатись на пройдений шлях, побачити в ньому джерела сьогоднішніх успіхів і недоліків.
Процес здійснення педагогічного аналізу є складним тому, що керівнику важливо проникнути всередину виучуваного об’єкту. Для цього необхідно добре, з одного боку, знати сутність виучуваного, а з другого – вміти використовувати системний підхід для його аналізу. Процедура педагогічного аналізу вимагає розкладання досліджуваного об’єкту на частини, їх оцінки, визначення зв’язку між ними, місця і ролі кожної складової в цілісному об’єкті. Якщо буде пропущено хоча один етап у цій процедурі, то не можна розраховувати на одержання об’єктивної оцінки виучуваного явища або процесу. В практиці роботи школи, на жаль, здебільшого має місце тільки констатація стану справ.
Найбільш важливими одиницями, які директору доводиться постійно аналізувати, є урок, інші форми навчальних занять і колективна діяльність школярів у позаурочний час. По-перше, вихідними положеннями аналізу уроку є положення про те, що урок – структурний елемент процесу навчання, через який реалізуються всі його функції: освітня, виховна, розвивальна, оздоровча (урок фізичної культури); по-друге, урок є цілісною системою, яка складається із взаємопов’язаних елементів – етапів, і цей взаємозв’язок забезпечує учителю одержання інтегративного результату; по-третє, на уроці вчитель мусить організувати навчально-пізнавальну діяльність так, щоб у процесі педагогічного співробітництва кожен учень пройшов через всі етапи пізнавальної діяльності і розвитку моторики: сприймання, осмислення, запам’ятовування, вправляння, застосування і узагальнення. Виходячи із даних положень і пропонується здійснювати педагогічний аналіз уроку.
Не може бути єдиної системи аналізу уроку, через те, що кожен урок специфічний згідно конкретної мети, логіки і структури. Єдиним може бути тільки підхід до аналізу – системний. В практиці керівники шкіл починають аналізувати по-різному: із загальної оцінки уроку, оцінки його реальних результатів, дидактичної мети або основного етапу.
Розглянемо один із можливих варіантів аналізу уроку.
На початку керівник дає загальну оцінку уроку: мети досягнуто, досягнуто частково, не досягнуто. Якщо виникає необхідність, то дається оцінка реалізації принципів навчання. На основі самоаналізу вчителем уроку керівник оцінює знання учителем свого класу, бачення ним місця уроку в системі інших уроків.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Підвищення аналітичної основи управління загальноосвітньою школою

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок