Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Менеджмент і менеджер

Менеджмент і менеджер

Назва:
Менеджмент і менеджер
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,52 KB
Завантажень:
502
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему
Менеджмент і менеджер


Золоті торгові марки України", лауреати міжнародного академічного рейтингу "Золота фортуна", "Хіммаш", "Енергопром", "Укрнафта", "Укрнафтогаз", "КийАвіа", "Укрзалізниця", "Норма", "Славутич", "Київстар"… Це велетні нашої економіки, вони створюють славу України. Мимоволі виникає питання: "Хто та яким чином може забезпечити ефективне управління цими національними компаніями, консорціумами та об’єднаннями?" Щодня створюються нові ТОВ, АТ, фірми та підприємства малого бізнесу. Одні досягають успіху, інші дуже швидко і назавжди зникають як банкрути. Чому так? Відповідь треба шукати у вмінні миттєво сприймати, знаходити, розумно використовувати нові принципи і підходи в управлінні людьми та підприємствами. У 90-х роках XX століття ми стали свідками руйнації ідей теорії класичного управління та поступової заміни їх принципами наукового менеджменту.
З поняттями "менеджмент"* і "менеджер"* cьогодні ми зустрічаємось на кожному кроці. Вони входять у нашу лексику, деякі елементи менеджменту ми уже використовуємо у своїй професійній діяльності. По запевненню класика менеджменту Пітера Дракера: "Рідко, якщо взагалі коли-небудь, який-небудь новий основний інститут так швидко доводив свою необхідність... як розвивався менеджмент на початку теперішнього сторіччя". Проте, спілкування з керівниками шкіл навчальних закладів, педагогами свідчить про їх поверхову уяву щодо змісту менеджменту. Вживаючи слово "менеджер", більшість педагогів ототожнюють його з образом керівника нового покоління, який використовує у своїй роботі сучасні гуманні методи управління. Загалом, це так і не зовсім так.
Термін "менеджмент" трактується досить широко.
"Менеджмент – сукупність стратегії, філософії, принципів, методів, засобів і форм управління виробництвом з метою підвищення його ефективності та зростання прибутку".
"Менеджмент – соціальний і технічний процес, за допомогою якого використовуються ресурси, відбувається вплив на людські дії та здійснюється сприяння змінам для досягнення цілей організації".
"Менеджмент – процес планування, організації, приведення в дію і контролю організації з тим, щоб досягти координації людських та матеріальних ресурсів, необхідних для ефективного вирішення завдань".
"Менеджмент – інтеграційний процес, яким повноважні особи формують, зміцнюють і керують організаціями в ході добору та досягнення визначених ними цілей".
"Менеджмент – процес, за допомогою якого група людей, що співпрацюють, спрямовує свої дії до загальних цілей".
"Менеджмент – різновид господарського управління в ринкових умовах. Передбачає економічну свободу людей, свободу й обов’язок, керуючись не розпорядженнями зверху, а вигодою, приймати самостійні рішення, цілком відповідати за їх результати".
Яке з цих визначень найбільш повне? З певним наближенням до істини можна сказати, що менеджмент – це система планування, організації, мотивації і контролю, необхідна для визначення та досягнення цілей організації. При цьому активно використовуються три обов’язкові складові менеджменту: інтелект, психіка та спроможність людини до продуктивної праці.
В узагальненому вигляді зміст підходів щодо визначення менеджменту як полівалентного поняття можна уявити так:
Поняття "менеджер" абсолютно ідентичне в семантичному смислі поняттям "управлінець", "керівник". Але тільки в цьому смислі! Менеджер – це особливий інтелектуальний "товар" високої якості та вартості, це управлінець, підготовлений (не менше двох років після ретельного добору і навчання, причому, надзвичайно інтенсивного та персоніфікованого) для забезпечення ефективної діяльності як всієї установи, так і кожного окремого працівника. Менеджер – це професіонал, завдання якого – організація конкретної продуктивної роботи в рамках визначеного числа працівників, функціонально підлеглих йому. Оскільки менеджер – це "товар", "продукт", то він не призначається на посаду, не обирається, його необхідно придбати, купити.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Менеджмент і менеджер

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок