Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Сучасні підходи до використання ігрової діяльності у виховному процесі

Сучасні підходи до використання ігрової діяльності у виховному процесі

Назва:
Сучасні підходи до використання ігрової діяльності у виховному процесі
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
12,40 KB
Завантажень:
291
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Реферат НА ТЕМУ:
Сучасні підходи до використання ігрової діяльності у виховному процесі


Місце гри у виховному процесі
Гра як елемент культури - явище соціальне. Це відносно само-стійна діяльність дітей і дорослих, що забезпечує потребу людей у відпочинку, розвагах, пізнанні, в розвитку духовних і фізичних сил. Для гри характерне яскраве виявлення емоцій, творчих здібностей, ініціативи. Позитивні емоції можуть спонукати учасників до високо-го ступеня активності і до творчого підходу у розв'язанні тих чи інших ігрових завдань.
Що дає право називати гру творчою діяльністю? По-перше, гра - це відображення життя. Все відбувається у штучно створеній умов-ній обстановці. Але дії гравців реальні, їх почуття і переживання -справжні. По-друге, наслідування в грі пов'язане з роботою уяви. Дитина не копіює дійсність, вона комбінує різні враження життя з особистим досвідом.
По-третє, дитяча творчість проявляється у задумі гри і в пошуко-ві засобів для його реалізації. Однак учні довго не виконують свій задум, не готуються до виконання ролей. Вони виражають свої пра-гнення в даний момент. Тому гра - завжди імпровізація, як би рете-льно вона не була підготовлена.
В умовах школи треба слідкувати, щоб ігрова діяльність включа-ла в себе виховний потенціал, оскільки вміле керівництво сприяє реалізації виховних завдань і формує ініціативність з боку дитячих лідерів.
Сьогодні чи не кожен педагог-організатор стикається з пробле-мою оптимального використання сучасних форм і методів роботи. На перший план висунулись словесні пасивні форми впливу на ди-тячі душі, а форми активні, динамічні використовуються менш інте-нсивно. Педагоги забувають про те, що ефективним засобом форму-вання особистості школяра є залучення його до ігрової діяльності. Адже гра є прикладом універсальної діяльності дітей, бо містить у собі багато можливостей інших видів діяльності - навчальної, тру-дової, спілкування.
Гра по своїй суті багатофункціональна, вона сприяє виконанню гармонійно розвинутої особистості. Наприклад, ігри на місцевості виховують фізичні якості, розширюють кругозір учнів; є ігри, які допомагають розвивати допитливість дітей, тренують пам'ять, увагу, логічне мислення. Недарма їх називають гімнастикою розуму. Немало є ігор з технічним спрямуванням - вони допомагають ово-лодівати різноманітними трудовими навичками, умінням користува-тися приладами та інструментами. Ігри-жарти, ігри-забави не тільки сприяють веселому і невимушеному проведенню відпочинку, а й виховують почуття гумору, привчають до умілого спілкування з товаришами, тренують комунікабельність.
Гра дає можливість проявити творчу активність, спрямувати зу-силля на досягнення мети, привчає до погоджених дій, до відповіда-льності перед її учасниками. У грі виховується багато вольових яко-стей: самостійність, наполегливість, самовладання, витримка, воля до перемоги - усе те, без чого не може бути успіху. Адже наявність усіх цих умов становить основу всякої плідної праці. Ігри, які про-водяться на повітрі, сприяють зміцненню здоров'я дітей; пізнавальні ігри розширюють кругозір, розвивають дотепність, пробуджують інтерес до різних галузей науки, техніки, мистецтва.
Таким чином, гра - це не лише розвага і забава, що заповнює до-звілля школярів, але й один з найсерйозніших засобів педагогічного впливу на них.
Педагогічний ефект гри проявляється у таких напрямках:
1) гра моделює життєві ситуації боротьби і змагальності;
2) створює умови для взаємодії і взаємодопомоги;
3) створює, хоч і тимчасову, спільність.
Така спільність тяжіє до збереження навіть після закінчення гри. Спільні зусилля, взаємодопомога породжують позитивні емоції, зближують і спонукають до їх зберігання і відтворення;
4) у грі закони та норми повсякденного життя не беруться до уваги. Тут діють інші. У народі говорять: «У грі й дорозі пізнають людей».
Гpa виявляє особисті риси людини, яка грає, - винахідливість, на-полегливість, комунікабельність і навіть чесність. Яким би не було сильним бажання перемогти, людина не повинна грати не за правила-ми.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 Реферат на тему: Сучасні підходи до використання ігрової діяльності у виховному процесі

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок