Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Основні тенденції розвитку систем освіти та освітніх технологій в світовій педагогічній практиці

Основні тенденції розвитку систем освіти та освітніх технологій в світовій педагогічній практиці

Назва:
Основні тенденції розвитку систем освіти та освітніх технологій в світовій педагогічній практиці
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
9,32 KB
Завантажень:
138
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.5


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему:
Основні тенденції розвитку систем освіти та освітніх технологій в світовій педагогічній практиці
 


В даний час на Україні йде становлення нової системи освіти, яка зорієнтована на входження в єдиний світовий освітній і інформаційний простір. Цей процес супроводжується істотними змінами в педагогічній теорії і практиці навчально–виховного процесу.
Отже перш за все ніж підійти визначення педагогічних технологій необхідно ознайомитися хоча би в короткому викладі із основними тенденціями розвитку систем освіти. Це допоможе краще зрозуміти роль нових технологій в практиці навчання, яку перш за все слід розглядати як необхідну умову когнітивного, інтелектуального, творчого і морального розвитку учнів. Креативний (творчий) розвиток стає ключовим словом педагогічного процесу, істотним, глибинним поняттям процесу навчання.
Тут постає питання чим обумовлений такий напрямок педагогічної науки і практики? Що потрібно сучасній молодій людині для того, щоб відчувати себе комфортно в нових соціально-економічних умовах життя? Яку роль повинна відігравати школа і якою вона повинна бути в ХХІ столітті, щоб підготувати людину до повноцінного життя і праці?
Невдоволеність багатьох країн результатами шкільної освіти призвела до необхідності її реформування. З цією метою важливо було виробити стратегічний напрямок розвитку системи загальної середньої освіти на перспективу.
Порівняльний аналіз математичної і природничо-наукової підготовки учнів 50 країн світу за даними Третього міжнародного дослідження (Third International Mathematics and Science Study TIMSS) показав, що найбільш високі результати як з математики, так і з природознавства мають школярі Сінгапура. Їх показники статистично значно відрізняються від інших країн, які беруть участь в дослідженнях з математики (7—8-і класи) і природознавства (8-і класи). До них наближаються школярі Південної Кореї і Японії, а також Бельгії і Чеської Республіки (6, 2).
Важливо відмітити, що дані показники тестування 13-літніх школярів 1991 і 1995 роках в рамках програми ТІМSS були досить близькими. Це свідчить про те, що стан природничо-наукової освіти практично не змінився в цих країнах за останні п’ять років (6, 6).
За результатами проведеного порівняльного аналізу були зроблені і деякі рекомендації до реформування системи навчання не тільки тих, але й інших навчальних предметів, оскільки досить схожа картина спостерігається і з історії, і з іноземних мов, з яких в 1995 році було проведено аналогічне дослідження. Серед сформульованих рекомендацій найбільш істотними є наступні: —
посилення практичної направленості змісту курсів природничо-наукового циклу; вивчення явищ, процесів, об’єктів, речовин, які оточують учнів їх в повсякденному житті;—
зміна акцентів в навчальній діяльності, які націлені на інтелектуальний розвиток учнів за рахунок зменшення долі репродуктивної діяльності; використання завдань, які перевіряють різноманітні види діяльності, збільшення ваги завдань для застосування знань, які пояснюють навколишні явища; врахування знань, які отримують учні поза школою із різноманітних джерел (4, 27).
В 1997 році було проаналізовано результати тестування випускників шкіл країн ТІМSS математики і фізики. Мета даного тестування — оцінити стан математичної і природничо-наукової підготовки випускників загальноосвітніх середніх навчальних закладів у співставленні з різноманітними системами освіти. Оцінці також підлягала підготовка учнів за поглибленою програмою з математики і учнів, які вивчають фізику як окремий предмет.
Перевірка стану підготовки за даних навчальних предметів відбувалася за трьома основними напрямками:
1. Змістовий — який понятійний апарат засвоїв випускник за роки навчання в школі? Перевіряється не відтворення знань і понять, а засвоєння фундаментальних понять, принципів і законів, таких як енергія, закон збереження енергії в реальних процесах тощо.
2. Контекстуальний — чи може випускник школи використовувати знання, отримані в школі при вирішенні повсякденних завдань, в контексті реальних життєвих ситуацій? Або, вивчивши курси природничо-наукових предметів, учень при поясненні явищ, які він спостерігає, опирається не на те, що його навчали в школі, а на псевдонаукові, побутові уявлення, сформовані за межами школи?
3.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Основні тенденції розвитку систем освіти та освітніх технологій в світовій педагогічній практиці

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок