Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Трудове навчання. Технологічна підготовка майбутніх учителів трудового навчання на заняттях у навчальних майстернях

Трудове навчання. Технологічна підготовка майбутніх учителів трудового навчання на заняттях у навчальних майстернях

Назва:
Трудове навчання. Технологічна підготовка майбутніх учителів трудового навчання на заняттях у навчальних майстернях
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,78 KB
Завантажень:
368
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему:
Трудове навчання. Технологічна підготовка майбутніх учителів трудового навчання на заняттях у навчальних майстернях


На заняттях з практикуму в навчальних майстернях здійснюється трудова підготовка майбутніх учителів трудового навчання та креслення. Відповідно до навчального плану практикум, що охоплює ручну та механічну обробку конструкційних матеріалів, проводиться з першого дня навчання студентів у ВНЗ на базі середньої загальної освіти. Враховуючи це, першочергового значення набуває рівень графічної та трудової підготовки, здобутий учнями у школі.
Традиційно початкові графічні знання та вміння учні здобували вивчаючи курс креслення, а трудова підготовка здійснювалася на уроках трудового навчання. Зміни у вітчизняному базовому навчальному плані, починаючи з 1994 року, відбувалися у напрямі перерозподілу навчальних годин між "гуманітарними" і "технократичними" предметами не на користь останніх [2].
Офіційно курс креслення із навчальних планів шкіл не вилучали, але його віднесли до шкільного компонента і тепер керівництво школи повинно було визначати існування предмета "Креслення". Наслідки відомі. Переважна більшість керівників шкіл відмовилась від креслення, що призвело до значного зниження графічної грамоти школярів.
Інтегрування курсу трудового навчання та креслення не зменшило гостроти питання щодо викладання креслення в школі, більш того, фактичне зменшення загальної кількості годин ускладнило трудову підготовку учнів. Безперечно, рівень графічної та трудової підготовки школярів треба підвищувати за умови реформування трудового навчання в загальноосвітній школі, спираючись на досвід попередніх років та зберігаючи традиції [6].
Незважаючи на всі негаразди, педагогічні вищі навчальні заклади готують майбутніх учителів трудового навчання та креслення. Слабка графічна та трудова підготовка у школі суттєво ускладнює студентам проходження практикуму в навчальних майстернях, оскільки програма практикуму складена з урахуванням програми трудового навчання середньої загальноосвітньої школи. Це означає, що підготовка майбутніх учителів трудового навчання та креслення здійснюється на базі середньої освіти, тобто на базі тих знань та вмінь, які отримані, насамперед, на заняттях у шкільних майстернях. У випадку, коли базові знання недостатні, студенти повинні поповнювати їх самотужки під час навчання у ВНЗ. Недоліки шкільної підготовки неминуче призводять до втрат навчального часу.
Як відомо, учні вивчають більш поглиблено ті предмети, знання з яких потрібні при вступі до ВНЗ, тому введення вступного екзамену з трудового навчання та креслення якоюсь мірою сприяло б вирішенню зазначених вище проблем. Доцільність такого іспиту зазначили у своєму рішенні учасники конференції деканів факультетів та завідувачів відділень вищих навчальних закладів, які готують вчителів трудового навчання [4].
Програма практикуму в навчальних майстернях чітко регламентує час, відведений на вивчення теоретичного матеріалу (не більш 15-20% навчального часу). Обмеженість у часі цілком зрозуміла. При достатній шкільній підготовці студенти можуть технічні відомості в основному вивчати самостійно. Більшість часу відводиться на проведення практичної частини практикуму, що створює умови для вирішення головних завдань цієї дисципліни.
При проведенні практичної частини слід привчати студентів раціонально планувати свою роботу, добирати необхідні пристрої та інструменти, організовувати робоче місце, підвищувати продуктивність праці. Для розвитку творчих здібностей студенти повинні розв'язувати технічні задачі, розробляти конструкції та технології виготовлення виробів, знайомитись з сучасними досягненнями техніки й технологій. Студенти також повинні набувати навичок самоконтролю, самооцінки, колективного аналізу типових помилок, роботи з довідковою літературою і технічною документацією.
На практичних заняттях важливо навчити студентів самостійно розробляти технологічні карти на вироби, що виготовляються. Успіх цієї роботи передусім залежить від рівня графічної та технічної освіченості студентів, а також технологічної підготовки у школі.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Трудове навчання. Технологічна підготовка майбутніх учителів трудового навчання на заняттях у навчальних майстернях

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок