Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Аналіз причин асоціальної поведінки особи

Аналіз причин асоціальної поведінки особи

Назва:
Аналіз причин асоціальної поведінки особи
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
9,56 KB
Завантажень:
321
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему:
Аналіз причин асоціальної поведінки особи


ПЛАН
1. Ідеологічна детермінація асоціальної поведінки.
2. Соціальні детермінанти правопорушень.
3. Економічний фактор впливу на асоціальну поведінку індивіда.
4. Виховний потенціал сім’ї в умовах сьогодення.
5. Вплив політики держави у галузі освіти.
6. Негативна взаємодія особи та середовища як одна з причин вчинення протиправних дій.


Ушинський К.Д.: „...Почуття суспільності або, іншими словами, моральне почуття живе в кожному з нас точно так, як і почуття особистості, егоїзму. Обидва ці почуття, у вигляді мікроскопічних зародків, народжуються разом з людиною. Але перше, моральне почуття, найблагородніший і найніжніший паросток душі людської, вимагає великого догляду, щоб вирости і укріпнути, тоді як друге, як і будь-який бур’ян, не вимагає для свого розвитку догляду і, не зупинене вчасно, швидко починає панувати над першим ....
Є переконання в тому, що моральність не є необхідним наслідком навченості і розумового розвитку. А ще ми переконані в тому, що виховання, сімейне чи суспільне, разом з впливом літератури, суспільного життя та інших суспільних сил, може мати найсильніший найрішучіший вплив на утворення моральної гідності в людині. Окрім цього, ми сміливо висловлюємо переконання, що вплив моральний складає головне завдання виховання, набагато важливіше, ніж розвиток розуму взагалі, наповнення голови знаннями і роз’яснення кожному його особистісних інтересів.”
Причин звуженого соціального досвіду підлітка, за даними лабораторії профілактики правопорушень серед неповнолітніх Інституту педагогіки АПН України, багато, а саме: завантаженість батьків (14,7%), неузгодженість вимог, що ставляться до дитини в школі та сім’ї (17%), відсутність наступності або безсистемність виховного впливу педагогів (13,2%), не сформованість умінь і навичок додержання норм і правил поведінки (13,7%), переорієнтація пізнавальних інтересів учнів за межі класу, школи (9,9%), невміння доцільно організувати своє дозвілля (12,1%), невираженість пізнавальних інтересів (19,4%),
1. Ідеологічна детермінація асоціальної поведінки.
Ідеологічні детермінанти належать до духовної сфери суспільства. Держава має не лише декларувати, а й виховувати духовність народу, що включає в себе отримання повноцінної освіти та професії, прищеплення загальної культури, моральних цінностей, вироблених людством, тобто всього того, що робить особу громадянином, активним учасником соціальних процесів. На рівень духовності суспільства впливають усі його суперечності і проблеми.
Саме від культури, духовності людини залежить, буде її діяльність суспільно корисною чи злочинною. Важливу роль у цьому відіграє і правова культура громадян. В умовах переходу до ринкової економіки держава не фінансує ( або фінансує дуже обмежено) культурну сферу життя. Тому низькопробні твори мистецтва – кінофільми, естрада, книги, часописи – захопили ринок. Так званий шоу-бізнес значною мірою криміналізований, адже панують „технології розкрутки”, поп-дів, „крутих”. Індустрія відпочинку пропонує далеко не культурні розваги. Заради прибутків насаджується психологія вседозволеності, сексуальної свободи.
Другим криміногенним фактором, що випливає з масової культури, є пропаганда відвертого насильства, жорстокості, знущання з людини, підступності як норм поведінки. Водночас інтенсивно формується сексуально-агресивна мотивація. Пряме відношення до стимулювання злочинності мають пияцтво і наркоманія, яким суспільство протистоїть у нерівній боротьбі, адже асигнування на неї відповідають ступеню загрози наркотизації країни. Пропагування негативних стереотипів поведінки, яке заполонило засоби масової інформації, призводить до їх засвоєння деякими людьми, які й втілюють їх потім у життя.
2. Соціальні детермінанти правопорушень у державі.
Найважливішою з соціальних детермінант правопорушень є соціальна нерівність членів суспільства. Вона була й буде у будь-якому суспільстві. Але за наявності малого прошарку багатих людей і переважної кількості бідних можливості досягнення достойного рівня життя для останніх стають ще більш проблематичним.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Аналіз причин асоціальної поведінки особи

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок