Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Управління розвитком дошкільним навчальним закладом

Управління розвитком дошкільним навчальним закладом

Назва:
Управління розвитком дошкільним навчальним закладом
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
10,49 KB
Завантажень:
151
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему:
Управління розвитком дошкільним навчальним закладом


Наші садки, так само як і молода держава, перебувають у перехідному періоді, який неминучий під час зміни державного устрою. Змінюється ідеологія країни, і це природно тягне за собою зміни в інших царинах життя нашого суспільства, і дитячий садок в цьому сенсі не виняток.
Дитячий садок як Палац Дитинства – проблема дорослих, яким він повинен бути, щоб виросли наші діти по-справжньому успішними, щасливими відбулися Людьми?
На мій погляд, зараз дитячі садки проживають дуже тяжкий період свого становлення в нових умовах. По-старому вони вже жити не можуть, бо змінився устрій суспільства. Ми живемо в незалежній державі, а от яким стати дитячому садку в новій молодій країні – ми це не знаємо.
Ще не настав час вирішити важливе питання: кому і навіщо потрібні дитячі садки в нашій державі? Це проблема не рівня місцевого самоуправління і не конкретно кожного завідувача в індивідуальному порядку. Це проблема державного рівня, і її ніхто не зможе розв’язати крім МОН, яке має завершитися з ініціативою затвердження нового закону про дошкільну освіту. Той закон, що діє зараз – це закон перехідного періоду. Країна розвивається і неминучі зміни в ній і в системах, що розвиваються. Дошкільна освіті саме такою системою.
Дошкільна освіта зародилася в середині ХІХ ст. Прийшла до нас з Європи. Ідея організації дитячих садків належить сподвижникам ентузіастам (Аделаїді Симонович, Луїзі Шлегер, Єлизаветі Водовозовій, Софії Русовій та ін.). Відкривали їх на власні кошти. Власне це були приватні садки, які часто доводилося закривати через брак тих самих коштів. Старші садки розв’язували дві найважливіші проблеми:
давали можливість жінці брати участь в громадському житті держави;
працювати і вирішувати завдання розвитку і виховання дитини. Правильніше, щоб держава піклувалася про своїх громадян – це її пряма і найголовніша функція.
Животрепетна проблема –фінансування. Воно таке, що дає можливість ледве-ледве животіти. Придумуючи будь-які способи добування грошей для цього виживання.
Причому робити це доводиться керівникові за відсутністю законодавчої бази. Зараз всі дитячі садки перебувають на централізованому фінансуванні райвиконкомів. Воно має лише три статті бюджету: мізерна заробітна плата оплата комунальних послуг, харчування дітей із розрахунку 4 грн. на день на дитину, плюс 1,20 грн. батьківська плата – при триразовому харчуванні і нескінченному зростанню цін на продукти. Нагодувати дитину за ці гроші дотримуючись норм повноцінного збалансованого харчування, дотримуючись співвідношення білків, жирів, вуглеводів і мінеральних речовин та ще й необхідних вітамінів, просто неможливо. А крім цього у керівника немає самостійності у виборі поставника продуктів у дитячий садок. Поставник може доставляти дорожчі за ціною і менш якісні продукти, але відмовитися і знайти іншого поставника керівник не може.
Величезні приміщення, в яких перебувають дитячі садки, вимагають догляду і ремонту. Одна платня комунальних послуг потребує величезних затрат. Ремонти мають бути не тільки поточні, а періодично капітальні, інакше приміщення почне розвалюватися і занепадати. А діти жити в руїнах не можуть. Ось і доводиться завідувачам придумувати різні способи заробітку грошей на ці потреби. Знову ж таки, хто допоможе, як не батьки?
А той хто повинне фінансувати, не має коштів на ці потреби, а узаконити платню за ці послуги не можуть. Батьків обурює те, що офіційна плата за утримання дітей в дитячому садку невелика, а коли приносять «обов’язкові пожертвування»…
1. Робота дитячого садка
Більшість думає: дошкільна освіта — перша сходинка системи освіти, і це якщо не маленька школа, то те місце, де до неї готують. Чи потрібна вона взагалі? СФ.Русова, ім'я якої з пошаною і гордістю вимовляють наші вихованці, ще в січні 1918 р. законодавчим по-рядком вирішила питання про загальне обов'язкове дошкільне виховання. Тож чи готують тут до школи вихованців, а чи живуть справжнім жит-тям? Дорослі чекають «результатів» перебування в дошкільному закладі.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Управління розвитком дошкільним навчальним закладом

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок