Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Компоненти техніки спілкування

Компоненти техніки спілкування

Назва:
Компоненти техніки спілкування
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
10,76 KB
Завантажень:
204
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Реферат на тему:
Компоненти техніки спілкування


ПЛАН 
1.    Комунікативні вміння і їх структура.
2.    Предкомунікативне орієнтування в партнері і ситуації спілкування.
3.    Управління процесами контакту.
4.    Мовні і немовні форми контакту.   
І. Останнім часом все частіше говорять про одну тенденцію, пов’язану зі спілкуванням: некомунікабельності, недостатньої комунікативності людей . На думку зарубіжних вчених, криза у відносинах , зростаюча трудність розуміння людини людиною – це хвороба нашого віку, віку високої напруги і інтенсивних людських контактів. Зворотною стороною цих процесів, їх наслідком є втрата глибини у відносинах людини з людиною. Називаються і фактори інтенсифікації спілкування – це ріст числа населення земної кулі, бурхливий розвиток засобів масової комунікації, ускладнення людської діяльності. Людина змушена діяти в умовах частої зміни ситуації спілкування, вступати кожен день в контакти зі все зростаючою кількістю людей на роботі, в транспорті, в магазинах і т.д.; в короткі строки осмислювати величезний потік інформації про людей. Природно, що спроба зробити неформальним всяке спілкування в умовах мільйонного міста, прагнення зберігати у всіх випадках всю повноту природної емоційної реакції невідворотно привели б до психічної перенапруги, зривам. Якщо цього не відбувається , то перш за все тому, що людина захищає себе від психічного перевантаження, регулює кількість і інтенсивність контактів, стає більш стриманою в прояві почуттів, свого емоційного стану. У зв’язку з цим спілкування набуває все більше риси формалізованості, нетривалості, фрагментарності. Парадокс в тому, що людина відчуває потребу в неформальному спілкуванні. Особливо гостро переживається це почуття в підлітковому і юнацькому віці. Прагнення підлітка до усвідомлення своєї індивідуальності, до самовираження вимагає як зеркала іншого Я, так і прояву співучасті. Саме тут особливо велика роль педагога: чуйного, уважного, здатного на глибокий емоційний відгук.
Як уже відмічалось, комунікативні здібності педагога включають, по-перше, навички і вміння педагогічного спілкування, і по-друге, вміння управляти відносинами в колективі учнів. Тому, що як свідчать дані досліджень, якщо людина до 17 років не набула певного досвіду емоційного спілкування, то потім заповнити цей пропуск дуже важко.
У вітчизняній психології здійснюються спроби підготувати школярів-старшокласників до спілкування. Відомий педагог А.В.Мудрик вважає, що вирішення цього завдання повинно йти двома шляхами. По-перше необхідно активно залучати всіх учнів в різноманітні форми колективної діяльності. По-друге, організувати навчання спілкуванню тих школярів, які відчувають в цьому необхідність. Навчання повинно включати теоретичні знання і соціальну організацію практичного спілкування. Цілеспрямоване формування навичок і вмінь спілкування сприяє тому, що людина набуває необхідний досвід не методом „проб і помилок”, що часто викликає негативні явища в психічному складі особистості, а під керівництвом педагогів.
Спілкування педагогів з учнями, як і будь-який інший вид, з характерності т. зв. Складається з трьох основних компонентів:
1.Передкомунікативне орієнтування в ситуації спілкування, тобто в часових і просторових його умовах, а також у співбесіднику(співбесідниках).
2.Процеси контакту, які обслуговують спілкування: входження в нього, розвиток спілкування, передача ініціативи партнеру, вихід із нього.
3. Власне процес спілкування, який об’єднує в собі компоненти техніки, так і особистісні фактори (цілі, зміст, індивідуальний стиль спілкування), які визначаються спрямованістю особистості, її ціннісними орієнтаціями. Відповідно до цих компонентів процесу спілкування можна виділити основні комунікативні вміння: бачити і розуміти. Особистість і стан партнерів, їх взаємовідносини і ставлення ініціатора спілкування, вступати в контакт , управляти ініціативою контакту, використовувати весь комплекс засобів організації контакту на всіх його деталях; і вміння, які визначаються своєрідністю особистості учасників спілкування.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: Компоненти техніки спілкування

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок