Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> ІНФОРМАТИВНІСТЬ УРОКУ ЯК ЗАСІБ ПІДВИЩЕННЯ ЙОГО РЕЗУЛЬТАТИВНОСТІ

ІНФОРМАТИВНІСТЬ УРОКУ ЯК ЗАСІБ ПІДВИЩЕННЯ ЙОГО РЕЗУЛЬТАТИВНОСТІ

Назва:
ІНФОРМАТИВНІСТЬ УРОКУ ЯК ЗАСІБ ПІДВИЩЕННЯ ЙОГО РЕЗУЛЬТАТИВНОСТІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,11 KB
Завантажень:
231
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат з педагогіки
ІНФОРМАТИВНІСТЬ УРОКУ
ЯК ЗАСІБ ПІДВИЩЕННЯ ЙОГО РЕЗУЛЬТАТИВНОСТІ


Розвиток у молодших школярів пізнавальних інтересів, допитливості, спостережливості, бажання та вміння вчитися – “вічні” завдання, які покликана вирішувати початкова школа.
Їх актуальність зростає в умовах реформування національної системи освіти, одним із пріоритетних напрямків якого є втілення людей особистісно орієнтованого навчання, що передбачає, насамперед, зосередження уваги на потребах учня, стимулювання розвитку і саморозвитку особистості дитини, турботу про її емоційне благополуччя – про це у своїх працях наголошує О.Я. Савченко.
Одним із важливих засобів розв’язання поставлених завдань вчені виділяють інформативність уроку, тобто використання у навчальному процесі інформаційно насичених матеріалів, цікавих завдань і вправ, складених з урах4уванням мотиваційного, змістового та процесуального компонентів надання, елементів гумору тощо.
Цікавинки, що використовуються на уроках у початкових класах, бувають різних видів: насамперед – пізнавальна інформація (розкриття історичних аспектів проблеми, етимології того чи іншого поняття тощо); це і додаткові відомості про те, що діти вже частково знають; повідомлення про ті чи інші відкриття. Винаходи; матеріали, пов’язані з життям і діяльністю відомих учених, громадських діячів та ін.
Охарактеризуємо виділені нами підходи на виучуваному матеріалі допоможе вдале висловлювання видатних людей про те чи інше мовне явище.
Такий своєрідний епіграф до уроку має бути співзвучний з його темою, наприклад:
“Добре вимовлене слово – це вже музика”.
К.Станіславський.
“Без кореня, як риба без води, слово не може існувати”.
І.Вихованець
“Вагу та міру для слів своїх вироби”
Святи Письмо
“Слова –це крала ластівки, вона їх не почуває, але без них не може злетіти”.
Ю.Мушкетик
“Без граматики не вивчити й математики”
Народна творчість
“Розділові знаки – це як нотний знак. Вони твердо тримають текст і не дають йому розсипатись”.
К.Паустовський
“Словник – це цілий світ у алфавітному порядку”.
А.Франс
“Словники – музеї слів, у них місце і для старого, і для нового знайдеться”
С.Пушкін
У процесі традиційного пояснення виучуваного матеріалу доречно практикувати розкриття історичних аспектів проблеми. Так, ознайомлюючи учнів з буквами й звуками, подаю учням деякі історичні відомості.
Слово ”буква” прийшло в усі слов’янські мови від німців. У них воно означало “букове дерево” , а також “дощечку з дерева, призначену для писання”. У нас спочатку слово “буки” було назвою літери “Б”, а потім назвою будь-якої літери”.
Розділ мовознавства, який ми зараз називаємо фонетикою (звуки мови) у старих граматиках української мови називався “звучня”.
У цих же граматиках голосні звуки іменувалися “голосівками”, а приголосні – “шелестівками”.
Київська Русь була держав юз розвиненою писемністю. Про це свідчить цікавий історичний факт. Коли донька Ярослава Мудрого виходила заміж за французького короля Генріха І (1048 рік), потрібно було у документі про одруження поставити свій підпис. Анна гарними кириличними літерами написала “Анна Реґіна”, що означало “Анна королева”, а Генріх І поставив хрестик, бо був неписьменний.
У старих граматиках української мови незвичними були деякі назви розділових знаків, зокрема: потайник (?), окличник (!), середник (;), запинка (,), пружка (-), наводові знаки (“”).
Значно активізує пізнавальну діяльність учнів цифровий матеріал, який свідчить про вагомість предмета розмови на уроці, є базою для порівняння, узагальнення виучуваного, підкреслення його значущості.
Кількість букв у різних алфавітах різна. У російському алфавіті 33 букви, в англійському – 26, в українському – 33. У гавайській мові нараховується всього 6 букв на позначення голосних звуків, 5 – на позначення приголосних. Слова в основному односкладові. Однак стверджують, що вивчити її важче, ніж японську та китайську, разом узяті.
З якою швидкістю людина може писати? Виявляється, що у звичайних умовах швидкість письма дорослої людини становить 15-20 слів за хвилину, а з допомогою стенографії – понад 100.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: ІНФОРМАТИВНІСТЬ УРОКУ ЯК ЗАСІБ ПІДВИЩЕННЯ ЙОГО РЕЗУЛЬТАТИВНОСТІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок