Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Дискусія як метод активізації студентів на заняттях з іноземної мови

Дискусія як метод активізації студентів на заняттях з іноземної мови

Назва:
Дискусія як метод активізації студентів на заняттях з іноземної мови
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,19 KB
Завантажень:
444
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Дискусія як метод активізації студентів на заняттях з іноземної мови


Дискусія — це метод навчання, який базується на обміні думками з певної проблеми. Точка зору, яку виражає студент у процесі дискусії, може як відображати його власну думку, так і спиратися на думки інших осіб. Вдало проведена дискусія має велику виховну та навчальну цінність, адже вона вчить більш глибокому розумінню проблеми, вмінню захищати свою позицію та рахуватися з думками і точкою зору інших людей.
Дискусію варто використовувати в тому випадку, коли студент накопичив певний словниковий запас, володіє конкретним об’ємом умінь та навичок спілкування іноземною мовою. Існує багато видів обміну думками, що і є згорнутою формою дискусії. До них належать:
Круглий стіл — бесіда, в якій бере участь невелика група студентів з п’яти—шести чоловік, що обмінюються думками як між собою, так і з іншою частиною аудиторії.
Засідання експертної групи (панельна дискусія зазвичай чотирьох—шести студентів з попередньо призначеним головою), на якому спочатку обговорюється всіма учасниками групи певна проблема, а потім вони викладають свою точку зору аудиторії. При цьому кожен учасник виступає з коротким повідомленням.
Форум — обговорення, подібне до засідання експертної групи, коли група вступає в обговорення з усіма учасниками.
Симпозіум — це більш об’ємний виступ учасників, після якого аудиторія ставить їм питання, на які вони відповідають.
Засідання парламенту, або так звані дебати, коли дві команди учасників готують виступи. Таким чином відтворюється ситуація, що нагадує обговорення питань у парламенті.
Судове засідання — обговорення, яке імітує судове слухання.
Дещо відрізняється від цих видів дискусії «техніка акваріуму». Таку назву одержав особливий варіант організації колективної взаємодії, який виділяється серед інших форм навчальної дискусії. За своєю формою «техніка акваріуму» така:
Постановка проблеми, що йде від викладача.
Викладач ділить аудиторію на дві групи, які сідають у коло.
Викладач або учасники кожної групи вибирають свого представника.
Групі дається час, зазвичай невеликий, для обговорення проблеми й визначення спільної точки зору.
Викладач просить представників груп зібратися в центрі аудиторії, щоб висловити свою точку зору та відстояти позицію своєї групи відповідно до вказівок, одержаних від групи. Крім представників, ніхто не має права висловлюватись, однак учасникам груп дозволяється передавати своїм представникам записки з вказівками.
Викладач може дозволити як представникам, так і групам взяти «тайм — аут» для консультацій.
«Акваріумне» обговорення проблеми між представниками груп завершується або із закінченням встановленого часу, або після вирішення проблеми.
Після обговорення проводиться його критичний аналіз всією аудиторією.
Такий варіант дискусії цікавий тим, що наголос робиться на сам процес висловлювання точки зору та її аргументації. Залучення всіх учасників досягається участю кожного з них у початковому груповому обговоренні, після чого група зацікавлено слідкує за роботою й підтримує зв’язок зі своїми представни-
ками. У центрі уваги всієї аудиторії знаходяться п’ять—шість студентів, які ведуть бесіду. Це зосереджує увагу та активізує сприйняття основних позицій. Сам спосіб «акваріумної» організації аудиторії запозичений з практики проведення групових психологічних тренінгів і дає студентам можливість відчути тонкощі поведінки головних учасників — представників груп. Подальше обговорення дозволяє викладачеві виділити як змістовні, так і процедурні моменти дискусії. «Техніка акваріуму» не тільки дає можливість студентам включатися в групове обговорення, але й розвиває уміння та навички групової роботи, спільного прийняття рішень. Це також дає можливість проаналізувати процес взаємодії учасників на міжособистісному рівні.
Одним з досить цікавих видів дискусії є проблемна дискусія. Вона може бути використана тоді, коли зміст навчального матеріалу пов’язаний з проблемами науково — прикладного та соціального характеру, проблемами та протиріччями, вирішення яких можна опрацювати в імітаційних, а можливо, й у справжніх проектах, що можуть бути застосовані на практиці.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Дискусія як метод активізації студентів на заняттях з іноземної мови

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок