Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> ДО ПРОБЛЕМ ВАЛЕОЛОГІЧНОГО ВИХОВАННЯ СТУДЕНТІВ ВИЩИХ ТЕХНІЧНИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ

ДО ПРОБЛЕМ ВАЛЕОЛОГІЧНОГО ВИХОВАННЯ СТУДЕНТІВ ВИЩИХ ТЕХНІЧНИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ

Назва:
ДО ПРОБЛЕМ ВАЛЕОЛОГІЧНОГО ВИХОВАННЯ СТУДЕНТІВ ВИЩИХ ТЕХНІЧНИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
9,64 KB
Завантажень:
372
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
УДК 371 : 378
Ю.В.Тимофієнко
ДО ПРОБЛЕМ ВАЛЕОЛОГІЧНОГО ВИХОВАННЯ СТУДЕНТІВ ВИЩИХ ТЕХНІЧНИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ
Статтю присвячено аналізу актуальних проблем валеологічного виховання студентів у системі вищої технічної освіти.
Соціально-економічні зміни, погіршення екологічного стану в Україні викликають значне занепокоєння здоров'ям людини. Питання здоров'я, здорового способу життя набувають особливого значення в контексті соціальної модернізації українського суспільства. Відповідно до Національної доктрини розвитку освіти, Державної національної програми «Освіта» ("Україна XXI століття") пріорітетним завданням системи освіти є виховання в людей відповідального ставлення до свого здоров'я і здоров'я оточуючих людей, як найвищої цінності суспільства. Здійснити ці завдання можна насамперед завдяки всебічному розвитку, набуття ефективних валеологічних знань. Здоров'я слід берегти змолоду!
Отже, дотримання здорового способу життя є проявом культуротворчого процесу в житті суспільства, і кожної людини зокрема. Молоді важливо дати необхідні поняття про культуру здоров'я, освоєння способів раціональної організації життєвої діяльності, забезпечити свідоме дотримання необхідних вимог щодо харчування, відпочинку, навчання та праці. Нині нагальною потребою суспільства є озброєння молоді валеологічними знаннями.
Наукові пошуки вчених засвідчують, що в системі педагогічної діяльності питання валеологічного виховання розглядається в аспектах поглибленої уяви про цей процес. Проте без поглибленого осмислення цього питання про місце валеологічного виховання в системі педагогічної діяльності неможливо домогтися бажаних результатів.
Ученими розкрито можливості валеологізація навчального процесу в освітніх закладах. Значний інтерес в цьому плані викликають праці І.Беха, А.Богуш, Л.Божовича, М.Євтуха, І.Зязюна, Г.Костюка, А.Макаренка, В.Радули, О.Савченко, В.Сухомлинського, К.Ушинського, які присвячені теоретико-методологічним, психологічним та культурологічним аспектам формування здорового способу життя особистості. Розкрито можливості валеологізації навчально-виховного процесу та формування здорового способу життя української молоді (В.Горощук, Г.Голобородько, О.Сміян), розкриваються також сучасні підходи до організації неперервної валеологічної освіти і виховання молоді (Т.Нікіфорова, В.Оржеховська, В.Панченко), способи валеологічного розвантаження навчального процесу (Н.Гончаренко).
Проте без належного осмислення місця валеологізації в системі вищих навчальних закладів не можна вирішити питання про здоров'я підростаючого покоління. У системі педагогічної діяльності валеологічне виховання розглядається як цілісна концепція, яка має забезпечити студентів необхідними умовами для збереження та збагачення здоров'я молоді.
Валеологічне виховання має носити гуманістичну та культуротворчу спрямованість і, відповідно до Болонської концепції, - забезпечувати зміну авторитарно-дисциплінарної моделі навчання і виховання на особистісно-орієнтовну та діалогічну. Виходячи з цього, працівники освітніх установ усе більше усвідомлюють необхідність включення питань валеологічного змісту до педагогічної діяльності, оскільки здоров'я людини є інтегрованим показником її здатності до саморегуляції.
Ряд учених уважають, що валеологія - незвичайна дисципліна. Необхідність у ній, як і сама її сутність — мінливість і чутливість, реагують на будь-які зміни. Отже, актуалізація проблеми валеологічного виховання висовує на новий рівень забезпечення потреб людини в саморозвитку та самореалізації. Валеологічне виховання залежне від уявлень про здоров'я передусім, тому що має забезпечувати умови здорового існування, створення умов здорового способу життя.
До ефективного впливу валеологічного виховання схиляє наявність внутрішніх потреб, які рухають людиною в процесі оволодіння нею певними знаннями і вміннями в ході діяльності. Валеологічне виховання ґрунтується переважно на актуальних людських потребах - самозбереження, збереження здоров'я, оптимізації способу життя, адаптації, зміцнення її здоров'я.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: ДО ПРОБЛЕМ ВАЛЕОЛОГІЧНОГО ВИХОВАННЯ СТУДЕНТІВ ВИЩИХ ТЕХНІЧНИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок