Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Досвід Ірландії в процесах гарантування якості у вищій освіті

Досвід Ірландії в процесах гарантування якості у вищій освіті

Назва:
Досвід Ірландії в процесах гарантування якості у вищій освіті
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,88 KB
Завантажень:
196
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему:
Досвід Ірландії в процесах гарантування якості у вищій освіті


 
За темпами змін розвиток вищої освіти Ірландії вражає і приваблює увагу багатьох фахівців, передовсім, в контексті недавнього «економічного дива». Вища освіта Ірландії - це поєднання традиційного та модерного на основі старійшої в Європі освітньої системи. В опублікованій у січні 2006 року доповіді М. Дармоді та ін. [1] наводяться дані про чисельне зростання вступу випускників шкіл до ВНЗ з 11% у 1965 році та 20% у 1980 до 54% сьогодні. І хоча 54% - це дещо менше, ніж у провідних країнах Організації економічного співробітництва і розвитку, це все-таки дуже багато за такий короткий проміжок часу. Ключовим чинником такого зростання є все ширше і глибше розуміння ролі вищої освіти в розвитку як окремої особистості, так і економічного благополуччя Ірландії загалом, яка рухається в напрямку побудови економіки Знання.
Ірландія зовсім недавно пройшла шлях від просто розуміння важливості якісної освіти, до усвідомлення необхідності створення таких механізмів моніторингу якості, які були б зрозумілими для інших учасників освітнього простору (не лише європейського, але й світового), які б викликали довіру і визнання. Цей шлях, пройдений географічно віддаленою від нас Ірландією, стане неминучим викликом і для України, де нарешті теж приходить розуміння того, що «освіта в сучасному світі перетворилась на дуже важливий чинник утвердження багатого й успішного суспільства, яке використовує потенціальні можливості всіх своїх громадян»[2].
Метою даної статті є показати динаміку змін та перетворень, які відбуваються в процесах гарантування якості вищої освіти Ірландії, а також описати особливості методики та процедур в діяльності Європейської університетської асоціації.
Система вищої освіти Ірландії включає в себе 7 університетів, 13 технологічних інститутів і 8 педагогічних коледжів, а також сектор приватних бізнес-коледжів та ІТ-шкіл (шкіл інформаційних технологій). Найпотужнішими університетами в країні є дублінський Трініті-коледж (найпопулярніший) та Національний університет Ірландії (найчисельніший та другий за популярністю). Університети Ірландії - це уособлення всіх здобутків країни за чотирьохсотлітню історію академічної освіти, це втілення сучасних тенденцій на ринку освітніх послуг. Університети наділені правом власності на будівлі та устаткування, на самостійне планування і розхід бюджету, визначення структури навчальних курсів, правом прийому та звільнення персоналу, визначення кількісних показників прийому студентів і ін. На відміну від університетів, технологічні інститути мають менші можливості самоуправління, хоча посилюється тенденція до автономізації і цих закладів. Значно скромнішою є роль педагогічних коледжів, які в основному відомі своїми програмами в сфері викладання англійської мови. Приватні школи розглядаються як ефективний засіб залучення інвестицій в сферу вищої освіти.
Переломним моментом в процесах модернізації вищої освіти можна вважати прийняття в 1992 році стратегічного документа «Зелена книга: Освіта для світу, який змінюється», в якому формулюються основні вектори модернізації вищої освіти.
Акт про університети від 1997 року (Universities Act, 1997) [3] став ще одним етапом втіленні нових підходів до розуміння ролі і значення університету для країни. Серед завдань ВНЗ Акт про університети вказує на необхідність забезпечити «найвищі стандарти і якість викладання та науково-дослідної роботи» і зобов'язує створити у навчальному закладі систему заходів з гарантування якості освіти. Документом встановлюється максимальний 10-річний цикл перевірки. Таким чином, не рідше як один раз на десять років перевірці підлягають кафедри, факультети, будь-які освітні послуги та університет загалом. Вказується також на необхідність хоча б раз на п'ятнадцять років визначати адекватність та ефективність самих методів та процедур перевірки.
Паралельно з обговоренням та виконанням положень Акту про університети в Ірландії проходить дискусія щодо ініціатив Болонського процесу.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Досвід Ірландії в процесах гарантування якості у вищій освіті

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок