Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Автономізація процесу навчання французької мови в немовному (мистецькому) ВНЗ

Автономізація процесу навчання французької мови в немовному (мистецькому) ВНЗ

Назва:
Автономізація процесу навчання французької мови в немовному (мистецькому) ВНЗ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,88 KB
Завантажень:
173
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему:
Автономізація процесу навчання французької мови в немовному (мистецькому) ВНЗ


Модернізація вищої освіти України проходить в рамках консолідуючих змін більшості європейських освітніх систем. Метою цих змін є істотне підвищення конкурентноздатності європейської вищої школи і науки у світовому просторі.
У контексті домовленостей на Паризькій (1998 р.) зустрічі міністрів освіти провідних європейських держав студенти повинні мати доступ до різних освітніх програм, розвивати знання мов, використовувати інформаційні технології.
На етапі входження України а Європейський простір для кожної молодої людини не стільки важливо знати одну іноземну мову (ІМ), скільки володіти вміннями і навичками швидко опановувати нові мови. Звідси постає питання пошуку і відбору методів, які не тільки сприяють підвищенню ефективності навчання у межах ВНЗ але й у подальшій самоосвіті [1;2].
Одним з головним постулатів нової парадигми освіти, глобальних тенденцій розвитку сучасного світового співтовариства є вимога формування готовності випускників до вирішення різних проблем, поряд з посиленням міри соціальної відповідальності не тільки за свою власну долю, але за долі світу в цілому. В основі такої вимоги добре проглядається модель класичного екзистенціалізму в його виховного аспекті, де людина сама є творцем і суб’єктом власного досвіду.
В сучасній педагогічній літературі вже давно піднімається питання про необхідність посилення міри автономії студентів ВНЗ і учнів шкіл (Dr. Albert I.I., M. Fribel, David Nunan, A.A. Леонтьєв). Як показали дослідження в ряді європейських країн основною причиною незадовільних результатів в першу екзаменаційну сесію майже половини вчорашніх школярів є їх неготовність самими визначати і планувати своє навчальне життя в університеті.
Сьогодні зростає кількість студентів, що отримують одночасно дві і більше вищих освіти, тих хто працює і вчиться, а значить тих, хто, очевидно, повинен працювати за індивідуальним планом і мати більшу міру автономії в рамках традиційних моделей побудови навчальних курсів.
Однією з моделей освіти, заснованих на справжній автономії студентів є дистанційне навчання. В таких курсах обов’язки і права сторін жорстко визначені, вибудувані таким чином, що без готовності і здатності студента працювати автономно виконання навчальної програми наперед приречено на провал.
Проблема розвитку автономії у руслі діяльності особистості в процесі навчання та організації самостійної роботи досліджувалась М.К.Кабардовим, І.А.Зимньою, Є.В.Пасовим, В.П.Кузовлєвим, В.С.Коростильовим. Автономія студентів та формування оптимальних стратегій навчання розглядається у працях таких зарубіжних науковців як T. Hutchinson, D. Nunan, R.L. Oxford та ін.
Європейський принцип мовного плюралізму стосовного української освіти вимагає уточнення і може означати, на нашу думку, адекватне вимогам сучасної практики, співвідношення іноземних мов в навчанні у школі і ВНЗ. Для реалізації принципу мовного плюралізму стосовно французької мови (ФМ) необхідний аналіз сучасної практики і перспектив її розвитку. Однак такий підхід вимагає вирішення цілого ряду проблем, серед яких і вкрай обмежений об’єм навчальних годин, і порушення послідовності у вимогах до мовної підготовки студентів у школі і нефілологічному ВНЗ, і проблема підручників з французької мови (зокрема, для мистецьких ВНЗ) тощо.
Не можемо обійти проблему професійного спрямування процесу вивчення ІМ. Спеціальність накладає певне обмеження на професійну комунікацію ФМ. Сьогодні ФМ необхідна спеціалістам тих галузей української економіки, в яких співробітництво з основними франкомовними партнерами – Францією, Бельгією, Канадою, Швейцарією, є важливим фактором економічного розвитку України. Що стосується співробітництва в культурно-мистецькій сфері, то тут, на жаль, ми поки що не маємо навіть приблизних даних щодо потреб у професійному спілкуванні стосовно тих чи інших спеціальностей, окрім традиційної – хореографії, де професійна термінологія подається французькою.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Автономізація процесу навчання французької мови в немовному (мистецькому) ВНЗ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок