Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Василь Верховинець про шляхи формування музичного досвіду молодих школярів

Василь Верховинець про шляхи формування музичного досвіду молодих школярів

Назва:
Василь Верховинець про шляхи формування музичного досвіду молодих школярів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,84 KB
Завантажень:
339
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
Василь Верховинець про шляхи формування музичного досвіду молодих школярів.
Використання фольклору та авторських творів Василя Верховинця у формуванні музичного досвіду дітей.
Пізнавально-творчі можливості учнів розвиваються у спілкуванні з музикою, в процесі цілеспрямованого аналізу музичних творів. Адже тільки власна діяльність є запорукою глибоких переживань, естетичної насолоди, високих художніх смаків.
“Справжнє, пережите і продумане сприймання – основа всіх форм залучення до музики, бо при цьому активізується внутрішній, духовний світ учнів, їх почуття, думки, - писав Д. Кабалевський. – Поза сприйманням музика як мистецтво взагалі не існує. Марно говорити про будь-який вплив музики на духовний світ дітей, якщо вони не навчилися відчувати музику як змістовне мистецтво, яке несе в собі почуття і думки людини, життєві ідеї й образи”.1
Ефективність формування музичного сприймання значною мірою пов’язане із формуванням досвіду у школярів і визначається якістю педадогічного керування цим процесом, яка має спрямовуватись на забезпечення єдності змістовної і процесуальної сторін музичного виховання, між предметних зв’язків і взаємодії різних видів мистецтва, у одному випадку синтез пісні, гри та хореографії, а також колективної та індивідуальної форм музичного навчання і спілкування. Послідовне і цілеспрямоване керування музичним сприйманням школярів сприяє створенню оптимальних умов для формування музичного досвіду у них, а також музичного розвитку особистості, забезпечує глибоке осягнення учнями
___________
1. Кабалевський Д. Б. Воспитание ума и сердца: Кн. для учителя. – М.: Просвещение, 1984. – с. 28
естетичного змісту музичних творів, прискорює засвоєння і систематизацію музичних знань, перехід від пізнання зовнішніх аспектів музично-образного змісту до його глибинних аспектів, тобто, сприяє формуванню музичного досвіду особистості взагалі.
Для прикладу візьмему гру із “Весняночки” Василя Верховинця “Бім-бом”,1 слова і музику до пісні якої створив сам автор. Гра поєднує певні рухи, пісню та елементи хореографії. Метою гри є застереження дітей, показавши їм, що може статися, коли нехтувати правилами протипожежної безпеки а також ознайомити дітей із способами гасіння вогню та роботою пожежників.
На основі гри у дітей формується певний досвід, який закріплюється в їх усвідомленні на все життя. Звісно, що крім основної мети, вказаної вище, гра виховує також почуття взаємної допомоги, прищеплює повагу до суспільної праці.
Основний шлях формування музичного досвіду полягає у збагаченні школярів художнім і емоційним досвідом, знаннями, уміннями, навичками, значимими для естетичного осягнення змісту музичних ігор. Включення у цей процес духовного потенціалу особистості, її творчих сил здійснюється шляхом розвитку активної естетичної діяльності у процесі сприймання, переживання й осмислення музичної гри. У педагогічному аспекті “ці положення підкреслюють необхідність урахування специфіки музики і особистостей її сприймання учнями”2, які б забезпечили глибоке осягнення змісту музичних ігор.
________
1. Верховинець В. М. Весняночка. Ігри з піснями для дітей дошкільного і молодшого шкільного віку. 5-те вид. – К.: Музична Україна, 1989. – с. 73-79.
2. Ростовський О. Я. Педадогічні основи керування процесом музичного сприймання школярів. /Автореферат дисертації на здобуття ступеня доктора педагогічних наук. – К.: 1993. – с. 35
Отже, за допомогою народного фольклору та авторських творів Василя Верховинця можливим і реальним є формування музичного досвіду у молодших школярів загальноосвітньої школи. Візьмемо ще деякі факти з теоретично-практичної спадщини автора “Весняночки”.
Розглянемо, як можна навчати хорового співу та музичної грамоти за допомогою гри. Груповий спів починається ще в дитячому садку. Вже тоді діти, співаючи під час ігор чи просто співаючи, набувають добрий запас слухових, ритмічних та інтонаційних навичок. Цей запас чи вже певний досвід поширюється та поглиблюється в школі з перших років навчання.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 Реферат на тему: Василь Верховинець про шляхи формування музичного досвіду молодих школярів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок