Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Конспект уроку з біології у 9 класі

Конспект уроку з біології у 9 класі

Назва:
Конспект уроку з біології у 9 класі
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,35 KB
Завантажень:
491
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Конспект уроку з біології у 9 класі

Тема. Поняття про характер. Риси характеру.

Мета. Сформувати поняття про характер, розкрити його природну основу;

конкретизувати знання про риси характеру людини та вплив

суспільного оточення на їх формування.

Розвивати вміння порівнювати, аналізувати, узагальнювати;

удосконалювати вміння і навички застосувати отриманні результати

для саморозвитку пізнавальних процесів та самовиховання особистих

якостей; продовжити формувати вміння працювати з тестовими

методиками, малюнками, текстом підручника.

Основні поняття і терміни: характер, риса характеру, воля, почуття, вольові

якості.

Методи та методичні прийоми: бесіда, пояснення, розповідь, демонстрація,

заповнення таблиць, схем.

Обладнання: саморобні таблиці, картки для тестування, пластилін.

Тип уроку: засвоєння нових знань, формування вмінь та навичок.

Девіз уроку: “Пізнай самого себе.”

(Сократ)

ХІД УРОКУ

І. Організаційний момент.

Шановні учні! Придивіться один до одного. Які ви всі різні! Кожен із вас відрізняється зростом, рисами обличчя, кольором шкіри, очей. Та є між вами ще одна відмінність - це настрій.

Перш ніж розпочнемо урок, з'ясуймо, з яким настроєм ви прийшли на сьогоднішнє заняття.

У кожного з вас на робочому столі знаходиться картки, на яких зображено контури людського обличчя. Домалюйте, будь ласка, контур рота, який відповідає теперішньому вашому настрою: хороший настрій,

нормальний настрій; поганий настрій.

А тепер покажіть ці обличчя мені.

Як бачимо, хоча ви і знаходитеся в однакових умовах, але кожен з вас має різний настрій. Чому один з вас байдужий, другий стривожений, а третій - спокійний? Відповідь на ці запитання ми знайдемо на сьогоднішньому уроці.

ІІ. Актуалізація опорних знань.

Закінчіть речення.

Творцем вчення про темперамент є … (Гіппократ).

Темперамент це - ….(характеристика людини щодо динамічних особливостей її психічної діяльності).

Виділяють такі типи темпераменту….. (сангвінічний, флегматичний, холеричний, меланхолічний).

За наведеною характеристикою визначте тип темпераменту людини:

а) Михайло говорить повільно, рідко виявляє емоції, його важко розгнівати чи засмутити, здається байдужим навіть тоді, коли в класі всі сміються. Працездатний, хоча рухи досить невиразні. Важко звикає до нових умов, нових друзів (флегматик);

б) Андрій дуже наполегливий. Мова швидка, але часом помиляється. Нестриманий, запальний і нетерплячий. Має добру, але короткочасну пам'ять. Голосно сміється, може розсердитись навіть через дрібниці (холерик).

Робота в групах.

Серед перерахованих нижче якостей учні визначають ті, які властиві сангвініку, холерику, флегматику, меланхоліку: товариський, агресивний, пасивний, відкритий, імпульсивний, песимісти, миролюбний, стриманий, ініціативний, запальний, спокійний, дратівливий.

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності.

Неосяжний світ, у якому живе людина, неосяжна його різноманітність. Нескінченний у своїх виявах, він ставить перед людиною безліч загадок. Найбільшу загадку сформулювали ще давні греки, написавши на одному зі своїх храмів: “Пізнай самого себе”. І людина пізнає. Пізнає власну історію, мову, біологічну природу, психічне життя. Але цей автопортрет був би неповним без тих штрихів, які вносить у психічну діяльність людини ця особливість. Вона стосується абсолютно всіх людей без винятку, бо немає жодної особистості на світі, яка б нею не володіла. Я веду мову про характер. Тема нашого уроку: “ Поняття про характер. Риси характеру.” (Визначається основна мета уроку).

VI. Вивчення нового матеріалу.

“Мозковий штурм”.

Психологи стверджують: якщо учень уважно слухає пояснення вчителя на уроці, він засвоює лише 20 - 40% інформації, якщо робить записи під час пояснення - 40 - 60%, а якщо ще й самостійно опрацьовує матеріал, робить висновки - 90 - 100%.

Отже, закликаю всіх до роботи!

Осмислення суті поняття “характер” почнемо з такої форми колективної роботи, як “мозковий штурм” (на дошці записується слово “характер”).

Висловите власні думки вголос, не пояснюючи їх суті. Які асоціації викликає у вас слово “характер”?

Х - гармонія;

А - впевненість;

Р - поведінка;

А - потік енергії;

К - спілкування;

Т - духовність;

Е - досконалість;

Р - діяльність; вчинок; особливість; стійкість.

Це слово ми вживаємо тоді, коли хочемо оцінити звичну поведінку людини, у якій виражається її особистість. У перекладі з грецької воно означає “риса”, “прикмета”, “ознака”, “особливість”.

Чи згадувалися в даному переліку слів риси характеру людини?

Так, характер - це ставлення, закріплене у звичних формах поведінки. Наприклад, якщо ми говоримо, що чуйність - особливість характеру даної людини, то тим самим вказуємо на її ставлення до людей і одночасно на її поведінку в певній ситуації, а отже, яких вчинків можна чекати від неї у відповідних умовах.

Послухаємо повідомлення про історію становлення вчення про характер.

Повідомлення учня.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 



Реферат на тему: Конспект уроку з біології у 9 класі

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок