Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Раннє превентивне виховання

Раннє превентивне виховання

Назва:
Раннє превентивне виховання
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,60 KB
Завантажень:
453
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Раннє превентивне виховання


ПЛАН
1. Актуальність ранньої превенції асоціальних проявів поведінки.
2. Етапи проведення первинної та ранньої превенції.
3. Методи ранньої превенції.
4. Превентивне прогнозування й моделювання.


1. Актуальність ранньої превенції асоціальних проявів поведінки.
Актуальність проблеми ранньої профілактики полягає в тому, що:
спостерігається омолодження злочинності, проявів аморальної поведінки;
дитинство є тим періодом, в якому закладається фундамент особистості;
нервова система дитини надзвичайно пластична і здатна змінюватися;
у цьому періоді дитина володіє підвищеною лабільністю психіки, світосприйняття;
спостерігається залежність від дорослих, а батьки і педагоги – її найбільші авторитети.
На обліку в правоохоронних органах питома вага молодших школярів складає 6-8%. Рання профілактика буде ефективною, якщо починатиметься не з моменту зовнішнього прояву негативної поведінки дитини чи вже скоєних серйозних проступків (що найчастіше спостерігається у підлітковому – 11-16-літньому віці), а з виявлення перших, мало примітних негативних симптомів у стосунках і поведінці дитини та їх якнайшвидшій ліквідації.
Як свідчать дослідження Оржеховської В.М., відхилення в поведінці спостерігаються дуже рано. Три чверті усіх важких підлітків уже в першому класі проявляли нестійкість у поведінці, грубощі, жорстокість, конфліктували з педагогами. Багато з них уже у 1-2 класах опинялись у становищі „ізольованих” і надавали перевагу позашкільній сфері взаємовідносин.
Отже, необхідною умовою ранньої профілактики у початковій школі має бути вчасне виявлення дітей з відхиленнями в розвитку і поведінці.
2. Етапи проведення ранньої превенції.
Рання профілактика складається з двох послідовних етапів:
- проведення діагностики, що передбачає дати вичерпну оціночну характеристику позитивних рис дитини. І лише тоді можна переходити до характеристики негативних;
- корекційна робота з неповнолітнім за індивідуальним планом, що передбачає безпосередню роботу з самим важковиховуваним, з його сім’єю, учнівським колективом, друзями, в позашкільних закладах. Не має бути упущеним жодний аспект впливу.
Враховуючи той факт, що для молодших школярів притаманні такі прояви як грубість, капризність, впертість, забіякуватість, байдужість, озлобленість, брехливість та ін., рання профілактика має бути спрямована на корекцію цих негативних рис. При цьому ефективними є ігрові методи, проведення різноманітних етичних бесід.
Зараз гостріше, ніж будь-коли постає проблема перегляду підходів щодо підготовки дитини до школи. Адже за останні роки майже на третину зменшилась кількість дітей, які відвідують дитячі садки. А це ускладнює підготовку дитини до школи і поповнює число слабо встигаючих першокласників. Необхідно забезпечити наступність у роботі дошкільної і шкільної ланок, дієвість батьків.
Щодо здійснення ранньої профілактики можна також сформулювати закономірності:
- виховний вплив на молодшого школяра має ґрунтуватися на гуманістичних засадах, що передбачає оптимістичний підхід до учня, віру в його потенційні позитивні можливості;
- бути засобом запобігання шкідливим звичкам та профілактики правопорушень;
- ефективним засобом запобігання шкідливим звичкам у дітей є цілеспрямоване поглиблення інтересу до процесу навчання, формування провідних особистісних якостей;
- потрібно максимально враховувати вікові психофізіологічні особливості та індивідуальні можливості кожної дитини, поглиблювати її інтереси, навички і задатки.
3. Методи ранньої превенції.
Методи формування суспільної свідомості.
1. Фронтальна бесіда застосовується при розгляді поведінки окремого учня в колективі й поза навчальним закладом, щодо морально-етичних й правових норм поведінки. Наприклад, ставлення до окремих учнів неформальної групи всього колективу або про необхідність нормалізації поведінки когось з учнів.
2. Лекція як метод виховання має епізодичний характер, може належати до певної навчальної дисципліни та проводитись як масовий захід.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Раннє превентивне виховання

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок