Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Підготовка студентів-іноземців у вищих медичних навчальних закладах України 

Підготовка студентів-іноземців у вищих медичних навчальних закладах України 

Назва:
Підготовка студентів-іноземців у вищих медичних навчальних закладах України 
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,32 KB
Завантажень:
476
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Підготовка студентів-іноземців у вищих медичних навчальних закладах України 


Підготовка у нашій країні іноземних фахівців – це одна з ефективних форм культурного і наукового співробітництва, що сприяє зміцненню авторитету України на міжнародній арені і є джерелом додаткового фінансування освіти.
В Україні, що серед розвинутих європейських країн посідає гідне місце за загальним числом студентів, найбільшою популярністю у іноземних громадян користуються медичні і фармацевтичні спеціальності. На даний час 16 вищих медичних навчальних закладів України здійснюють підготовку іноземних фахівців.
Під медичним профілем у вищій освіті розуміють тип підготовки іноземних учнів іноземній мові (українській або російській), загальноосвітнім і медичним дисциплінам, побудований з урахуванням особливостей майбутньої професійної діяльності медиків. Іноземному студентові-медику доводиться вирішувати різноманітні задачі, що вимагають сформованості умінь і знань у таких підсферах навчально-професійної діяльності, як:
а) слухання лекцій;
б) підготовка до практичних занять;
в) робота в лабораторії;
г) консультації;
д) здавання модульних контролів;
е) оформлення лабораторних, наукових праць або рефератів;
ж) підготовка доповідей і повідомлень;
з) участь у клінічній практиці тощо.
На сучасному етапі відбувається реформування системи підготовки лікарів в Україні відповідно до вимог Болонської декларації. Підготовка лікаря здійснюється на етапах переддипломної і післядипломної підготовки. Навчання здійснюється відповідно до освітньо-професійних програм загальної лікарської підготовки фахівця з трьох базових спеціальностей (лікарська справа, педіатрія, медико-профілактична справа) з подальшою спеціалізацією на післядипломному етапі відповідно до освітньо-професійних програм певної лікарської спеціальності.
Часові рамки підготовки студентів-медиків у вищих навчальних закладах дорівнюють 6 рокам: 4 роки – бакалавріат (базова вища медична освіта) і подальше дворічне навчання для підготовки фахівців (повна вища медична освіта) із кваліфікацією лікар або наступне однорічне навчання для підготовки лікарів-стоматологів. Підготовка магістрів здійснюється на базі повної вищої медичної освіти у вищих навчальних закладах і відбувається, як правило, одночасно з підготовкою в інтернатурі.
Приєднання до Болонського процесу, впровадження кредитно-модульної системи як ефективної моделі організації навчального процесу – це шанс для медичних вузів України:
- підвищити якість підготовки лікарів;
- забезпечити конкурентноздатність диплома на ринку роботи;
- підвищити інтерес до навчання у вищих медичних навчальних закладах України у студентів з інших країн.
Умовно процес одержання освіти іноземним громадянином можна поділити на наступні етапи: одержання освіти на батьківщині, приїзд в Україну і навчання на підготовчому факультеті, підготовка за обраною спеціальністю у вузі, отримання диплома, післядипломна спеціалізація, повернення на батьківщину. З розпадом СРСР відбувся перехід від існуючої раніше державної системи набору студентів, фінансованої з державного бюджету, до контрактної форми навчання іноземних студентів. Навчання на підготовчому факультеті формує базовий рівень комунікативної компетенції з метою навчально-професійного спілкування. На підготовчому факультеті необхідно ввести значний мовний матеріал за предметами профілю навчання, що багато в чому визначає успішність навчання студента на основному факультеті.
Для іноземного учня гарантією якісної професійної підготовки є володіння мовою навчання. Практичний курс іноземної мови починається з перших днів навчання у вузі (етап довузівської підготовки) і продовжується у бакалавріаті, магістратурі, аспірантурі. Навчальний матеріал групується за аспектами, *концентрами, темами. У межах аспектних занять засвоюються мовні знання, формуються мовні і комунікативні навички й уміння. Практичне заняття іноземної мови (української чи російської) будується відповідно до принципів сучасної методики вивчення нерідної мови на комунікативній основі.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Підготовка студентів-іноземців у вищих медичних навчальних закладах України 

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок