Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> ЕКОЛОГІЧНА СКЛАДОВА ЗМІСТУ ОСВІТИ ДЛЯ СТАЛОГО РОЗВИТКУ

ЕКОЛОГІЧНА СКЛАДОВА ЗМІСТУ ОСВІТИ ДЛЯ СТАЛОГО РОЗВИТКУ

Назва:
ЕКОЛОГІЧНА СКЛАДОВА ЗМІСТУ ОСВІТИ ДЛЯ СТАЛОГО РОЗВИТКУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
9,98 KB
Завантажень:
350
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
УДК 504.37 
Лебідь С. Г. 
ЕКОЛОГІЧНА СКЛАДОВА ЗМІСТУ ОСВІТИ ДЛЯ СТАЛОГО РОЗВИТКУ
У даній статті розглядається зміст освіти для сталого розвитку, зокрема її екологічної складової. Конкретно визначені основні категорії, поняття, провідні ідеї даного виду освіти. Детально розглянуто класифікацію екологічних проблем різного рівня, як підґрунтя для відбору екологічних знань у змісті освіти.
Ключові слова: сталий розвиток, екологічна освіта, освіта для сталого розвитку, зміст освіти.
В данной статье рассматривается содержание образования для устойчивого развития, в частности её экологической составляющей. Конкретно определены категории, понятия, ведущие идеи данного вида образования. Детально рассмотрена классификация экологических проблем разного уровня, как основа для отбора содержания экологических знаний.
Ключевые слова: устойчивое развитие, экологическое образование, образование для устойчивого развития, содержание образования.
In this article the maintenance of education for sustainable development, in particular by its ecological constituent is examined. Categories, concepts, lead ideas of this education type, are concretely determined. Classification of ecological problems of different level, as basis for the selection of maintenance of ecological education, is examined in detail.
Key words: sustainable development, ecological education, education for sustainable development, maintenance of education. Освіта для сталого розвитку - надзвичайно актуальна міжнародна соціально-педагогічна проблема, що підкреслює взаємозв'язок навколишнього середовища, економіки й суспільства.
Основи освіти для сталого розвитку були закладені в доповіді «Наше спільне майбутнє», підготовленій Міжнародною комісією з навколишнього середовища й розвитку Організації Об'єднаних націй у 1987 році [5]. Важливою віхою в розробці проблеми сталого розвитку стала конференція голів держав і урядів, проведена в 1992 році в Ріо-де-Жанейро (Бразилія). Ця конференція, організована Організацією Об'єднаних націй, підкреслила надзвичайну актуальність освіти для сталого розвитку й підтвердила принципи доповіді «Наше спільне майбутнє». Основним документом, прийнятим у підсумку роботи конференції, стала «Порядок денний на XXI століття».
У «Порядку денному на XXI століття» визначені найважливіші завдання освіти для сталого розвитку:
удосконалювання базової освіти;
переорієнтація змісту й методів існуючої освіти на завдання сталого розвитку;
розвиток суспільної думки й місцевих ініціатив [6].
«Концептуально освіта для сталого розвитку (ОСР) передбачає перехід від професійного екологічного навчання до такої економічно та соціально орієнтованої моделі освіти, в основі якої мають лежати широкі міжпредметні знання, що базуються на комплексному підході до розвитку суспільства, економіки та навколишнього середовища» [2].
Концептуальні основи освіти для сталого розвитку, його співвідношення з екологічною освітою, історія й міжнародний досвід її становлення вже неодноразово розглядалися в закордонній і вітчизняній літературі. Для становлення ОСР необхідно також зрозуміти, чим вона відрізняється від уже існуючої екологічної освіти.
Хоча респонденти й визнають, що просуванням ОСР займаються в основному фахівці з екологічної освіти (ЕО), лише деякі автори вважають, що ЕО повинна стати основою для ОСР. У дійсності вважається помилковим уявлення про те, що ОСР варто розглядати як «переорієнтацію ЕО» (як вказувалося в проекті Стратегії ОСР). Необхідно розширити сферу охоплення ОСР, відійти від традиційних «зелених» питань і змінити загальний баланс на користь таких сфер, як економіка й соціальна сфера.
Екологічна освіта і освіта в інтересах сталого розвитку (ОСР), на думку багатьох, є еквівалентними поняттями. Однак на практиці між ними найчастіше простежується чітка різниця. ЕО звичайно зосереджено на екологічному впливі на суспільство - впливі забруднення, стічних вод, викидів з автомобілів, підприємств і т.п., на їх причинах, наслідках і можливостях їхнього скорочення, а також на турботі про природу і її охорону [4].

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: ЕКОЛОГІЧНА СКЛАДОВА ЗМІСТУ ОСВІТИ ДЛЯ СТАЛОГО РОЗВИТКУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок