Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Система вищої освіти в країнах Європи та принципи і шляхи її інтеграції”(Бельгія

Система вищої освіти в країнах Європи та принципи і шляхи її інтеграції”(Бельгія

Назва:
Система вищої освіти в країнах Європи та принципи і шляхи її інтеграції”(Бельгія
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,76 KB
Завантажень:
521
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
Реферат на тему:
„Система вищої освіти в країнах Європи та принципи і шляхи її інтеграції”(Бельгія)


Зміст
Вступ
Розділ 1. Минуле і сучасне системи освіти
Заклади вищої освіти
Навчання і екзамени
Розділ 2. Навчання студентів-іноземців
Розділ 3. Особливості приєднання Бельгії до Болонського процесу
Висновки
Список використаних джерел
Вступ
25 травня 1998 р. міністри освіти Франції, Німеччини, Італії та Великої Британії на конференції, присвяченій 800-річчю Паризького університету, підписали Сорбонську декларацію "Про гармонізацію європейської системи вищої освіти". Вона обгрунтувала важливу роль "Європи Знань" у розвитку європейських інтеграційних процесів і, зокрема, в усвідомленні громадянами своєї приналежності до єдиного соціального та культурного простору Європи. Через рік (19 червня 1999 р.) міністри освіти 29 європейських країн підписали Болонську Декларацію, в якій головною метою проголошувалась побудова до 2010 року загальноєвропейського простору вищої освіти (The European Higher Education Area), в якому викладачі та студенти зможуть безперешкодно пересуватися, а їхні кваліфікації будуть визнаватися. Ці два документи, що стали виявом розуміння спільних проблем і прагнення до побудови європейського простору вищої освіти, формально започаткували Болонський процес, що охопив сьогодні більшість країн Європи.
      Проте його історія розпочалась не у 1998 році і навіть не у 1988 році, коли ректори університетів Європи також у Болоньї прийняли Велику Хартію університетів (Magna Charta Universitatum) у підтримку автономії університетів. Болонський процес став результатом розвитку європейської освіти загалом, її академічних традицій та розширенням сфер європейської інтеграції. Болонському процесу передувала діяльність Європейської Комісії, Ради Європи та ЮНЕСКО, низки європейських університетів, а також європейської мережі інформаційних центрів. Поштовхом до Болонського процесу стала потреба підвищення мобільності людського капіталу на європейському ринку праці.
У 1984 р. Європейська комісія виступила з ініціативою створення механізмів та інструментів сприяння мобільності. Ними стали інформаційні центри з академічного визнання та мобільності, система трансферу оцінок (ECTS), що сформувалася в рамках європейської програми ЕRAZMUS, Додаток до диплома (Diploma Supplement), розроблений спільно робочою групою експертів Європейської Комісії, Ради Європи та ЮНЕСКО, та інформаційна мережа EURYDICE, яка виникла ще у 1980 р. і в рамках якої поширюється інформація про національні системи освіти.
       Поширення та поглиблення інтеграційних процесів у кінці 90-х рр. вимагає максимальної сумісності систем вищої освіти, формування та підтримання спільних стандартів у підготовці фахівців з одночасним врахуванням національних особливостей освітніх систем, культурного та лінгвістичного розмаїття. Цей факт відображає взаємозв'язок між вищою освітою і соціально-економічною системою Європи, оскільки сприйнятливість освітнього середовища до нових ідей та суспільних тенденцій перетворює її у важливий економічний ресурс та інструмент розвитку спільноти.
      Отже, спільний простір вищої освіти стає важливою умовою подальшого ефективного функціонування сформованих раніше в інституційних рамках ЄС політичного, економічного, законодавчого, монетарного та культурного просторів, посилення конкурентоспроможності європейської системи на світовій арені, а також чинником зміцнення європейського духу, європейської ідентичності, формування нового простору солідарності у Європі. Як свідчать результати опитування громадської думки, розвиток вищої освіти, розширення мобільності і відповідно потреба гармонізації політики та стандартів вищої освіти є однаково важливою для всіх європейців сферою діяльності національних та європейських інституцій.
    Болонський процес із самого початку носив відкритий характер, географічно він не обмежений рамками Європейського Союзу.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 Реферат на тему: Система вищої освіти в країнах Європи та принципи і шляхи її інтеграції”(Бельгія

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок