Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Підготовка до подружнього життя – важливий напрям ґендерної соціалізації

Підготовка до подружнього життя – важливий напрям ґендерної соціалізації

Назва:
Підготовка до подружнього життя – важливий напрям ґендерної соціалізації
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
32,02 KB
Завантажень:
99
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18 
Реферат на тему:
Підготовка до подружнього життя – важливий напрям ґендерної соціалізації


Ефективність виховання визначається не лише готовністю учнівської молоді до адекватного виконання ґендерних ролей в суспільстві, а й рівнем готовності школярів до реалізації подружніх ролей у сімЃfї.
В останні десятиріччя відбувався процес зміщення соціальних ролей чоловіка і жінки. Цьому сприяли і емансипація жінок, які тривалий час боролись за соціальну рівноправність з чоловіками, і стирання граней між чоловічими і жіночими професіями, і законодавче закріплення в конституції рівних прав жінки з чоловіком в економічній і політичній галузях, і зростаюча тенденція дуалізації управління сім’єю, піднесення ролі і активності жінки в сім’ї.
Якщо раніше ґендерні і сексуальні ролі були чітко визначені, то сьогодні тут багато плутанини. Невизначеність з приводу того, що ж складає соціальну й сексуальну позиції особистості, стосується як тих, так й інших. Чоловіки страждають від подібних сумнівів з приводу їх ролі в сімейних відносинах. Наприклад:–
якщо чоловік головує в сімЃfї, його вважають диктатором;–
якщо він грає пасивну й підпорядковану роль – його критикують за невідповідність своєму призначенню.
Перш ніж вести мову про дошлюбну підготовку молоді, доцільно розглянути розповсюджені хибні судження про подружні ролі. Підтвердженням глибокого проникнення в масову свідомість стереотипу про те, що жінка, кар’єра і сімЃfя – не зовсім сумісні поняття, служать відповіді на питання „Чи згідні Ви з тим, що якщо чоловік робить карЃfєру, то дружина повинна створювати йому для цього умови?”. Переважна більшість респондентів-старшокласників (76,3 %) згідні з цим твердженням. У той же час лише 12,8 % юнаків і 17,2 % дівчат вважають, що якщо дружина робить карЃfєру, то чоловік повинен створювати їй умови. Ще 37,6 % допускають таку можливість, а 22,4 % опитаних вважають, що цього робити не варто.
Дослідження засвідчило, що більшість респондентів вважають обовЃfязком жінки проявляти турботу про інших членів сімЃfї. Так, 72,4 % опитаних, у тому числі більшість дівчат, погодились з твердженням, що „якщо жінка займатиметься політикою, то інтереси сімЃfї будуть обділені”. В той же час лише 14,8 % вважають, що „якщо чоловік займатиметься політикою, то інтереси сімЃfї потерпатимуть”. Переважна ж більшість (61 %) вважають, що інтереси сімЃfї в цьому випадку не постраждають.
Вважаємо, що відповіді на ці питання свідчать про стійкі уявлення про роль і місце жінки і чоловіка в сімЃfї і суспільстві. При цьому практично не виявлено ґендерних відмінностей у судженнях респондентів. І юнаки, і дівчата переконані в тому, що від жінки багато в чому залежить благополуччя сімЃfї. Слабка залученість чоловіків у життєдіяльність сімЃfї розглядається як норма, тому сімЃfя не виступає в громадській думці перешкодою для карЃfєрних прагнень чоловіка.
Юнака чи дівчину не можна вважати підготовленими до шлюбу, якщо у них не сформований ідеал сучасної сім’ї, якщо вони не мають чіткого уявлення про те, навіщо вступають у шлюб, чого чекають від сім’ї, які сімейні відносини хочуть побудувати, які обов’язки на них накладає шлюб, батьківство, як оптимально поєднувати сімейні і суспільні обов’язки тощо.
Готовність до шлюбу передбачає не лише бажання закоханих бути разом. Про те, що вдалий шлюб залежить не тільки і не стільки від глибоких почуттів, але й від організаційних здібностей, що із вступом до шлюбу необхідно опанувати численними соціальними ролями чоловіка, дружини, батька, матері, господаря, господині, невістки, зятя тощо молоді ніхто не говорить і, тим більше, ніхто її цьому не вчить.
У ході нашого дослідження, проведеного за допомогою студентів-психологів в окремих тернопільських школах, вияснявся ступінь готовності випускників школи до різних аспектів сімейного життя. Результати демонструє таблиця 1.


Таблиця 1
Ступінь готовності випускників школи до різних аспектів сімейного життя

з/п | Аспект сімейного життя | Середня самооцінка (з 10 балів)
1.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18 Реферат на тему: Підготовка до подружнього життя – важливий напрям ґендерної соціалізації

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок