Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Розробка уроку за темою:“Лікарські рослини – друзі здоров’я людини”.

Розробка уроку за темою:“Лікарські рослини – друзі здоров’я людини”.

Назва:
Розробка уроку за темою:“Лікарські рослини – друзі здоров’я людини”.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,57 KB
Завантажень:
479
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
РОЗРОБКА УРОКУ ЗА ТЕМОЮ
«ЛІКАРСЬКІ РОСЛИНИ -ДРУЗІ ЗДОРОВ'Я ЛЮДИНИ»
МЕТА:*
ознайомити учнів з історією роз-витку фармакопеї, основними вида-ми лікарських рослин, правилами збору лікарських рослин, рідкісними та зникаючими видами лікарських рослин Харківської області;*
виховувати любов до природи та бережливе ставлення до свого здо-ров'я;*
ознайомити учнів з професіями фармацевта і провізора.
ПРОБЛЕМА: що таке лікарські рослини?
ОБЛАДНАННЯ: гербарій лікарсь-ких трав; набір листівок «Лікарські рослини»; обладнання для гомеопа-тичної аптеки; карта світу.
ОФОРМЛЕННЯ ДОШКИ:
Гомеопатична аптека |
Лікарські рослини — друзі здоров'я людини
Фармакопея |
Що таке лікарські рослини?
Фітотерапія |
В Україні близько 200 видів.
Фармацевт |
Гіппократ (460—377 pp. до н. е.) —грецький лікар.
Провізор |
Авіценна (980-1037 р.) -арабський лікар.
Теофраст (372-287 pp. до н. е.) -грецький ботанік.
СЦЕНАРІЙ УРОКУ
ІСТОРІЯ ЛІКАРСЬКИХ РОСЛИН
Учитель. Лікарські рослини були відомі людині ще за сивої давнини. Відомо, що кішки та собаки при дея-ких захворюваннях їдять траву (листя злаків). Відома арабська легенда про відкриття лікувальних властивостей зернин кавового дерева пастухом, який помітив, що, після того як його кози поласують плодоносними гілка-ми цього дерева, вони набувають чу-дового настрою і веселяться усю ніч.
Археологи знаходять сліди «лікарсь-кого мистецтва» наших предків — по-суд для розтирання та варіння лікарських трав.
За чотири тисячі років єгиптяни склали опис лікарських рослин. Це
була перша подоба фармакопеї — на-уки про лікарські рослини.
Батьком грецької медицини вва-жається Гіппократ (460—377 pp. до н. е.) — автор знаменитої книги, яка на протязі двох тисячоліть й понині представляє значний інтерес як пер-ший травник.
У Європі велику популярність мала книга арабського лікаря, таджика за походженням, Абу Алі Ібн-Сіни (Авіценни) — «Канон лікувальної ме-дицини». У ній описано 900 лікарсь-ких засобів і способів їх застосування. Багато сучасних лікарських препа-ратів виготовлено за рецептом Аві-ценни (наприклад, корвалол). Майже усі лікарські препарати були створені за арабським зразком.
До нашого часу дійшла значна кіль-кість творів XV сторіччя, які містять опис рослин і способи їх застосуван-ня,— це травники. Перший травник створив Теофраст.
Таким чином, в медичну практику бу-ло включено майже всі лікарські рос-лини Західної і Південної Європи, Північної Африки і Західної Азії, а та-кож, частково, Індії.
Наукова медицина виникла тільки в XIX сторіччі, а вершини свого роз-витку досягла у XX. Якщо простежи-ти долю деяких лікарських рослин, часто можна здивуватись тому, який довгий шлях подолали деякі рецепти, що кочують майже без змін із творів Гіппократа в європейські, арабські, грузинські лікувальні книги. Вони подолали шлях, який вимірюється тисячами кілометрів у просторі і ти-сячами років у часі.
 
ЧОМУ ЛІКАРСЬКІ РОСЛИНИ МАЮТЬ ЛІКУВАЛЬНІ ВЛАСТИВОСТІ?
1-й учень. Щоб дати відповідь на це запитання, давайте подивимось на другу сторінку нашого журналу — «Лікувальні властивості рослин». Лікувальними властивостями володі-ють сполуки, які в медицині назива-ють фармакологічно активними ре-човинами. Таких речовин в рослинах дуже мало. Але головний терапевтич-ний ефект мають «супутні речовини», які є головною відмінністю природ-них лікарських речовин від лікарсь-ких речовин, що отримані в лабора-торії хіміками.
2-й учень. В давнину лікарську рослин-ну сировину використовували у вигляді порошків і відвару, а інколи — у вигляді мазей. Давньоримський лікар Гален вперше став застосовувати настої. На-стої — це рослини, які настояні на спирту. У XV сторіччі знаменитий лікар Парацельс висловив думку, що ліку-вальна властивість належить не рос-лині в цілому, а окремій речовині.
3-й учень. Наш маленький огляд діючих речовин ми почнемо з най-більш розповсюджених серед них — з алкалоїдів. Це складні органічні сполуки, які містять атом Нітрогену і мають лужний характер.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Розробка уроку за темою:“Лікарські рослини – друзі здоров’я людини”.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок