Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Формування творчої особистості в процесі фахової підготовки вчителів фізики

Формування творчої особистості в процесі фахової підготовки вчителів фізики

Назва:
Формування творчої особистості в процесі фахової підготовки вчителів фізики
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,67 KB
Завантажень:
270
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Формування творчої особистості в процесі фахової підготовки вчителів фізики
 


Соціальні та економічні зміни, які відбуваються сьогодні в державі, потребують значної уваги до підвищення якості підготовки національних кадрів з вищою освітою. Однією з найактуальніших освітянських проблем є мотивація зацікавленості студентів у набутті професійних і наукових знань та розвитку їх творчих здібностей.
Ступенева система вищої освіти надає широкі можливості для задоволення різноманітних освітніх потреб особи та суспільства. Вона забезпечує підвищення рівня знань, гнучкість загальноосвітньої, загальнокультурної та професійної підготовки фахівців та інтеграцію їх у світове суспільство.
Важливим елементом сучасної фахової підготовки є не тільки формування вмінь та навичок необхідних фахівцю з даної професії, озброєння знаннями щодо певної галузі, але й розвиток творчих здібностей, здатності до творчого мислення.
Початкові навички творчої діяльності та розвиток креативних здібностей формуються в школі. Щоб простежити динаміку їх змін під час подальшого навчання нами було проведено дослідження серед школярів та студентів. Результати анкетного опитування учнів старших класів свідчать про те, що 42 % виявляють інтерес до творчої діяльності. Під час навчання у вузі інтерес студентів до творчої роботи знижується до 18,5 %. При цьому зростає кількість студентів, які не виявляють інтересу до цього виду діяльності з 22,9 % до 39,5 % порівнюючи з учнями шкіл.
Дані результати дозволяють зробити висновки, що діюча система навчання в вузі не забезпечує достатніх умов щодо активної пошуково-творчої діяльності студентів та розвитку творчих здібностей. Виникає запитання. Як навчити студента творчо мислити?
Для цього необхідно створити умови, при яких сучасний навчальний процес буде носити творчий характер, де знайшли б своє відображення:
· розробка інноваційних технологій, методик, прийомів, які б забезпечували креативний (творчий) розвиток особистості;
· своєчасне виявлення індивідуальних творчих здібностей студентів;
· цілісний безперервний процес поєднання теоретичних знань та практичних навичок.
На етапі розробки інноваційних технологій, методик, прийомів, які б забезпечували креативний розвиток студентів в навчальному процесі рекомендується використовувати:
· різноманітні види лекцій – традиційні, проблемні, міжпредметні, інтегровані, лекції-дослідження, лекції-екскурсії;
· різноманітні види семінарських занять – традиційні, семінари-дискусії, семінари-дослідження і т. ін.;
· нестандартні заняття з розвитку творчих здібностей студентів, конструкторських навичок;
· колективна форма навчання, робота студентів у малих творчих групах, на кафедрах, в системі науково-дослідницької роботи студентів;
· нові інформаційні технології, навчальні комп'ютерні програми;
· модульно-рейтингову систему контролю за рівнем засвоєння студентами знань, умінь, навичок з використанням різнорівневих завдань;
· авторські нестандартні завдання підвищеної складності, інтегровані з іншими предметами;
· творчі, науково-дослідницькі роботи студентів.
На етапі виявлення індивідуальних творчих здібностей студентів слід більш уваги приділити розвитку цих здібностей. Процес підготовки висококваліфікованих фахівців у вузах необхідно розпочинати з розвитку творчих здібностей та дослідницьких навичок студентів в галузі обраної професії. З цією метою слід методами тестування виявити природні чинники й рівень їх розвитку. На підставі результатів тестування спроектувати навчально-виховний процес, розробити план розвитку здібностей студентів з урахуванням їх індивідуальних особливостей.
Процес професійної підготовки студентів до творчої роботи ми умовно поділяємо на етапи. Форми організації та види навчальної діяльності в період навчання у вузі подані в таблиці.
Розвиток творчих здібностей та професійну підготовку до творчої діяльності необхідно проводити на протязі всього періоду навчання в усіх видах навчальних занять: при проведенні лабораторних та практичних занять загальноосвітніх та спеціальних дисциплін; при написанні курсових та дипломних робіт і т.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Формування творчої особистості в процесі фахової підготовки вчителів фізики

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок