Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Уміння діалогічної взаємодії як фактор підвищення рівня комунікативної культури майбутніх учителів

Уміння діалогічної взаємодії як фактор підвищення рівня комунікативної культури майбутніх учителів

Назва:
Уміння діалогічної взаємодії як фактор підвищення рівня комунікативної культури майбутніх учителів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,77 KB
Завантажень:
309
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему:
Уміння діалогічної взаємодії як фактор підвищення рівня комунікативної культури майбутніх учителів


Кардинальні зміни, що відбуваються в шкільній освіті, висувають нові вимоги до особистісних та професійних якостей майбутніх педагогів. Цілком очевидним є той факт, що ці якості мають ґрунтуватися на глибокій професійній компетенції, тобто на основі фундаментальних професійних знань, однією зі складових якої є професійна мобільність сучасного фахівця, яка передбачає рівень сформованості комунікативної культури.
 
Аналіз останніх досліджень і публікацій
Як свідчить аналіз публікацій з теми дослідження (йдеться про наукові праці Т.Антонюка, В.Безрукової, В.Бондар, О.Коберника, В.Сидоренка та ін.), професійна діяльність (проектно-технологічна) майбутніх учителів, зокрема учителів трудового навчання потребує пошуку засобів активного навчання і сучасних педагогічних технологій. Враховуючи особливості освітніх і виховних значень навчальних завдань трудової підготовки учнів дослідники зауважують, що ефективно виконати ці завдання може, “тільки вчитель трудового навчання, який оволодів сучасними технологіями навчання й виховання, здатний пізнати і розвинути кожну дитину, вчитель, який має нове педагогічне мислення” [3, с.6]. Важливим при цьому є включення умінь діалогічної взаємодії до системи професійно важливих якостей майбутнього вчителя трудового навчання, які ефективно впливатимуть на формування їх комунікативної культури.
Формулювання цілей статті
Метою цієї статті є розкриття деяких ключових аспектів проблеми формування комунікативної культури майбутніх учителів, зокрема учителів трудового навчання. На нашу думку, вирішення цієї проблеми вимагає ефективного впровадження діалогічних технологій, що дозволить сформувати у майбутніх педагогів прагнення до співпраці, потребу бути максимально доброзичливим у ставленні до інших членів колективу, настроюватись на бажання спільної творчої діяльності. В процесі підготовки майбутніх учителів трудового навчання актуальності набуває використання діалогічної взаємодії в процесі впровадження інтенсивних технологій, коли діалогічна форма стає пріоритетною, а також розвиток умінь організації діалогічної взаємодії.
 
Результати дослідження
Відомо, що сучасне високотехнічне виробництво, підприємницька діяльність потребують не простих виконавців, а працівників, які виявляють творче, відповідальне та ініціативне ставлення до своєї роботи. Все це складові професійної мобільності сучасного фахівця, яка передбачає сформованість комплексу не тільки загальнонавчальних умінь (організаційно-технологічних, операційно-виконавчих та ін.), але й комунікативних (йдеться про уміння діалогічної взаємодії).
Особливої значущості уміння діалогічної взаємодії набувають у реалізації завдань освітньої галузі “Технологія”, як циклу професійно орієнтованих дисциплін, які забезпечують вивчення процесів та стану психіки учня, механізмів впливу на нього, підготовку до прийняття виваженого та обґрунтованого педагогічного рішення.
Аналіз програм з трудового навчання ( зроблений дослідниками Л.І.Денисенко, Г.А.Кондратюк, Г.Є. Шевченко, В.М.Мадзігон, В.К.Сидоренко та ін.) дозволяє зауважити, що пріоритетним завданням повинно стати залучення учнів до проектно-технологічної діяльності. Це, у свою чергу, вимагає переносу акцентів на розвиток творчого і критичного мислення учнів і потребує сформованості у майбутніх учителів трудового навчання умінь діалогічної взаємодії.
Зауважимо, що під проектом розуміється обґрунтована, спланована і усвідомлена діяльність, яка спрямована на формування певної системи творчо-інтелектуальних і предметно-перетворювальних знань і вмінь. Ця діяльність включає в себе вибір об’єкта проектування, розробку конструкцій, технології, виготовлення і оцінку. Саме тому, побудова навчання в ході реалізації проекту на принципах діалогічної взаємодії, співробітництва та співтворчості активізує позицію студента, забезпечує умови для створення проблемних ситуацій, включення студентів у розумові операції (порівняння, доказ, аналіз, синтез тощо), використання дидактичних ігор, створення на лабораторно-практичних заняттях творчої, емоційної атмосфери, ситуації успіху та надання кожному студенту свободи у вирішенні пізнавальних завдань.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Уміння діалогічної взаємодії як фактор підвищення рівня комунікативної культури майбутніх учителів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок