Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Позаурочна та позакласна робота з географії

Позаурочна та позакласна робота з географії

Назва:
Позаурочна та позакласна робота з географії
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,75 KB
Завантажень:
399
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Позаурочна та позакласна робота з географії


Цілі і завдання позаурочної роботи з географії
Згадайте з вивченого вами курсу педагогіку – Що таке позаурочна робота?
Що таке позакласна робота? Які форми позакласної роботи ви знаєте? Як видумаєте. для чого необхідно проводити позакласну роботу з географії?
Урочна, позаурочна та позакласна робота учнів тісно взаємопов’язані. Лише в їх нерозривній єдності досягається увесь комплекс освітні. розвивальних і виховних цілей з географії.
Позаурочна навчально – пізнавальна діяльність школярів здійснюється в позаурочний час. Вона визначається програмою з географії і є обов’язковою для кожного учні. Ця робота спрямована на оволодіння учнями фактичним матеріалом. який використовують на наступних уроках. а також на закріплення, розширення, поглиблення і застосування певної частини змісту після її вивчення.
Існують такі види класної позаурочної роботи:
ведення загальногокласного календаря природи. Форма класного календаря буває різна. Для його оформлення використовуються записи. сюжетні і фрагментальні малюнки, умовні позначення тощо. Матеріали календаря природи можуть використовуватися не тільки на уроках географії. а й на інших предметах. Записи здійснюють черговий учень або група учнів, яких призначає вчитель на певний термін, наприклад, на тиждень.
цілеспрямоване спостереження за змінами в живій і неживій природі.
Встановлення на основі спостережень взаємозв’язків між живою і не живою природою, між природою і працею людей.
Позакласна діяльність базується на добровільності, інтересі та бажанні дітей її виконувати, тому вона необов’язкова для всіх учнів класу. Позакласна робота дає можливість розвивати індивідуальні інтереси дітей, їхні здібності, нахили, розширювати кругозір з географії, формувати стійкі потреби самостійно пізнавати, охороняти і примножувати навколишню природу.
Географія, як навчальний предмет, має великі можливості для проведення позакласної роботи, оскільки її зміст тісно пов’язаний з навколишнім світом, з господарською діяльністю людини, з міжнародними та внутрідержавними подіями.
У своїй “Методиці викладання економічної географії” (1960р.) М.М.Баранський підкреслює, що поле географії винятково широке і навіть, прямо – таки, неосяжне. Шматочок цього поля, охопленні програмою, безмежно малий. І налічені програмою межі далеко не так твердо визначені.
Отже, треба щоб позакласна робота з географії не дублювала шкільної програми, а розширювала її, стимулювала інтерес учнів до науки, сприяла вихованню учнів.
Позакласна робота з географії відрізняється від урочної метою, змістом, організаційними формами і особливостями методики проведення.
Щодо навчальної мети позакласної роботи, то вона полягає в розширенні географічного світогляду і поглибленні знань в галузі географічної науки, удосконаленні загальнонавчальних і спеціальних для географії вмінь і навичок учнів.
Таким чином, зміст позакласної роботи повинен розширювати і поглиблювати зміст навчальної програми з географії.
Основні форми позакласної роботи з географії та методика їх проведення
На позакласних заняттях учні удосконалюють вміння самостійно поповнювати свої знання з різних джерел інформації. Складаючи анотації, реферати, доповіді за допомогою додаткової науково – популярної географічної літератури, періодичної преси, державних документів, учні удосконалюють вміння працювати з книгою: виділяти основну думку, відбирати факти для підтвердження теоретичних положень, складати плани і конспекти за текстом. На екскурсіях і в походах вони закріплюють деякі дослідницькі методи географічної науки: вчаться спостерігати, збирати та оформляти колекції гірських порід і мінералів, графічно відображати статистичні дані і т. д., складати плани і карти схеми походів, орієнтуватися на карті.
Під час підготовки і проведення конкурсів, вікторин, заочних подорожей, брейд – рингів, ранків, вечорів, зустрічей іт.д. формується в учнів самостійність, творчість, географічне мислення, пізнавальний інтерес, відбувається виховання найрізноманітніших рис особистості та здійснюється профорієнтаційна робота.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Позаурочна та позакласна робота з географії

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок