Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Ефективний педагогічний досвід: моніторинг якості освіти в регіоні

Ефективний педагогічний досвід: моніторинг якості освіти в регіоні

Назва:
Ефективний педагогічний досвід: моніторинг якості освіти в регіоні
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,35 KB
Завантажень:
302
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему:
Ефективний педагогічний досвід: моніторинг якості освіти в регіоні


Інтенсивні процеси реформування освіти в Україні зумовлюють наполегливі пошуки шляхів трансформування освітнього процесу на гуманістичних засадах. Одним із проявів такого трансформування є інновації, що передбачають якісно нові перетворення як цілісного педагогічного процесу, так і його складових, що призводять до істотного підвищення його результативності. Разом із цим розробляється технологія застосування педагогічної експертизи в системі післядипломної освіти. У Харківському регіоні створено систему пошуку, узагальнення, поширення та впровадження ефективного педагогічного досвіду, розробляється технологія застосування педагогічної експертизи в системі післядипломної освіти. Це обумовлено тим, що однією з основних умов ефективного впровадження ЕПД є система роботи з педагогічними працівниками не лише на курсах підвищення кваліфікації, а і в міжкурсовий період. Така система роботи у районних відділах освіти має бути забезпечена необхідними навчально-методичними матеріалами та іншими ресурсами з тим, щоб задовольнити потреби підготовки педагогічних працівників до впровадження ефективного педагогічного досвіду: вона також спрямована на набуття педагогічними працівниками знань і вмінь щодо застосування сучасних педагогічних технологій.
У Харківському обласному науково-методичному інституті безперервної освіти використовується комплексне поняття системи освіти, яке включає підсистеми: забезпечення якості; управління та контролю якості, що ґрунтується на даних моніторингу якості. Розроблено також інноваційну систему підготовки вчителів до організації впровадження інноваційних підходів щодо пошуку, узагальнення, поширення та впровадження ефективного педагогічного досвіду; що передбачає:
- модернізацію структури і змісту підвищення кваліфікації педагогічних кадрів;
- тематичне спрямування науково-методичної роботи з педагогічними кадрами в міжкурсовий період;
- створення навчально-методичного забезпечення організації впровадження інноваційних підходів для підвищення компетентності педагогічних працівників щодо впровадження ефективного педагогічного досвіду.
- технологію застосування педагогічної експертизи та моніторингових досліджень у системі післядипломної освіти.
Структура інноваційної діяльності складається з різних модулів і передбачає розроблення інноваційної діяльності - від ідеї пошуку до експерименту, поширення ефективного педагогічного досвіду, тобто опис, технологізацію і розповсюдження інформації про ефективний педагогічний досвід, підготовку педагогічних працівників до впровадження ефективного педагогічного досвіду та його подальшого використання.
Освітяни районів обізнані з ефективним педагогічним досвідом педагогів України, Харківщини і впроваджують його у своїй навчальній і виховній діяльності. Районними (міськими) методичними кабінетами створено систему підтримки талановитих учителів, систематизовано та узагальнено картотеку ефективного педагогічного досвіду педагогів району(міста), який відшукувався, відбирався на основі відвідування уроків, позакласних заходів, виступів учителів на районних методичних об’єднаннях, вивчення документації, підбиття підсумків результативності роботи, проведення атестації та педагогічної експертизи. До районних картотек ефективного педагогічного досвіду внесено імена кращих педагогів району(міста). За останні три роки районними (міськими) методичними кабінетами узагальнено досвід роботи майже 210 працівників дошкільних навчальних закладів та близько 400 вчителів районів (міст).
На регіональному рівні (з 2003р.) вивчено, узагальнено і поширено ефективний педагогічний досвід 190 педагогів - новаторів та носіїв ефективного педагогічного досвіду.
Розглянемо питання змісту, структури інноваційної діяльності щодо пошуку нових підходів до узагальнення, поширення та впровадження ефективного педагогічного досвіду. Модернізація змісту освітньої діяльності у регіоні – одне з найважливіших завдань сьогодення.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Ефективний педагогічний досвід: моніторинг якості освіти в регіоні

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок