Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Внесок Джона Локка в педагогічну теорію і практику

Внесок Джона Локка в педагогічну теорію і практику

Назва:
Внесок Джона Локка в педагогічну теорію і практику
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,00 KB
Завантажень:
88
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
РЕФЕРАТ
на тему:
“Внесок Джона Локка
в педагогічну теорію і практику”


План:
Біографія.
Огляд педагогічної спадщини Джона Локка
Поняття досвіду і проблема походження людських знань
Роль морального виховання в педагогіці Джона Локка
Роль фізичного виховання в педагогіці Джона Локка
Дисципліна
Домашнє навчання
Вимоги до вчителя. Освіта народу
Вплив ідей Дж. Локка на Ж.Ж. Руссо
Висновок


1. Біографія
Свій життєвий шлях Джон Локк почав 29 серпня 1632 р. У Рінгтоні, невеликому містечку графства Сомерсетшип, біля Брістоля. Майбутній філософ ріс у пуританській родині, опозиційно налаштованій до короля. Батько його був правознавцем і виконував секретарські обов'язки у мирових суддів свого графства. Локку було всього десять років, коли революційні події набули значний розмах, і коли батько його вступив у парламентське військо, прийнявши участь у воєнних діях як капітан ескадрону.
Молодий Джон Локк учився у Вестмінстерській монастирській школі в той час, коли по вироку надзвичайного парламенту був страчений король, але навряд чи у цей час у нього були сталі погляди на політичні події. У школі панувала схоластична система навчання. Локк не виніс з неї нічого, крім знання древніх мов. У 1665 р., закінчивши школу, Локк на казенний рахунок як кращий учень надійшов в Оксфордський університет.
Протягом тридцяти наступного років доля Локка, так чи інакше, була зв'язана з цим стародавнім вищим навчальним закладом. Коледж христової церкви, де він учився, був типовим розсадником схоластичної лжевченості. Своє розчарування в отриманих знаннях Локк пізніше виразив у наступних словах: “...світ наповнений книгами і диспутами, книги збільшуються без збільшення знання”.
У 1667 р. Локк приймає запропоноване йому лордом Антони Ешлі місце домашнього лікаря і вихователя сина Ешлі. Заняття йшли настільки успішно, що в 1668 р. Локк був обраний членом Вченого королівського товариства в Лондоні. Незабаром Локк стає найближчим радником Ешлі.
З другої половини 70-х років до 1689 р. Локк знаходиться в змушеній еміграції, у Франції.
У 1688-1689 роках був покладений кінець монархії Стюартів, а заодно і поневірянням Локка. У результаті революції в Англії були закладені основи політичного режиму конституційної монархії, що існує і понині. Локк, який брав участь у підготовці перевороту 1688 р. повертається на батьківщину. Поряд з урядовою службою він веде широку наукову і літературну діяльність. У 1690 р. в Англії видається “Досвід про людське розуміння”, “Два трактати про правління”, а в 1693 р. - “Думка про виховання”. У 1695 р. з'явилася його робота “Розумність християнства”.
У “Посланнях про віротерпимість” і “Розумності християнства” він відстоює ідею відділення церкви від держави.
У похід проти Локка виступили і церковники, і багато хто з Оксфордських викладачі, і представники ідеалістичного філософської течії. У 1703 р. за рік до смерті (28 жовтня 1704 р.) він довідається про повний драматизму бої в стінах Оксфордського університету: про боротьбу реакційних викладачів за офіційне вилучення його “Досвіду” з навчальних програм університету.


2. Огляд педагогічної спадщини Джона Локка
Великою заслугою Локка як філософа була розробка ідеї походження людського знання. Категоричне відмовлення від традиційної точки зору на вродженість людських ідей і уявлень, захист сенсуалістичної теорії пізнання, велика увага до емпіричної психології дозволили Локку розробити цікаву педагогічну систему, що зробила дуже великий вплив на подальший розвиток буржуазної педагогіки.
Заперечуючи уродженість ідей, Локк дуже високо оцінював роль виховання, що повинне підготувати людини до життя. Характерна риса педагогічної теорії Локка-утилітаризму: керівним принципом виховання він вважав принцип корисності. Звідси в нього велика увага до фізичного розвитку дітей, турбота про зміцнення їхнього здоров'я. Тому що Локк мав на увазі виховання джентльмена, він велике значення додавав виробленню витончених манер, навичок увічливого поводження. Головною задачею морального виховання Локк вважав вироблення твердої волі, уміння стримувати нерозумні бажання.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: Внесок Джона Локка в педагогічну теорію і практику

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок