Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Використання елементів теорії конструктивізму на заняттях з професійної англійської мови у ВНЗ

Використання елементів теорії конструктивізму на заняттях з професійної англійської мови у ВНЗ

Назва:
Використання елементів теорії конструктивізму на заняттях з професійної англійської мови у ВНЗ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,17 KB
Завантажень:
332
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Використання елементів теорії конструктивізму на заняттях з професійної англійської мови у ВНЗ


У найширшому розумінні конструктивізм – це епістемологія, або теорія, яка пояснює, яким чином людина знає те, що вона знає. Основоположна ідея конструктивізму як теорії навчання полягає в тому, що людина мусить проявляти активність в процесі засвоєння знань. Освоїти матеріал, зрозуміти значення можна лише через призму власного я, через потік індивідуальної свідомості. Реальність не може бути пояснена онтологічно. ?Кожен досвід з певною ідеєю – а також середовище, частиною якого є ця ідея – стає частиною значення цієї ідеї. Досвід, в якому заключена певна ідея, є вирішальним для розуміння та вміння індивідууму використовувати цю ідею. Таким чином, цей досвід треба дослідити, щоб зрозуміти знання, що з’являються“[2, с.4].
Студент – активний член середовища, він не менше за викладача відповідає за мотивацію, залучається до пізнання, вишукує сенс об'єктів. Знання генеруються внутрішніми процесами, які беруть свій початок із зовнішніх джерел. Конструктивізм вважає мотивацію внутрішнією категорією, що притаманна людині, а не є продуктом винагороди за поведінку чи результатом підштовхування системи. Студенти можуть більше вивчити, якщо викладач залучає їх до різних видів діяльності, таких як визначення проблеми, роз’яснення незрозумілого, пошук розв’язку і т.д. Натомість читання лекції, виголошення готового результату призводить до протилежного – зменшується ефективність засвоєння знань. Дуже важливими є бажання і вміння викладача організовувати роботу в малих групах, адже це дає можливість, у залежності від індивідуальних особливостей студентів, від рівня сформованості тих чи інших навиків, стимулювати зацікавленість, спонукати до навчальної діяльності, активно задіювати потенціал міжособистісного контакту, використовувати елементи взаєморозуміння чи дискусивності.
Слід також практикувати навчання через розв’язання певної проблеми, навіть якщо для цього замало одного заняття. Використання так званих навчальних модулів може дуже цьому сприяти, бо вміла і продумана структура занять може і має відштовхуватись не лише від мети і завдань, але й від логічної послідовності етапів розв’язання закладеної в модуль проблеми. Першим етапом може бути представлення, орієнтація, пошук контексту. Викладач формулює суть проблеми, встановлює певні загальні параметри і координати теоретичного та практичного пошуку, мотивує і заохочує. Наступний етап можна присвятити допомозі студентам у формуванні навчальних груп, консультуванню останніх в питаннях визначення, планування, організації, розкладу, визначення ролей, розподілу обов’язків і т. д. Під час третього, дослідницького, етапу викладач заохочує, опитує, допомагає в зборі даних, формулюванні гіпотези і проведенні експерименту, у формулюванні пояснень та висновків. Наголос робимо на консультуванні, допомозі, заохоченні, а не на керуванні чи примусі. Четвертий етап – представлення результатів (доповідь, відеосюжет, мультимедійна/ діапроекторна презентація і т.п.). Надважливим є п’ятий етап, коли викладач допомагає студентам реконструювати і проаналізувати процес їх мислення і надати знанням завершеної форми. Розв’язуючи проблему, студенти віднаходять наслідки власних дій – через роздуми над минулим і безпосереднім досвідом – вони конструюють власне розуміння.
Таким чином, з точки зору навчальної ефективності, конструктивізм вимагає від викладача вищої школи бути уважним консультантом, допомагати студентам опановувати когнітивні стратегії, організовувати інформацію навколо великих ідей, які стимулюють інтерес, допомагати студентам розвивати власне бачення, інтуїцію, розуміння зв’язку із попередніми знаннями та досвідом. Конструктивізм – це модель студенто-центричного навчання, коли дозволені будь-які запитання, є можливість експериментувати, проводити власні аналогії і робити свої висновки.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Використання елементів теорії конструктивізму на заняттях з професійної англійської мови у ВНЗ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок