Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Уроки фізичної культури

Уроки фізичної культури

Назва:
Уроки фізичної культури
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,44 KB
Завантажень:
246
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Для якісного проведення уроків фізичної культури і успішного розв'язання виховних, освітніх і оздоровчих зав-дань учителеві необхідно ретельно готуватись до кожного уроку. Підготовка вчителя до уроків починається ще перед новим навчальним роком, коли він складає календарні плани на півріччя, виходячи з вимог програми і враховую-чи наявну матеріальну базу й інвентар для використання на уроках, а також стан фізичної підготовленості і розвит-ку учнів. Потім, керуючись календарним планом та програ-мою з фізичної культури, вчитель розпочинає складання плану або конспект уроку, в якому коротко і точно визна-чено педагогічні завдання, а також засоби та методи роз-в'язання їх. Менш досвідчений вчитель складає конспект уроку, а досвідчений — може обмежитись лише планом-конспектом. Розпочинаючи урок, учитель повинен добре знати не тільки його структуру, а й зміст програми, засоби й методи реалізації педагогічних завдань, а також врахо-вувати стан здоров'я і фізичний розвиток дітей, їхні анатомо-фізіологічні, психологічні та індивідуальні особливості, рівень фізичної підготовленості. Крім того, необхідно вра-ховувати клімато-географічні і метеорологічні, санітарні і матеріально-технічні умови проведення уроків.
Виховання позитивних моральних та вольових рис ха-рактеру учнів — тривалий процес протягом усього періоду навчання учня і здійснюється всім педагогічним колекти-вом. Важливо, щоб учитель, плануючи уроки, визначив ос-новні завдання виховання, які випливають із змісту на-вчального матеріалу і вимог програми, та форми і методи реалізації їх.
Сформулювати ці завдання у плані уроку можна, на-приклад, таким чином: «Сприяти вихованню рішучості і сміливості під час виконання певних вправ і проведення рухливих ігор».
Готуючись до проведення уроку, вчитель повинен перед-бачити заходи щодо запобігання травматизму учнів Перед початком уроку необхідно перевірити форму учнів, спор-тивний одяг і взуття мають бути акуратно підігнані і від-повідати існуючим нормам.
Основними причинами травм є порушення правил мето-дики навчання і організації занять, відсутність дисципліни на уроці, недбала підготовка місця занять, несправний спортивний інвентар, погано організоване страхування і допомога.
Учні повинні чітко виконувати всі вимоги вчителя, по-в'язані з методикою навчання і організацією класу. Пору-шення вказівок учителя, спроба виконати вправу поспіхом після команди або розпорядження про її закінчення, вико-нання вправ на непридатних і неперевірених приладах, без матів, без страхування й розминки, виконання складних вправ без достатнього засвоєння їх можуть призвести до травм.
Важливо правильно розмістити прилади в залі, ставля-чи їх на достатній відстані від стін і один від одного. Не можна ставити прилади так, щоб вправи доводилося вико-нувати обличчям до сліпучого світла. Учні повинні добре бачити прилад і місце зіскоку. Мати треба укладати впри-тул, щоб між ними не було порожнього місця. Учителеві треба також знайомити, учнів з навичками страхування і самострахування, що не тільки сприятиме запобіганню не-щасних випадків, а й допоможе зрозуміти основи техніки рухів, що вивчаються, і прискорити процес формування ру-хових навичок.
Для якісного і емоційного проведення уроків фізичної культури з учнями молодших класів велике значення має музичний супровід, що застосовується як у спортивних за-лах, так і на майданчиках у першій та четвертій чвертях. Музика сприяє більш ритмічному й координованому вико-нанню фізичних вправ, допомагає виконати їх виразніше й точніше, зумовлює темп рухів. Діти також навчаються пра-вильно сприймати музичні відтінки твору і, відповідно до музики, змінювати характер своїх рухів. Під плавну, тиху музику вправа виконується спокійно, в повільному темпі, під швидку і голосну — виконують біг і стрибки. Раптове закінчення музики або голосний, виразний акорд є сигналом до зупинення або зміни рухів.
Якщо в дітей погана координація рухів, їх важко навчи-ти діяти відповідно до музики. Тому спочатку, розучуючи вправу, необхідно показати і виконати цей рух один-два рази без музики, під лічбу вчителя.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Уроки фізичної культури

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок