Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Оцінювання знань студентів у вищих навчальних закладах та тестування в світі нової парадигми освіти

Оцінювання знань студентів у вищих навчальних закладах та тестування в світі нової парадигми освіти

Назва:
Оцінювання знань студентів у вищих навчальних закладах та тестування в світі нової парадигми освіти
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,91 KB
Завантажень:
409
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему:
Оцінювання знань студентів у вищих навчальних закладах та тестування в світі нової парадигми освіти


У контексті приєднання України до Болонського процесу та європейського мовного простору стало необхідним реформування системи освіти у нашій країні в напрямку гуманістично-інноваційної освіти нового типу, її конкурентоспроможності в світовому освітньому просторі.
Процес реформування освіти є складною, довготривалою справою, але в контексті глобалізації зміни в структурі освіти неминучі, і цей процес європейських реформ дуже швидко просувається вперед. Європейські вищі навчальні заклади взяли на себе завдання створення європейського простору вищої освіти відповідно до основних принципів Болонської університетської хартії 1988 року. В травні 2005 року Україна приєдналась до Болонського процесу і чітко визначила орієнтири на входження в європейський освітній і науковий простір.
Сьогодні суспільство зацікавлене в тому, щоб мовна освіта в Україні набула поряд з високою ефективністю також високу якість на рівні міжнародних стандартів, що надало б можливість громадянам України відчувати себе повноправними членами європейського товариства.
Надійною базою для гармонізації мовної освіти в різних країнах, а саме стандартизації вимог до якості освіти, співвідношення результатів навчання іноземної мови як в національному, так і в міжнародному просторах, нормативним документом для розробки Програм для вищих мовних та немовних навчальних закладів, стали прийняті Україною “Загальноєвропейські рекомендації з мовної освіти: вивчення, викладання, оцінювання” (ЗЄР) [1].
Іспити у формі тестування введено відповідно до Болонського процесу, який спрямований на створення до 2010 року спільної Зони європейської вищої освіти.
Метою цієї статті є наступні питання: яким бути тестуванню з іноземних мов, які проблеми мають вирішити освітяни та суспільство для його успішного впровадження, визначення загальних аспектів, необхідних для розробки методики тестування рівня сформованості мовленнєвої компетенції.
В умовах, коли ми часто чуємо “тестування”, “перевірка”, “оцінювання”, “європейський іспит”, коли фахівці з англійської мови працюють над створенням документу, який буде базовим для визначення процедур тестування та написання національних стандартизованих тестів, для викладачів є дуже важливим зрозуміти, яка роль відводиться саме їм.
Але для розуміння “що”, “як”, і “для чого” потрібно тестувати, необхідно спочатку розглянути найголовніші концептуальні засади, що відбуваються в освітянській галузі, необхідно зрозуміти саму нову парадигму освіти: [2]
 
1. Зміст навчання потребує оновлення. Необхідно зосередити увагу на пізнанні людини, її особливостей, індивідуальному самопізнанні. Необхідно враховувати людино центричні тенденції, не зменшуючи можливості пізнання природи та світу.
2. Змінюється спрямованість навчального процесу. Неможливо навчити людину на все життя, технології оновлюються швидше ніж здійснюється процес навчання. Звідси увага до розвитку особистості, її комунікативних здібностей, що сприяють виробленню в учня розуміння необхідності та вміння навчатися впродовж всього життя.
3. В інформаційному суспільстві знання стають безпосередньою продуктивною силою. Студент повинен набути важливої компетенції шляхом застосування знань.
4. Заміна авторитарної педагогіки на особистісно-орієнтовану педагогічну систему, що створює умови для повноцінного розвитку особистості, формування в неї творчого критичного мислення.
5. Освіта має готувати особистість, яка адаптована до життя у світі багатоманітних зв’язків. Мова – це потужний об’єднувальний чинник.
6. Освіта має набути інноваційного характеру, звідси – необхідність сприйняття та творення змін особистістю.
Вінницький національний технічний університет ніколи не стояв осторонь від всіх тих процесів, які відбуваються в суспільстві та освіті, навпаки, він завжди був серед тих, хто сміливо впроваджував різні нововведення. Модульно-рейтингова система була однією з перших впроваджена саме в ВНТУ.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Оцінювання знань студентів у вищих навчальних закладах та тестування в світі нової парадигми освіти

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок