Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Упровадження інформаційних технологій в управлінську діяльність та навчально-виховний процес

Упровадження інформаційних технологій в управлінську діяльність та навчально-виховний процес

Назва:
Упровадження інформаційних технологій в управлінську діяльність та навчально-виховний процес
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,84 KB
Завантажень:
376
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Упровадження інформаційних технологій в управлінську діяльність та навчально-виховний процес


Новий якісний етап у розвитку освіти можливий лише за умови інтенсивного запровадження інформаційно-комунікаційних технологій в управлінську та навчально-виховну діяльність загальноосвітнього закладу. Можна визначити два напрями цієї роботи:
- впровадження інформаційних технологій в управлінську діяльність освітнього закладу;
- комп'ютеризація навчального процесу та виховної роботи закладу.
- Перший із зазначених напрямів передбачає вивчення оптимальних умов автоматизації робочих місць учасників освітнього процесу та використання ними програмного забезпечення, що допоможе систематизувати роботу керівників закладів, їх заступників, секретарів, психологів, соціальних педагогів, бібліотекарів тощо.
Другий напрям - це апробація та впровадження в навчальний процес електронних засобів навчання, розробка та застосування електронного супроводу навчальних занять, робота з тестовими програмними засобами та тими, які можна використовувати в позакласній та виховній роботі.
У кожному навчальному закладі комп'ютер використовується для ведення і оформлення внутрішкільної документації. Кількість, якість та форма оформлення внутрішкільної документації дали можливість створити в закладі інформаційно-аналітичний центр, роботу якого висвітлено в журналі "Комп'ютер у школі та сім'ї" (за 2006 рік, №7).
Важливим для роботи кожного закладу є створення і використання баз даних учителів та учнів школи, бібліотечного фонду, матеріальних цінностей школи. У школах, де більше тисячі учнів, у керівника закладу постійно повинні бути дані про кожного учня. Тому було створено особисту базу даних учнів ЗОШ І-ІІІ ступенів №13 м.Ірпеня, за допомогою якої можна вирішувати низку питань, а саме:
- збереження та оброблення повної інформації про учнів школи та їх батьків;
- пошук інформації за заданим правилом;
- підготовка та друкування різноманітних звітів.
За допомогою комп'ютера автоматизується робота зі складання розкладу, з електронним планом роботи школи, табелем, звітами. У школі широко використовується програма складання розкладу уроків "РЕКТОР". І хоча є низка питань, які ще не вирішуються на основі використання зазначеної програми, але кожна нова версія зменшує ці недоречності.
Для повноцінного використання адміністрацією закладів освіти інформаційно-комунікаційних технологій в управлінні необхідно вдосконалити використання програмного комп'ютерного комплексу, до якого повинні входити як комп'ютеризовані задачі, які використовуються у процесі управління всією соціально-педагогічною системою ЗНЗ в цілому, так і комп'ютеризовані задачі, які систематизують, автоматизують і роблять ефективнішою найбільш трудомістку, циклічну діяльність учасників управління ЗНЗ, тобто комп'ютеризовані задачі підтримки; як приклад таких задач можна навести комплексну комп'ютеризовану задачу "Річний план роботи загальноосвітнього навчального закладу". Його використання дозволяє директору ЗНЗ вибирати всі заходи, які заплановані на визначений період часу (день, тиждень, місяць, семестр, навчальний рік), а також заходи щодо діяльності конкретного суб'єкта управління, групувати інформацію за конкретним документом (наказ, акт, протокол та ін.) або конкретним заходом (педагогічна рада, нарада при директорі та ін.), дозволяє протягом року оперативно вносити зміни в алгоритми управління соціально-педагогічної системи ЗНЗ, які вже занесені у базу даних (база налічує близько 2500 заходів). Електронний план роботи дозволяє оперативно отримувати будь-яку інформацію щодо діяльності, передбаченої в алгоритмах на основі критерію, заданого суб'єктом управління (наприклад, про наявність усіх наказів відносно стану викладання окремих предметів або про наявність протоколів педагогічних рад та ін). Режим "Друк звіту результатів контролю за виконанням алгоритмів" дозволяє окремо роздрукувати, наприклад невиконані заходи щодо конкретного критерію (за визначений період часу, відносно конкретного виконавця та ін.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Упровадження інформаційних технологій в управлінську діяльність та навчально-виховний процес

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок