Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Роль вищих навчальних закладів і наукових центрів у підготовці кадрів нової генерації для потреб регіону

Роль вищих навчальних закладів і наукових центрів у підготовці кадрів нової генерації для потреб регіону

Назва:
Роль вищих навчальних закладів і наукових центрів у підготовці кадрів нової генерації для потреб регіону
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,70 KB
Завантажень:
381
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
УДК 378(477.73)
Роль вищих навчальних закладів і наукових центрів у підготовці кадрів нової генерації для потреб регіону
В умовах проведення реформи вища школа України повинна швидко і адекватно реагувати на всі суттєві зміни, а також забезпечувати таку фундаментальну підготовку спеціалістів різних рівнів, яка б допомагала їм зберігати корисність у швидкозмінних умовах ринкових відносин і конкуренції. Автор в найбільш узагальненому вигляді окреслює основні вимоги до спеціаліста нової генерації для потреб регіону. Йдеться про необхідність модернізації підготовки кадрів в умовах вищої школи. Акцент робиться на особистісно-гуманістичній орієнтації змісту освіти.
According to the reforming process the Ukrainian higher educational establishments have to demonstrate rapidly and equivalent reaction about the essential changes provide fundamental education of the specialists. That would help them to preserve their profit in competitive market conditions. The author describes the main claims connected with the new generation specialist status who works in a region. That's why personnel training in high school should be modernized. The author stresses on the personality and humanistic substance of education.
¦ СВІТА - стратегічна основа розвитку особистості, суспільства, нації і держави, запорука майбутнього, найбільш масштабна і люди- ноємна сфера суспільства, його політичної, соціально-економічної, культурної й наукової організації. Вона є засобом відтворення й нарощування інтелектуального, духовного потенціалу народу, виховання патріота і громадянина, дієвим чинником модернізації суспільства. Зміцнення авторитету держави на міжнародній арені" [1].
ХХІ століття вимагає нового покоління професійних спеціалістів для якісного забезпечення розвитку держави. Особлива роль у розв'язанні цієї вкрай важливої проблеми належить вищій школі.
Саме вища школа покликана навчати майбутніх спеціалістів орієнтуватись і гідно діяти в сучасних соціокультурних і соціопрофесійних ситуаціях.
Успіх розвитку України багато в чому залежить від того, наскільки повно будуть розв'язані проблеми збереження і використання її технологічного і кадрового потенціалів.
Перехід на модель сталого розвитку не можна відривати від національної і глобальної безпеки. Аспекти, що розкривають поняття національної безпеки, і фактори, що визначають досягнення цілей і задач сталого розвитку України, дозволяють стверджувати, що в сучасних умовах економічного змагання держав вони переміщуються в сфери науки, технології і освіти.
"Вища освіта - обов'язковий етап у розвитку людини в тій чи іншій країні, завдяки чому ці країни стають розвинутими. Бо відбувається цей процес в умовах переходу від індустріальних технологій до науково-інформаційного виробництва, де врешті-решт успіх чи неуспіх визначається рівнем розвитку особистості, рівнем інтелектуалізації нації" [3].
Вузи мають взяти на себе сміливість готувати фахівців, які зможуть змінити наше довкілля разом з нами на таке, коли кожна садиба, кожна будівля, хата, установа матиме своє прекрасне естетичне обличчя.
"В освіті нині чітко окреслюється зміщення акцентів: від навчання абстрактних істин до оволодіння таємницями природи та людини, оволодіння практичними конкретними корисними знаннями, виховання мотивацій до самовдосконалення і підготовки до реальних умов життя, до нестабільності та невизначеності в ньому" [4].
Сучасна вища освіта має формувати в студентів справжні цінності, моральні принципи, ідеали, сенс буття.
У "проблемному" полі освіти викладач повинен навчити студента вмінню проектувати перспективу власного життя й професійної праці, не допустити появи обставин, які спричинили б кризу ідентичності особистості.
Становлення душі, закріплення моральних норм, поглядів і потреб, набуття професійно-соціального досвіду майбутніх спеціалістів актуалізує проблему професійно-морального виховання студентів.
Розуміння студентом необхідності формувати власну фахову конкурентоспроможність слід відпрацьовувати ще на стадії відбору молоді на навчання.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 



Реферат на тему: Роль вищих навчальних закладів і наукових центрів у підготовці кадрів нової генерації для потреб регіону

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок