Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Сучасні підходи до навчання рідної мови в школі

Сучасні підходи до навчання рідної мови в школі

Назва:
Сучасні підходи до навчання рідної мови в школі
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
25,31 KB
Завантажень:
518
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Сучасні підходи до навчання рідної мови в школі
курсова робота з педагогіки


ЗМІСТ


Вступ
Актуальність теми дослідження. Нині мовна освіта перебуває у пошуках нових шляхів ефективного навчання школярів загальноосвітніх шкіл, коледжів, гімназій та ліцеїв. Дедалі частіше можна почути про нагальну потребу визначити шляхи виходу з кризи. У зв'язку з цим потребують кардинальних змін наукові розробки з методики викладання української мови, які протягом багатьох років доведені до кризового стану.
Етноцид, безперервні репресії проти національно свідомих українців, руйнування рідної школи, національної системи виховання згубно відбились на духовно-національному житті нашого народу, освіті, науці, в тому числі й на методиці викладання української мови, яка навмисне була позбавлена можливостей аби належно розгорнути свій самобутній науково-творчий потенціал.
Утопічною є думка, що досить забезпечити матеріальний добробут народу, і всі інші проблеми вирішаться самі собою. Поліпшення матеріального стану без удосконалення духовної сфери життя нації небезпечне.
Концепція мовної освіти 12-річної школи, діюча навчальна програма, розроблені лабораторією навчання української мови Інституту педагогіки АПН України, у цьому відношенні мають новаторський, ноосферний підхід, і покликані одухотворити процес пізнання, формування духовного Розуму, очищення ноосфери від результатів діяльності нашого розуму, наповненого різними знаннями, який завів людство в глухий кут.
Концепція передбачає "на основі використання етнопедагогічного та сучасного вітчизняного й зарубіжного досвіду навчання мови – рідної й нерідної, з урахуванням необхідності невідкладного розв'язання проблем відродження і забезпечення функціонування української мови на всьому терені України в усіх сферах суспільного життя, виконання соціального замовлення на формування національно свідомої, активної, духовно багатої мовної особистості" [3; 59].
Модернізація загальної середньої освіти, упровадження 12-річного терміну навчання, стратегічна мета входження України до Європейського співтовариства, динамізація економіки країни зумовили необхідність істотного оновлення освітнього змісту, структури, методів, організаційних форм навчання, спрямованого на створення оптимальних умов для демократизації і піднесення ефективності навчально-виховного процесу, реалізації особистісного потенціалу кожного учня.
Психолого-педагогічна наука і шкільна практика в сучасних умовах, коли триває болісний процес переоцінки цінностей, долання усталених стереотипів, стоїть перед необхідністю наповнення новим культуротворчим, життєтворчим, духовним змістом навчання й виховання дітей. Цей процес супроводжується істотними змінами в педагогічній теорії і практиці навчально-виховного процесу.
Сказане дає підстави говорити про актуальність дослідження теми "Сучасні підходи до навчання рідної мови в школі".
1.1. Критичний огляд літератури
В курсовій роботі використовувались методичні розробки вчених щодо проблем сучасних підходів до навчання рідної мови в школі. Основною джерельною базою курсової роботи є публікації у періодичних виданнях.
В роботі використовувалась Концепція мовної освіти 12-річної школи, а також публікації різних авторів щодо розробок її основних положень.
Серед публікацій можна назвати:
Методичні рекомендації щодо викладання української (рідної) мови в 2005-2006 н.р. // Українська мова та література в школі. – 2005. – № 6. – С. 2-5.
Бондаренко Н. Новий підручник як невід'ємна складова системної перебудови мовної освіти // Українська мова і література в школі. – 2005. – № 2. – С. 2-5.
Донченко Т., Луценко В. Інтеграція системно-описового, функціонально-стилістичного і комунікативно-діяльнісного підходів до вивчення української мови // Українська мова і література в школі. – 2005. – № 2. – С. 5-11.
Дружененко Р.Навчання рідної мови як етнопедагогічна проблема // Українська мова і література в школі. – 2005. – № 2.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: Сучасні підходи до навчання рідної мови в школі

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок