Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Превентивне виховання дітей та молоді.

Превентивне виховання дітей та молоді.

Назва:
Превентивне виховання дітей та молоді.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
11,48 KB
Завантажень:
430
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Превентивне виховання дітей та молоді.
Політичні та соціальні процеси, що відбуваються в Україні і спрямовані на утвердження демократичних засад розвитку держави, зумовлюють необхідність відповідних змін у всіх сферах народного господарства, в тому числі і в галузі освіти, складовою якої є виховання.
Головною метою школи є формування і розвиток високоінтелектуальної, свідомої особистості з громадською позицією, готовою до конкурентного вибору свого місця в житті.
Національною програмою патріотичного виховання населення, формування здорового способу життя, розвитку духовності та зміцнення моральних засад суспільства поставлено ряд завдань: утвердження високих моральних цінностей, політичної культури та трудової моралі, збереження повноцінного фізичного розвитку дітей і молодді, попередження злочинності, запобігання інформації, що містить у собі елементи національної поведінки, насильства, жорстокості, порнографії, пропаганди наркогенних речовин.
Виховання органічно поєднане з процесом навчання дітей, опанування основами наук, багатством національної і світової культури.
Характер виховання повинен передбачати глибоке розуміння вихователем природи вихованця, їх індивідуальних рис і можливостей, поваги до особистості дитини, турботі про її гармонійний розвиток, встановлення взаємин співробітництва навчально-виховному процесі.
Пріоритетним є всебічний та гармонійний розвиток особистості, яка здатна до саморозвитку, самовиховання і самореалізації, у своїй діяльності керується загальнолюдськими цінностями, глибоко розуміє традиції свого народу.
Успіх виховного процесу залежить від відносин між вчителем і учнем, які повинні будуватися на основі співдружності, співробітництва і ділового партнерства.
Вчитель і учень рівноправні суб’єкти навчально-виховної діяльності. Тому варто більше уваги приділяти стимулюванню внутрішньої і зовнішньої активності учнів, їх оптимальній участі у суспільній діяльності у справі виховання.
Підвищенню результативності виховної роботи в загальноосвітньому навчальному закладі сприяє вдосконалення нових форм роботи, пошук нових систем виховання, впровадження розвиваючих технологій.
Становлення української державності, інтерпраця у європейське і світове співтовариство, відмова від тоталітарних методів управління державою і побудова громадянського суспільства передбачають орієнтацію на людину, яка здатна працювати на процес державотворення, на становлення народу України як політичної нації. Стрижнем цієї системи виховання в Україні є національна ідея, спрямована на вироблення життєвої позиції людини, становлення її як особистості, як громадянина своєї держави. Тому головною метою, над виконанням якої працює колектив СЗОШ № 1 є виховати громадянина як члена правового суспільства, демократичної держави, особи, що відчуває й цінує ідеали, свободи й рівності, усвідомлює вартість людської гідності, здатна сама визначити пріоритети власного життя, прагне встановлення справедливої і стабільної політичної системи й готова підтримувати її існування.
Виховна робота школи організована у відповідності з вимогами “Закону про освіту”, державних концепцій національного виховання, громадянського виховання, патріотичного виховання, сімейного виховання, превентивного виховання; спрямована на виконання цільових програм “Діти України”, “Обдарованість”, “Здоров’я”, “Молодь Полтавщини”, Національної програми патріотичного виховання, програми “Виховання”. При організації роботи адміністрація керується розпорядчими документами міського відділу освіти. Розроблено шкільну програму “Виховання” до 2010 року.
При організації виховної роботи в СЗОШ № 1 ми керувалися принципами:
педагогічної доцільності та цілеспрямованості;
цілісності та системності;
природо відповідності;
опори у вихованні на дитячий колектив;
забезпечення активної позиції учнів та їхніх представницьких органів у житті та колективній діяльності;
зв’язку виховання з життям;
єдності поваги й довіри до особистості та вимогливості до неї;
єдності прав, свободи вибору та відповідальності особистості;
єдності зусиль школи, сім’ї, позашкільних закладів, громадськості в процесі виховання.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 Реферат на тему: Превентивне виховання дітей та молоді.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок