Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Самостійна робота як складова системи навчання студентів іноземної мови

Самостійна робота як складова системи навчання студентів іноземної мови

Назва:
Самостійна робота як складова системи навчання студентів іноземної мови
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,42 KB
Завантажень:
484
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему:
Самостійна робота як складова системи навчання студентів іноземної мови


У сучасній психолого-педагогічній літературі існують різні підходи до визначення поняття ”самостійна робота студентів”. О.М.Алексюк, А.А.Аюрзанайн, П.І.Підкасистий, В.А.Козаков визначають самостійну роботу як ”будь-яку організовану викладачем активну діяльність студентів, спрямовану на виконання дидактичної мети в спеціально відведений для цього час” [1, 6-7].
Досліджуючи функції самостійної роботи, П.І. Підкасистий дійшов висновку, що вона виступає ”в ролі специфічного педагогічного засобу організації і керування самостійною діяльністю студента в навчальному процесі” [5, 8-9]. С.Трубачова вважає, що ”процес самостійного пізнання є результатом мислительної діяльності, його можна розглядати як активну цілеспрямовану діяльність, у ході якої здійснюється переробка вже відомої і тільки що сприйнятої інформації” [8, 39]. Є.М.Розенбаум велику увагу приділяє роботі в парах під час самостійного опрацювання навчального матеріалу, яка наближає умови виконання вправ до природних умов бесіди, що має велике психологічне значення для тих, хто навчається [6, 32].
Розширення політичних, культурних та економічних зв’язків між країнами, можливість здійснення безпосередніх контактів з носіями іноземної мови розвиває у студентів інтерес до краєзнавчого матеріалу, сприяє засвоєнню ними лексики, необхідної для спілкування під час поїздок за кордон, і вдосконаленню мовленнєвих навичок та вмінь. Сьогодні надзвичайно важливо в майбутніх фахівців виробити потребу в самостійному опануванні іноземною мовою, навчити їх творчо застосовувати набуті знання у нових ситуаціях, користуватися довідковою літературою, робити вибірковий переклад, готувати доповіді, брати участь у конференціях, анотувати статті тощо. Як відомо, вивчення іноземної мови потребує значних зусиль з боку студентів, їх систематичної праці, сформованості таких якостей, як працьовитість, наполегливість, уважність, самостійність, допитливість.
Організацію самостійної роботи студентів у курсі іноземної мови не можна розглядати як ізольовану проблему. Загальновідомо, що вона є органічною частиною навчального процесу, передумовою успішної реалізації програмових вимог з цього предмета. Особливого значення при цьому все більше і більше набувають самостійні завдання, оскільки жоден курс навчання іноземної мови не дає студентам повного оволодіння мовою, а тільки допомагає їм здолати труднощі у процесі засвоєння знань та їх подальшого вдосконалення.
Мета самостійної роботи – активізувати пізнавальну діяльність студентів у навчальному процесі, розвинути їх мовленнєві навички та вміння, допомогти тим, які мають слабку підготовку з іноземної мови. Отже, більшість завдань для самостійного виконання добираються, аби посилити практичну спрямованість мовної освіти майбутніх педагогів.
Основні завдання – розширити мовну практику студентів, сприяти досягненню практичної мети навчання.
Поняття ”самостійна робота” включає в себе не тільки виконання студентами домашніх завдань, а й різні види їх навчально-пізнавальної діяльності під час аудиторних занять. Отже, ми виділяємо дві основні форми самостійної роботи у вищій школі: під час аудиторних занять і поза аудиторією. Для студентів різних курсів викладачами розроблено програми самостійного оволодіння знаннями й уміннями з іноземної мови.
Так, першокурсникам індустріально-педагогічного факультету було запропоновано програму самостійної роботи з французької мови, яка включала розділи "Граматичний матеріал", "Розмовні теми", "Читання й переклад текстів з фаху та педагогіки". Подаємо зміст цих розділів.
І. Граматичний матеріал.
- невживання артикля;
- числівник; кількісні, порядкові числівники;
- прийменники а, de...;
- порядок слів у французькому реченні.
ІІ. Розмовні теми:
-"Сапаdа";
-"Fetes franaises";
-"Corse";
-"Protection de l'environnement".
ІІІ. Тексти підручника (Л.А. Гончар, Т.Ю. Тетенькина. Французский язык. Пособие по развитию речи. Минск: Высшая школа 1988):
1.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Самостійна робота як складова системи навчання студентів іноземної мови

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок